Czytaj także: Jelenia Góra Świdnica

WIADOMOŚCI |  SPORT |  FOTOREPORTAŻE |  OGŁOSZENIA |  Będzie się działo |  Rykowisko |  REKLAMA 
Poniedziałek, 21 maja 2018 Godz.: 05:20:33 Imieniny: Kryspiana, Tymoteusza, Walentego, Wiktora Czytających: 1688 Niezalogowany

Wiadomości, Wałbrzych

"Deklaracja Wałbrzyska" podpisana. Jest wsparcie SSE dla szkolnictwa branżowego

Piątek, 20 stycznia 2017, 16:06, ostatnia aktualizacja: 2017-01-21 13:54
Robert Bajek
Miej świadomość
Seks w renesansie 

Świat Wtorek, 14:00
15 maja 2018

 
Najnowsze ogłoszenia
Wyjazd dla opiekunki do DE
Pulsar Accolade XP50,Pulsar...
Praca dla opiekuna seniorów
Opieka 1600 euro
Etui tanio 430szt za 300zł
Szafka z lustrem z ramką 250zł
Sprzedam witrynę 400zł
Sprzedawca w sklepie sportowym
27-latka na urlopie macierz.
Kobieta 48 lat szuka pracy
Oddam złom stalowy
Zabytkowa młocarnia Muller Spi
Wózek adamex vicco 2w1
Główka kwiatowa - róży 2zł
Główka kwiatowa - róży
Główka kwiatowa - róży 2zł
Uczeń podejmie pracę (weekend)
Biuro
Papuga nimfa
Namiot BMW firmowy nowy

Dodaj ogłoszenie
 
Kalendarz wydarzeń
Kategorie wydarzeń
Teatry7
Biblioteka pod Atlantami9
Koncerty9
Inne49
 
Fot. Robert Bajek

Z udziałem Anny Zalewskiej – Minister Edukacji Narodowej odbyła się dzisiaj w siedzibie WSSE INVEST–PARK w Wałbrzychu konferencja "Specjalne Strefy Ekonomiczne dla Szkolnictwa Branżowego", podczas której Zarządy SSE wyraziły poparcie dla założeń nowej polityki oświatowej w zakresie szkolnictwa branżowego.

Sygnatariuszami deklaracji, która otrzymała nazwę "Deklaracji Wałbrzyskiej" zostały następujące Specjalne Strefy Ekonomiczne: Kamiennogórska SSE Małej Przedsiębiorczości, Krakowski Park Technologiczny, Katowicka SSE, Kostrzyńsko-Słubicka SSE, Legnicka SSE, Łódzka SSE, Pomorska SSE, Słupska SSE, SSE "Starachowice", SSE EURO-PARK MIELEC, Suwalska SSE, Tarnobrzeska SSE EURO-PARK Wisłosan, Warmińsko-Mazurska SSE i Wałbrzyska SSE INVEST-PARK. Sygnatariusze zadeklarowali poparcie i pomoc w profesjonalnym wsparciu kadrowym dla szkół, zaangażowanie pracowników przedsiębiorstw w organizację kształcenia praktycznego i pomoc w doskonaleniu nauczycieli.

R E K L A M A

Głównym celem podpisanej deklaracji i działań prowadzonych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej jest lepsze przygotowanie uczniów do podejmowania decyzji edukacyjnych i zawodowych, oraz przygotowanie do planowania przyszłości zarówno edukacyjnej jak i zawodowej, poprzez wybór odpowiedniej formy kształcenia. Przygotowane przez MEN zmiany w szkolnictwie zawodowym dążą do upowszechnienia dualnego systemu kształcenia, odpowiadającego potrzebom gospodarki. Tu niezwykle ważną rolę odgrywa współpraca z przedsiębiorstwami a fundamentem zmian ma być ugruntowanie pozycji przedsiębiorstw w modelu szkolnictwa branżowego.

Zgodnie z wprowadzoną reformą edukacji od 1 września 2017 kształcenie zawodowe prowadzić będą następujące szkoły: 4-letnie technikum dla młodzieży, które od września 2019 roku stanie sie technikum 5-letnim, 3-letnia branżowa szkoła I stopnia dla młodzieży, branżowa szkoła II stopnia dla absolwentów szkoły I stopnia - od września 2020 roku i szkoła policealna. Ważny jest tu proces włączenia pracodawców w tworzenie podstaw programowych, oraz opracowanie nowych podstaw programowych dla 54 zawodów. Istotnym elementem jest współpraca z partnerami społecznymi i przedsiębiorcami w zakresie dostosowania kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy.

