Czytających: 6021

Zabrze: III liga piłkarska: W Zabrzu bez przełamania

Poniedziałek, 29 sierpnia 2016, 8:30
Aktualizacja: 8:33
Piłkarze wałbrzyskiego Górnika byli bliscy zdobycia choćby punktu w meczu z rezerwami Górnika Zabrze, ale ostatecznie przegrali 1–2.

Już w 4. minucie z rzutu wolnego uderzył Morawski i pomylił się nieznacznie. W kolejnych minutach mecz był wyrównanym spotkaniem, choć okazji bramkowych brakowało. Odnotować można jedynie zmarnowaną okazję Pierzgi. W 28. minucie biało-niebiescy zdobyli gola, kiedy najlepiej w zamieszaniu podbramkowym zachował się Grzegorz Michalak. W końcowych minutach to miejscowi przejęli inicjatywę i stworzyli zagrożenie pod bramką Jaroszewskiego, który jednak bronił pewnie.

Od pierwszych minut drugiej odsłony lepiej zaczęli grać gospodarze. W 57. minucie znów dobrą interwencją popisał się Jaroszewski i zażegnał niebezpieczeństwo. W odpowiedzi nieznacznie pomylił się Migalski. W kolejnych minutach miejscowi starali się zaskoczyć naszego bramkarza uderzeniami z dystansu, jednak albo nie trafiali w światło bramki, albo dobrze bronił Jaroszewski. W 79. minucie nasz bramkarz został pokonany uderzeniem z rzutu wolnego w wykonaniu Matuszka. Na domiar złego 4 minuty później gospodarze wyszli na prowadzenie, po tym jak na listę strzelców wpisał się Grendel. Podopiecznych Roberta Bubnowicza już nie było stać na strzelenie wyrównującego gola i porażka stała się faktem.

Górnik II Zabrze – Górnik Wałbrzych 2-1 (0-1)

Górnik: Jaroszewski, D. Michalak, Tyktor, Surmaj, Krzymiński, Morawski, Pierzga, Sobiesierski, G. Michalak, Tobiasz, Migalski.