Czwartek, 28 marca
Imieniny: Anieli, Jana
Czytających: 5397
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Spotkanie z Gabrielem Janowskim

Poniedziałek, 23 maja 2016, 6:50
Aktualizacja: Wtorek, 24 maja 2016, 12:40
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Spotkanie z Gabrielem Janowskim
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w sali przy kościele Św. Aniołów Stróżów w Wałbrzychu odbyło się spotkanie z Gabrielem Janowskim, zorganizowane przez wałbrzyskie Stowarzyszenie Ruch Kontroli Wyborów – Ruch Kontroli Władzy przy współudziale PiS i Klubu Gazety Polskiej.

Podczas spotkania Gabriel Janowski przedstawiał "Program dla Polski", ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień dotyczących gospodarki i rolnictwa, oraz Deklarację Programową "Nasz PIN" Zgromadzenia Krajowego Przymierza dla Polski, inicjatywy i programy PQF, IPJ i WPW, których jest inicjatorem a także przyjęty przez Krajowe Zgromadzenie Przymierza dla Polski "Kodeks Polityka".

Spotkanie rozpoczęła jednak dyskusja, podczas której Gabriel Janowski na wielu przykładach firm i przedsiębiorstw głównie z branży rolno-spożywczej wykazywał wiele błędów, które zostały zrobione podczas przeprowadzanej w naszym kraju prywatyzacji i wykazywał szkodliwość tych działań i ich negatywne skutki dla gospodarki i dla Polski. Gabriel Janowski podkreślał, że z wieloma z tych działań się nie zgadzał i podejmował próby ich zmiany, jednak jego głos nie był brany pod uwagę podczas podejmowania decyzji.

Program PQF czyli Polish Quality Food/Polska Jakość Zywności to program wytwarzania, certyfikowania i promowania żywności o najwyższej na świecie jakości. Certyfikacją żywności ma się zająć IPJ - Instytut Polskiej Jakości. Głównym celem działania instytutu ma być wypracowanie standardów dla produktów żywnościowych. Spełnienie tych standardów będzie podstawą do uzyskania certyfikatu. Instytut ma się również zajmować krajową i zagraniczną promocją zdrowego odżywiania i zdrowych produktów żywnościowych posiadających certyfikat PQF. W ramach programu mają powstać Spółdzielnie "PQF - Dobro Wspólne", których zadanie polegać będzie na dostarczaniu produktów do odbiorców - zarówno krajowych jak i zagranicznych. Spółdzielnie będą wspierały i organizowały uprawy, chów i wytwarzanie żywności, będą też odpowiedzialne za jej sprzedaż. Kolejnym elementem programu mają być Salony PQF z najwyższej jakości żywnością, organizowane i prowadzone przez Spółdzielnie "PQF - Dobro Wspólne". Pierwszy taki Salon PQF został już otwarty w Warszawie.

Program jest odpowiedzią na, jak podkreślał Gabriel Janowski, rozwój uprzemysłowionego rolnictwa na Ukrainie, gdzie uprawy prowadzone na wielkoobszarowych farmach o wysokiej jakości glebach mogą stać się bardzo silną konkurencją dla polskiego rolnictwa, a także odpowiedzią na projekt umowy pomiędzy UE a USA: TTIP - Transatlantyckie Partnerstwo w dziedzinie Handlu i Inwestycji, która również będzie wielkim wyzwaniem nie tylko dla polskiego, ale też dla europejskiego rolnictwa. W świetle tych faktów jedyną słuszną drogą jest zdaniem Gabriela Janowskiego wytwarzanie i promowanie żywności najwyższej jakości.

Kolejnym elementem mającym poprawić sytuację polskiej wsi i w efekcie całego kraju ma być Program WPW - Witalizacja Polskiej Wsi, zakładający między innymi wdrożenie Programu PQF, przywrócenie do użyteczności rolniczej obecnie niewykorzystywanych budynków, rozbudowę infrastruktury wsi, wprowadzenie różnych form przetwórstwa i stworzenie miejsc pracy na wsi. To zadanie wymaga zaangażowania zarówno samorządów jak centralnych struktur państwa.

Przyjęta 6 marca 2011 roku w Warszawie przez Zgromadzenie Krajowe Przymierza dla Polski Deklaracja Programowa "Nasz PIN" obejmuje 6 punktów: I - Kultura Narodowa - zakładający przywrócenie właściwej rangi instytucjom kultury i sztuki, zapewnienie pełnej ochrony wartościom chrześcijańskim w mediach publicznych i ukrócenie propagowania pornografii i degrengolady moralnej. II - Edukacja i Nauka - zakładający wyznaczenie polskiego nauczania i wychowania jako priorytetu polityki państwa i samorządów i zwiększenie nakładów na naukę. III - Przedsiębiorczość - zakładający stymulację gospodarki poprzez zmniejszenie obciążeń fiskalnych, uproszczenie przepisów, oraz odzyskanie majątku i funduszy utraconych w czasie prywatyzacji. IV - Godność Ludzka - zakładający między innymi realizację narodowego programu budownictwa i stworzenie ułatwień prawnych dla gmin i związków celowych zainteresowanych tanim budownictwem. V - Rolnictwo - między innymi zakładający aktywne wsparcie eksportu produkcji rolnej, zapewnienie ochrony rodzinnym gospodarstwom rolnym, odzyskanie dla narodowego kapitału wyprzedanych i zniszczonych zakładów przetwórczych, zmniejszenie kosztów produkcji rolnej i wzmocnienie systemu ubezpieczeń rolniczych. VI - Wyzwania cywilizacyjne - zakładający przeciwstawienie się przesunięciu na wschód centrum geopolitycznego świata i marginalizacji opartego na tradycji grecko-rzymskiej świata zachodniego, poprzez zgodną współpracę trzech ośrodków: Europy Suwerennych Państw, Ameryki Północnej i Rosji.

Podczas wczorajszego spotkania został też zaprezentowany "Kodeks Polityka", przyjęty 6 marca 2011 roku w Warszawie przez Zgromadzenie Krajowe Przymierza dla Polski. Wśród głównych zasad wykonywania zawodu polityka wymieniono rzetelność - postępować mądrze i uczciwie, bezinteresowność - bezwzględne unikać korzyści, zarówno własnych jak i osób bliskich, odpowiedzialność - rozwiązywać istotne problemy społeczne i polityczne zgodnie z kompetencjami i zobowiązaniami wyborczymi, odwaga i niezłomność - nie ulegać poprawności politycznej, bronić swoich racji i jawność - w możliwie największym zakresie działać w sposób otwarty, uzasadniać swoje decyzje i ograniczać ujawnianie informacji, jeżeli tego wymaga interes publiczny. Obowiązkiem polityka jest stawiać na pierwszym miejscu dobro kraju, państwa, narodu i społeczeństwa, na drugim miejscu jest lojalność wobec wyborców, na miejscu trzecim lojalność wobec swojej partii.

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group