- W Specjalnych Strefach Ekonomicznych funkcjonują Klastry Edukacyjne. Chcieliśmy wykorzystać potencjał, pieniądze, projekty, które realizują do tego, żeby stali się ważnym partnerem w reformie edukacji branżowego szkolnictwa, w budowaniu relacji nauczyciela szkolnictwa branżowego z pracodawcą. To oni pokazują jak ten system powinien działać. Zajęcia odbywają się u pracodawcy. Pracodawcy współpracują przy opracowaniu podstaw programowych, docelowo mają stać się egzaminatorami a jednocześnie wiedzą, że do systemu szkolnictwa branżowego trzeba dołożyć pieniędzy. Tworzymy dobry klimat finansowy. Przedsiębiorcy, pracodawcy rozumieją, że będą musieli z nami współpracować. Potrzebują pracowników. Dlatego "Deklaracja Wałbrzyska" będzie teraz przedkładana spółkom Skarbu Państwa, przedsiębiorcom, stowarzyszeniom po to, żeby budować klimat edukacyjny i finansowy. 40 procent pracodawców nie może znaleźć pracowników. W związku z tym wiedzą, że trzeba nie tylko wykształcić poprzez kształcenie zawodowe przyszłych pracowników, ale również zadbać o ich wynagrodzenia. Rynek pracy zdefiniował kierunek działania pracodawców - powiedziała Anna Zalewska - Minister Edukacji Narodowej.
Następna wiadomość Aktualności 
 Poprzednia wiadomość Strona główna 
 
Waszym zdaniem
Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.
  21-01-2017 09:28 | idler73 |  
Przywrócenie szkolnictwa zawodowego, to akurat dobry krok. Rozumiem, że powyższa konferencja miała na celu, zapewnić przyszłym adeptom np. spawalnictwa, naukę zawodu. Znając życie, z uczniów, którym nie trzeba będzie pewnie płacić, a będzie się za nich pobierać subwencje, zrobi się tanią siłę roboczą, bo kto powiedział, że przyszły spawacz, nie może np. odśnieżać ? No, ale mam nadzieję, że ponad naturalny geniusz pani ministry, przewidział takie zagrożenie. Teraz z innej beczki, a mianowicie, czy tylko ja mam wrażenie, że PRL wraca, a przyszły absolwent będzie miał pracować i być posłusznym, a nie myśleć samodzielnie ? To już było, przed 1989 rokiem. Przeżyłem to osobiście. Co raz bardziej mi się wydaje, że reforma okaże się tragedią, no, ale czas pokaże, chciałbym się mylić.

  21-01-2017 09:59 | ~bicz_bozy | *.dynamic.chello.pl (87.206.*.*)
samą ideę uważam za dobrą, kształcenie celowe ma sens i przyszłość zwłaszcza w kontekście dużego deficytu tzw. fachowców, których ogromna część obecnie jest za granicą. niemniej jednak zaskakuje mnie, że robi to pis, przecież to (zamieniam się w szeregowego działacza pzpr bis) "kształtowanie mas robotniczych służących obcemu kapitałowi! postawa służalcza względem UE i wasalizowanie! czy Polacy zawsze mają pełnić funkcję 'robola' dla ich niemieckiego pana??!!" . wierzę, że elektorat pisu w końcu się przebudzi i odkryje, że pis manipuluje nimi śmiejąc się im w twarz.

  21-01-2017 10:01 | ~Tomek | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
Brakuje taniej siły roboczej w obozach pracy WSSE

  21-01-2017 10:09 | ~Pilot | *.adsl.tpnet.pl (83.8.*.*)
I bardzo dobrze że takie szkoły będą .PYTANIE !!! Ilu młodych ludzi umie spawac czy robić na tokarce ,uszyć na maszynie ?

  21-01-2017 10:27 | ~Polewa | *.t-3.net (64.113.*.*)
czerwnony z bS vel idiler: "Teraz z innej beczki, a mianowicie, czy tylko ja mam wrażenie, że PRL wraca", to nie wrazenie, to wytwor chorej z nieawisci wyobrzani komucha.

