Czytających: 6247

Letohrad: Z workiem medali

Środa, 24 sierpnia 2016, 14:23
Aktualizacja: 14:24
W czeskim Letohrad rozegrane zostały w ostatnich dniach Mistrzostwa Polski w biatlonie na nartorolkach. Świetnie w tych zawodach wypadli zawodnicy Melafiru Czarny Bór.

Najpierw odbyły się biegi sprinterskie. Wśród seniorów wygrał Grzegorz Guzik z klubu BLKS Żywiec przed mieszkańcem Borówna, reprezentującym obecnie AZS AWF Wrocław Mateuszem Janikiem, a na najniższym stopniu podium stanął Krzysztof Pływaczyk z Melafiru. Bartłomiej Filip zajął 6. lokatę, Mariusz Wtorek był 12., a Tomasz Jurczak 17. Te wyniki spowodowały, że Mistrzem Polski w kategorii juniorów został Janik, a brąz wywalczył Filip. Juniorzy młodsi Melafiru zdominowali rywalizację i zajęli czołowe lokaty. Wygrał Przemysław Pancerz przed Wojciechem Filipem i Krystianem Kałużnym. Wojciech Janik był 6., a Mateusz Gierczyk 8. Następnego dnia odbyły się biegi pościgowe. I tu kolejność na podium w zmaganiach seniorów była identyczna jak w sprincie. Zwyciężył Guzik, a tuż za nim finiszowali Mateusz Janik i Krzysztof Pływaczyk. Inni nasi zawodnicy zajęli następujące pozycje: Bartłomiej Filip był 7., Tomasz Jurczak 9., Mariusz Wtorek 14., Robert Szczepaniak 16. Te wyniki dały zwycięstwo w kategorii juniorów Janikowi, a Filip uplasował się na 4. miejscu. W rywalizacji juniorów młodszych czarnoborzanie znów byli poza zasięgiem rywali i zajęli wszystkie miejsca na podium. Zwyciężył Wojciech Filip przed Przemysławem Pancerzem i Wojciechem Janikiem. Na miejscu piątym finiszował Krystian Kałużny, a siódmy był Mateusz Gierczyk.