Czytających: 4840

Wałbrzych: Ekstraliga piłkarska kobiet: Z Olimpią zgodnie z planem

Poniedziałek, 25 kwietnia 2016, 13:30
Aktualizacja: 13:39
Futbolistki AZS–u PWSZ Wałbrzych pokonały u siebie Olimpię Szczecin 2–0 i umocniły swoją pozycję w górnej części tabeli.

Od początku meczu wałbrzyszanki mocno ruszyły na swoje przeciwniczki. Szczególnie aktywna była Gonzales. W 3. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego na przedpolu bramki gości powstało olbrzymie zamieszanie, a najprzytomniej zachowała się Rędzia, która strzałem głową wyprowadziła akademiczki na prowadzenie. Po okresie przewagi gospodyń, Olimpia starała się wrócić do gry i próbowała przedostać się na przedpole naszej bramki, lecz tam dobrze interweniowała Antończyk. W 18. minucie bliska szczęścia była Kowalczyk, ale przegrała pojedynek sam na sam z bramkarką przyjezdnych. W 30. minucie strzał głową Rędzi bramkarka ze Szczecina wybroniła w pięknym stylu. Pod koniec pierwszej połowy jeszcze Gonzales i Sobkowicz próbowały zaskoczyć przeciwnika, lecz bez efektu bramkowego.

W pierwszych minutach drugiej części AZS starał się szanować piłkę i długo się przy niej utrzymywać i stąd nie było za wiele sytuacji bramkowych. W 61. minucie z dystansu przymierzyła Konat, ale bramkarka zdołała ten strzał obronić. Wreszcie w 65. minucie po rzucie wolnym wykonywanym przez Brzeską, pięknym strzałem popisała się Sobkowicz i było 2-0. Olimpia odpowiedziała dwie minuty później, ale na szczęście uderzenie głową zawodniczki gości było minimalnie niecelne. Na kwadrans przed końcem znakomitych okazji nie wykorzystała Sobkowicz, która dwukrotnie w dogodnych sytuacjach pudłowała.

AZS PWSZ Wałbrzych – Olimpia Szczecin 2-0 (1-0)

AZS PWSZ: Antończyk, Botor, Mesjasz, Konat, Aszkiełowicz, Brzeska (73’ Daria Pluta), Jędras, Gonzalez, Rędzia, Kowalczyk (46’ Miłek), Sobkowicz.

Wyniki:

GOSiR Piaseczno - Czarni Sosnowiec 1-3 (Wioletta Tkaczyk 84 - Marlena Konieczna 18, Izabela Frączek 63, Patrícia Fischerová 75)

AZS Wrocław - Górnik Łęczna 2-1 (Marta Cichosz 3, Oliwia Maciukiewicz 28 - Ewelina Kamczyk 6)

Medyk Konin - KKP Bydgoszcz 5-0 (Agata Tarczyńska 14, 16, 34, 62, Lilana Kostowa 83)

AZS PWSZ Wałbrzych - Olimpia Szczecin 2-0 (Anna Rędzia 3, Agata Sobkowicz 65)

Sztorm Gdańsk - Zagłębie Lubin 3-1 (Karolina Wierzbicka 25, 60, Martyna Zańko 61 - Emilia Zdunek 86)

AZS PSW Biała Podlaska - Mitech Żywiec 0-1 (Anna Żak 51)