  21-01-2017 10:31 | ~Polewa | *.t-3.net (64.113.*.*)
bicz_z_kalu: " czy Polacy zawsze mają pełnić funkcję `robola` dla ich niemieckiego pana??!!" napisal wierny wyborca tuska i pacholek Merkel. Komuchy chyba dostaly sygnal z Moskwy, ze bycie totalna opozycja im nie sluzy, wiec zaczeli niesmialo pochwlac PIS. A ja akurat naturalnie jak zawsze do tego komentatora dostosuje swoj jezyk do odbiorcy. ............kazdego dnia, cobys mial wrazenie zbitego sloika w dupie czerwony faszysto. I nie rob z tego afery, tylko dostosowalem jezyk do ciebie, a u was to naturalne.

  21-01-2017 10:43 | ~john olewa polewę | *.static.chello.pl (84.10.*.*)
Polewa ty jesteś nienormalny człowiek , chory z nienawiści do ludzi . Lecz się u dobrego specjalisty puki nie jest za późno.

  21-01-2017 10:52 | ~Piotr | *-gprs384883.centertel.pl (37.47.*.*)
Strefy przez lata zgromadziły olbrzymi kapitał, który lokowano na kontach zamiast realizować swoje zadania czyli wspieranie regionu, przedsiębiorczości. To świetne rozwiązanie

  21-01-2017 10:57 | ~Polewa | *.exit.torworld.org (62.210.*.*)
chory z nienawisci do ludzi? Za duzo powiedziane. Do komuchow czuje nienawisc, do ludzi nie. No i jeszcze do oplaconych hejterow ratuszowych, o ktorych mowila sama kopacz. A tego tu pelno, wiec moze stad te mylne wrazenie.

  21-01-2017 11:30 | ~john | *.static.chello.pl (84.10.*.*)
to nie chodzi o podział ludzi na komuchów czy nie tu chodzi o tolerancję ludzi i ich poglądy.A także o język na forach

  21-01-2017 11:33 | ~do polewa | *.adsl.inetia.pl (178.37.*.*)
tym czasem................ wydaje się że to ty jesteś opłacony patrząc na twoją zaciętość i aktywność, większość ludzi tu komentujących jak ja krytykując pis , nie podnieca się PO, tylko widzi patologie tej władzy, ty zaś przeciwnie nienawidzisz PO a nie widzisz patologi w PIS. 1 przykład z brzegu - sąd nakazał wznowić sprawę misiewicza w sprawie napadu! na jednostkę NATO, bo uwaga teraz najlepsze"prokuratura nie miała chęci sie tym zająć" (patrz ZIOBRO szef)

  21-01-2017 11:36 | ~pytacz | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
A ja sie pytam, kto inny jak nie PO (dawna Unia Wolnosci) wprowadzal Polske do UE? ( czego warunkiem,przypominam, bylo tzw.,,schlodzenie" polskiej gospodarki co przeprowadzal Buzek i Balcerowicz,oraz przebranzowienie na ,,gospodarke uslugowa" czyli mowiac po ludzku zamykanie polskich zakladow oraz przerobienie wykwalifikowanych pracownikow na fizycznych roboli do pracy w zachodnich montowniach) .Dlaczego Platfusy sa zawsze bezczelne i w dodatku z krotka pamiecia, choc to bylo tak niedawno?Kto byl wykonawca niemoieckich polecen jak nie PO? Ja sie pytam, czy to PiS wprowadzal Polske do UE ktora nas w rezultacie wydupczyla, bo sama nie zamknela swoich zakladow ? Widzial kto Niemca albo Anglika pracujacego u nas na strefie?

  21-01-2017 11:43 | ~do pytacz | *.adsl.inetia.pl (178.37.*.*)
szefie mało sprostowanie, zakłady wyprzedaliśmy 25 lat temu, do unii wprowadzał i podpisał jak się nie mylę Leszek Miller, Tuski były troszkę później, więc bez przesady z tą pisowską propagandą bo niedługo z polewą napiszecie że Tusk wywołał II wojne , bez przesady,

  21-01-2017 12:05 | ~Polewa | *-exit01.sigint.bz (198.50.*.*)
john, ale o czym ty piszesz? Chcesz abym tolerowal co? Czerwonych faszystow, ktorzy manipuluja, klamia i darza do wyelimonowania 30% spoleczenstwa czyli PISU, do eksterminacji katolikow czy tez o tych co darza do polskiego majdanu i rozlewu Polskiej krwii? Tych mam szanowac i tolerowac? Co do jezyka, to stosuje zasade bicza_z_kalu, kiedys nauczyl mnie on ze wulgaryzmy do PISu, katolikow i chrzescijan, to nie wulgaryzmy, to tylko dostosowanie jezyka do odbiorcy, tak by ten zrozumial. ja tylko stosuje jego metode. Jak sobei chcesz to szanuj te komusze scierwa. Dla mnie szacunku nie maja, moze jestes nowy na forum, ale przesledz to szczurowstwo, wszy i gnidy spoleczne jaki i karly morlane i etyczne. Ja tu tepie nienawistne scierwo, a nie z nimi dyskutuje. Maja to na co zasluzyli latami

  21-01-2017 12:07 | ~Polewa | *-exit01.sigint.bz (198.50.*.*)
do do polewy: smiesznie to brzmi czytaj, co ty bredzisz "wydaje się że to ty jesteś opłacony patrząc na twoją zaciętość i aktywność, większość ludzi tu komentujących jak ja krytykując PO , nie podnieca się PIS, tylko widzi patologie poprzedniej władzy, ty zaś przeciwnie nienawidzisz PIS a nie widziales 8 lat patologi w PO"

  21-01-2017 12:11 | ~Polewa | *-exit01.sigint.bz (198.50.*.*)
i dalej "1 przykład z brzegu - sąd nakazał wznowić sprawę misiewicza w sprawie napadu! na jednostkę NATO, bo uwaga teraz najlepsze"prokuratura nie miała chęci sie tym zająć" (patrz ZIOBRO szef) ", ale o czym ty bredzisz? co tu jest patologia? Napad na jednostke nato? a moze jakis dowodca, ktory nie hcial wykonac rozkazu przelozonego? Moze patologi abyly dokumenty Nato, albo scisle kontaktu ze sluzbami moskiewskimi. Patologie to ty masz w glowie. To ty jestes ten czytelnik NIE, wyznawca Urbana, ktory smie porownywac dzisiejszy dzien do PRLu? Masz popieprzone receptory etyczne. Zapytam wprost zeby wiedziec z kim mam do czynienia, Czy stan wojenny byl potrzebny? Kiszczak to czlowiek Honory? Wykleci to bandyci czy bohaterzy?Powstanie Warszawskie bylo potrzebneczy nie?

  21-01-2017 12:12 | ~do polewa | *.adsl.inetia.pl (178.37.*.*)
w odpowiedzi" twoich bełkotliwych i dzielących naród wypocin jest tu dziesiątki, a może setki- moich kilka.............

  21-01-2017 12:16 | ~Polewa | *-exit01.sigint.bz (198.50.*.*)
odpowiedz na pytania. Juz ci powtarzam to po raz kolejny, odnies sie do mojej wypowiedzi merytorczynie, jezeli chcesz ze mna dyskutowac. Jezeli chcesz robic za akoljengo tepego komucha, to masz na co zasluzyles. Chcesz dyskutowac to trzymaj sie watku i odpowiadaj na pytania. Nie jestes pierwszym, z ktorym am do czynienia. Twoj cel to nie dyskusja, tylko ublizenie mi, czuje was na odleglosc. Wiec najpierw odnosisz sie do pytan, odpowiadasz merytorczynie, wtedy mozemy kontynuowac dyskusje. Powtarzam ci po raz kolejny to. Jakos nie widze chceci do dyskusji, czyli czym rozniesz sie od tych co dziela narod? Aha tylko iloscia postow. Szacun, ty jestes dorby, ja zly.

  21-01-2017 12:17 | ~do polewa | *.adsl.inetia.pl (178.37.*.*)
no własnie ŚMIEM , a co już nie można ? tym się różnimy że nie mam bani naładowanej tymi bzdetami które wpaja ci jedynie słuszna partia dokonując jedynej słusznej zmiany

  21-01-2017 12:24 | ~Polewa | *-exit01.sigint.bz (198.50.*.*)
no to jak smiesz to ssijj jaja czerwona faszystowska swinio. Mozesz co najwyzej postekac, ze ci jest zle. Wlasnie za to smiem, bedziesz dla takich jak ja tylko zwyklym komuchem. W calosci tego slowa znaczeniu.

  21-01-2017 12:26 | ~Polewa | *-exit01.sigint.bz (198.50.*.*)
Ty masz banie naladowana Gazeta Wyborcza i tygodniekiem Urbana NIE. Ja zas czytam wszystkie gazety. I sam wyciagam wnioski. Czytam o argumentach dwoch stron i wyciagam wnioski, takie jakie wyciagam takie mam, co ty mozesz o tym powiedziec czytelniku gadzinowki NIE, zapewne sluchasz tez radia SPutnik. Czesto wystepuje tam sam konfident wykreowany na bohatera walki z komuna Niesiolowski. Ten co straszyl ze poslowie PISu beda oknami wyskakiwac... ohhh ta polityka milosci POstKOMUCHOW.

  21-01-2017 12:30 | ~Polewa | *-exit01.sigint.bz (198.50.*.*)
zwawliles sobie konia jak cale TVN24 jak Nitras umyl drzwi biura PIS? Ten sam cpun co sejmie latal i grzebal z innymi obroncami demokracji w rzeczach prywatnych poslow PIS, pod lawki sie wpieprzali zeby szperac. Zostaw w pracy w szatni kurtke, po czym dowiedz sie ze kolega z pracy grzebal po kieszeniach. I co? Nic sie nie stalo. Cala prawda cala dobe, nawet nie wspomnieli o tym. Za to z kamerami byli jak Nitras drzwi myl, ot bohater... tylko dla ratowania upadlego wizerunku.

  21-01-2017 12:31 | ~Polewa | *-exit01.sigint.bz (198.50.*.*)
Ja w przeciwienstwie do komuchow nie rzucam slow na wiatr, jak mowilem ze wytepie PO w tym miescie, to tak bedzie. Mozecie miec pewnosc, ze wybory samorzadowe mnie nie zatrzymaja. Az sami sie rozwiarzecie, albo uzyskacie 3% poparcie.

  21-01-2017 12:33 | ~do polewa | *.adsl.inetia.pl (178.37.*.*)
oo kur... ale się uśmiałem to jest ten twój poziom dyskusji? ale z ciebie leszcz,łatwo tracisz kontrole nad sobą , wstydi hańba pewnie cie wyrzucą z parti aha i nie obrażaj ludzi bo to co napisałeś na górze to już sie kwalifikuje

  21-01-2017 12:34 | ~Polewa | *-exit01.sigint.bz (198.50.*.*)
no i najserdeczniej pozdrawiam Artura Torbusa, szefa rady miejskiej z PO. Artur pamietasz jak dostales sie do rady? co obiecywales, jak glosy zdobywales? Ja pamietam. Pamietasz jak ci powiedzialem, ze bycie ......nie poplaca? Co ty zrobisz bez swojego dyktatorka?

  21-01-2017 12:36 | ~klon | *.static.chello.pl (84.10.*.*)
Szkolnictwo jakie zostało wprowadzone 3+3+3 to choroba.Faktycznie większość młodych nie potrafi samodzielnie myśleć,a o obsłudze piły łańcuchowej,wbijaniu gwoździ można zapomnieć.Komórki,internet i nowinki techniczne to ich konik.Powrót tego szkolnictwa jest dobry,tylko dlaczego kasa ma iść z zachodu na ich szkolenie?Dlaczego Państwo kasy nie wyda na takie innowacje tylko zachodnio-strefowe zakłady szukające " niewolników"mających strefę zasilać?I jeszcze na koniec szkolenia klauzula za wyszkolenie....."i nie opuszczę Cię aż do śmierci".Dawna komuna,tylko kompas trzymany odwrotnie.....

  21-01-2017 12:36 | ~Polewa | *-exit01.sigint.bz (198.50.*.*)
dyskusji? Od poczatku ci nakreslilem jasno co musisz zrobic by dyskutowac, pozbyles sie tej szansy, ja nie dyskutuje ja cie tepie. Ja nieobrazam ludzi matole po raz kolejny ci to wciskam w pusty leb. Ja dostosowuje jezyk do odborcy. Jak to mawial klasyk. Po co szambo perfumeria nazywac? Obraza ludzi? Ja ludzi nie obrazazm.

  21-01-2017 12:42 | ~do polewa | *.adsl.inetia.pl (178.37.*.*)
Ja też pozdrawiam Pana Artura chociaż go nie znam, mam nadzieje ze ujawni kim jesteś marny szczekaczu

  21-01-2017 12:45 | ~Polewa | *-exit01.sigint.bz (198.50.*.*)
Czy mlodzi nie potrafia samodzielnie myslec? wszystkie media przed wyborami byly w rekach PO. Wszystkie tVN, Polsat, tvp, Wszystkie dzienniki Wyborcza, Newsweek, Polityka... wszedzie propaganda za PO w calym kraju, w kazdym urzedzie prenumerata Gazety Wyborczej, w kazdym sadzie etc. Zas wyniki wsrod najmlodszych zdolnych do glosowania, oraz w grupie, ktora bedzie brala udzial w nastepnych wyborach zdecydoawnie wskazuja na PIS i Kukiz. Wiec kompletnie przeciwnie do propagandy calego mainstreamu. I taki zwolennik mainstremu i komuchowa wyjdzie i powie, mlodziez sama nie potrafi myslec. Buahahaha, mlodziez juz dawno przegonila cie w tej kwestii czerwony faszysto. Przeczytajcie teskt czerwonego faszysty. Ni stad ni zowad ubliza Polskiej mlodziezy, pewnie zna jej poglady.

  21-01-2017 12:47 | ~Polewa | *-exit01.sigint.bz (198.50.*.*)
artur ujawni kim jestem? Ten wulkan intelektu? Zebym ja nie ujawnil kim jest Artur, jak poszperam popytam to znajde stara tasme z jego udzialem, jak to prace za glosy obiecywal... Wiec nie wywoluj wilka z lasu.

  21-01-2017 12:48 | ~Polewa | *-exit01.sigint.bz (198.50.*.*)
Buahahaha Pana Artura.... widac jakich masz panow.

  21-01-2017 12:48 | ~Polewa | *-exit01.sigint.bz (198.50.*.*)
wulkan intelekty, skorumpowana gnida....., to dla niego Pan, zas wiarygodne zrodlo informacji tygodnik Urbana NIE. Co za matol.

  21-01-2017 12:50 | ~Polewa | *-exit01.sigint.bz (198.50.*.*)
Ahh hnie bede pisal co na tasmie slyszalem, ale wielu by sie usmialo, za wiele nie powiem, to taka moja opcja zapasowa... bezpiecznik przed szujami i sitwa.

  21-01-2017 12:52 | ~do polewa | *.adsl.inetia.pl (178.37.*.*)
Polewa jakiś ty głupi, nie mogę już tego czytać , naprawdę!

  21-01-2017 12:54 | ~pytacz | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
Podajcie choc jeden dowod, ze Tusk i PO byli kiedykolwiek antyunijni? Oraz ze chronili polski przemysl? A kto byl w koalicji z SLD przed i podczas anchlusse Polski do UE? Dlaczego lewactwo zawsze klamie?

  21-01-2017 13:08 | ~Polewa | *-exit01.sigint.bz (198.50.*.*)
Jezeli ktos ma problemy z czytaniem, to kogo to obchodzi? Jakis portal zwierzen? Jak FB, chwalia sie co teraz czuje? Matoly.

  21-01-2017 13:09 | ~Polewa | *-exit01.sigint.bz (198.50.*.*)
pytacz: albo inaczej, zapytac tak jak komuchy pytaja o Dude. Kiedy Tusk sprzeciwil sie Merkel? Chociaz raz? A to marionetka Merkel.

  21-01-2017 13:12 | ~bicz_bozy | *.gprs.plus.pl (31.0.*.*)
@polewa mam nadzieję, że nigdy nie odetna Cię od kompa w psychiatryku - dzięki tobie wszyscy wiedzą jacy ludzie głosują na PiS. Jestem pewny, że koledzy partyjni są z ciebie dumni :)

  21-01-2017 13:39 | ~Polewa | *edwardsnowden0.torservers.net (109.163.*.*)
czerwony faszysto. Ja nigdy na PIS nie glosowalem. Jak juz tak oceniasz, to wiedz e glosowalem tylko na PO i ostatnio na Kukiza. Znow plujesz, znow zarazasz ludzi swoja chora wyobraznia. Problem z komuchami jest taki, ze oni tworza swoja chora rzeczywistosc w swoich glowach. Pozniej w ta swoja chora z nienawisci rzeczywistosc zaczynaja wierzyc, a najgorsze jest to, ze ta chora nienawiscia zarazaja innych i mowia to oni to oni. Przyklad pierwszy z brzegu, w czyjej glowie moglby wyjsc pomysl nazwania kobiety zywym inkubatorem na martwe plody? W czyjej chorej glowie moglo cos takiego powstac? oczywiscie tylko lewackiej. Potem przekonali do swojej chorej wizji troche ludzi, a na koniec zaczeli wrzeszczec: Nie pozwolimy robic z nas zywe inubatory na martwe plody.

  21-01-2017 13:42 | ~Polewa | *edwardsnowden0.torservers.net (109.163.*.*)
Polewa co? Niestety musimy z takim czerwonym faszystami miec do czynienia, ktorzy swoja chora wizje tworza w mozgach i zarazazja nia ludzi latwowiernych. Tak bylo z Pitrowiczem, zamachem na demkracje, co juz w Polsce nie mielismy, Ukraine, Bialorus, Grecje, Turcje, Wojne z Moskwa, Niemcami, a anwet cala Unia...Krwawy Piotrowicz powieksz zbior swoich ofiar, policja paluje i strzla jak za rzadow PO, zas niepokornych sie wywozi na sybir... I choca po ulicach i przekonuja ze tak jest.

  21-01-2017 13:43 | ~Polewa | *edwardsnowden0.torservers.net (109.163.*.*)
zarazaja, Piotrowiczem, chodza....

  21-01-2017 13:44 | ~~~ | *.adsl.inetia.pl (178.37.*.*)
Polewa to pospolity głupek , który myśli ,że pozjadał wszystkie rozumy. Nie ma zkim gadać , bo trudno jego wypociny nazwać dyskusją.

  21-01-2017 15:05 | ~sceptyk | *-2.tktelekom.pl (88.199.*.*)
Koncepcja słuszna Nie zgadzam się z tym, że robotnik to bezmyślne narzędzie do pracy. Bezmyślny jełop lub leming to typ człowieka kształtowany przez kretyńskie programy rodem z TVN czy innych Polsatów typu You can dance, Ekipa z Warszawy etc. Zamysł socjotechniczny był taki by odwrażliwić i spłycić zmysł estetyczny, podać papkę medialną i sterować później takim człowiekiem do woli. Ot choćby przy urnie wyborczej. Posiadanie matury lub nawet dyplomu nic tu nie zmieniało. Dalej był to ten sam sterowalny człowieczek, który posiadając ogólnokształcące wykształcenie łudził się że należy do elity. Niestety to tylko "elyta".

  22-01-2017 00:10 | ~Szczur |  (78.10.*.*)
Polewo, jak chcesz wykończyć PO w mieście. Masz program, reprezentujesz jakąś partię polityczną, ruch społeczny. Czy też działasz w pojedynkę. Komu dałeś słowo, że to zrobisz. Myślisz, że to co tu piszesz ma jakieś znaczenie, że ktoś to będzie brał pod uwagę. Za niespełna trzy lata ok. 15 mln. Polaków o tym zadecyduje, a największy wpływ jak wyborcy zagłosują będą miały K.K. i TV.

  22-01-2017 10:15 | ~pytacz | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
Czy to ze wyborcy o mikrej inteligencji glosuja, nie jest dostateczna przyczyna przemawiajaca za likwidacja demokracji?

  22-01-2017 12:19 | ~Polewa |  (191.96.*.*)
~~Obiecalem sobie, to wystarczy, a reprezentuje siebie, to tez jak widac wystarczy... Jak to jest ze najbardziej leniwy i skorumpowany radny Torba jest zarazem przewodniczacym rdy miejskiej Walbrzycha z PO. Jak to jest? Ile razy rada miejska sie sprzeciwila dyktaturze Romana? Nie potrzebna kadencyjnosc mowicie.... heheheh... no coz, to sobie ja zniesiecie jak wygracie wybory.~~

  22-01-2017 16:04 | ~pytacz | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
Dlaczego Torba tak rzadko na forum pomaga swojemu Panu?Czy to sie godzi z jego strony?

Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta w portalu Wałbrzyszek - zarejestruj się!
 
Będzie się działo! - Walbrzyszek poleca
Najczęściej czytane komentowane
10 30
10 30
 
Najnowsze wiadomości
Noc Muzeów po wałbrzysku [FOTO] Noc Muzeów po wałbrzysku  

Wałbrzych Niedziela, 14:20
20 maja 2018

19 maja w Wałbrzychu odbyła się kolejna już Noc Muzeów, podczas, której odwiedzający wałbrzyskie...
Koncert promujący "Perełkę" [FOTO] Koncert promujący "Perełkę"  

Wałbrzych Niedziela, 14:15
20 maja 2018

Do wałbrzyskiej kawiarni Art Cafe Pod pretekstem zawitała warszawska artystka Joanna Mioduchowska.
Targi nieruchomości za nami [FOTO] Targi nieruchomości za nami  

Wałbrzych Niedziela, 14:05
20 maja 2018

Wczoraj na wałbrzyskim rynku odbyły się II Targi Nieruchomości i Budownictwa, któremu towarzyszył...
Minerały w modzie [FOTO] Minerały w modzie  

REGION, Szczawno-Zdrój Niedziela, 14:02
20 maja 2018

W Szczawnie–Zdroju rozpoczęła się kolejna już Giełda Minerałów i Biżuterii.
Są pieniądze na rozpoczęcie działalności gospodarczej Są pieniądze na rozpoczęcie działalności gospodarczej  (2)

Wałbrzych/REGION Niedziela, 08:29
20 maja 2018

Fundusz Regionu Wałbrzyskiego realizuje w województwie dolnośląskim program „Mikropożyczka" na...
4x Pro Tour w Szczawnie–Zdroju  

REGION, Szczawno-Zdrój Niedziela, 07:49
20 maja 2018

Wczoraj na Słonecznej Polanie w Szczawnie–Zdroju odbyła się druga runda Międzynarodowych Zawodów...
Czyje zwłoki odnaleziono na terenie ogrodów działkowych? Czyje zwłoki odnaleziono na terenie ogrodów działkowych?  (1)

Wałbrzych Sobota, 12:42
19 maja 2018

Mężczyzna spacerujący z psem odnalazł na terenie ogrodów działkowych "Słoneczne Wzgórza" przy ulicy...
Za niespełna dwa tygodnie do Wałbrzycha przyjedzie plejada gwiazd Za niespełna dwa tygodnie do Wałbrzycha przyjedzie plejada gwiazd  (2)

Wałbrzych Sobota, 12:27
19 maja 2018

11. Festiwal Reżyserii Filmowej odbędzie się w Wałbrzychu w dniach 1–6 czerwca. Do Starej Kopalni...
Montują instalacje OZE Montują instalacje OZE 

REGION, Głuszyca Piątek, 18:37
18 maja 2018

„Eko Gminy – montaż instalacji OZE w dorzeczu rzek Barycz i Bystrzyca”– to partnerski projekt...
V Integracyjny Konkurs Pięknego Czytania  

Wałbrzych Piątek, 17:29
18 maja 2018

Wczoraj w Klubie Montownia na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbył się V...
Tym razem gmach komendy odwiedzili najmłodsi uczniowie PSP Nr 37 w Wałbrzychu [FOTO] Tym razem gmach komendy odwiedzili najmłodsi uczniowie PSP Nr 37 w Wałbrzychu  

Wałbrzych Piątek, 13:33
18 maja 2018

W minioną środę Komendę Miejską Policji w Wałbrzychu odwiedzili najmłodsi uczniowie Publicznej...
Wiele imprez w sobotę i niedzielę Wiele imprez w sobotę i niedzielę 

Wałbrzych/REGION Piątek, 18:53
18 maja 2018

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem imprez weekendowych.
Zobacz więcej artykułów
 
Redakcja
Masz problem? A może wiesz coś ciekawego i chcesz się z nami ta wiedzą podzielić? Zadzwoń do nas!
TEL. + 48 510 237 818

We wtorek dyżuruje
Redaktor naczelny
Paweł Wyszowski
Od 9.30 do 15.30

 
Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Imprezy |  Rykowisko |  Partnerzy |  Regulaminy 
© 2002-2018 Walbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group.
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Napisz do nas | Redakcja | Jelenia Góra | Świdnica | Wałbrzych | hydraulik | Logo