Czytaj także: Jelenia Góra Świdnica

WIADOMOŚCI |  SPORT |  FOTOREPORTAŻE |  OGŁOSZENIA |  Będzie się działo |  Rykowisko |  REKLAMA 
Wtorek, 22 maja 2018 Godz.: 13:38:17 Imieniny: Heleny, Julii, Wiesławy Czytających: 5334 Niezalogowany

Wiadomości, Wałbrzych

Spotkanie Noworoczne z Prezydentem

Piątek, 27 stycznia 2017, 06:30, ostatnia aktualizacja: 2017-01-28 14:02
Robert Bajek
Miej świadomość
Seks w renesansie 

Świat Wtorek, 14:00
15 maja 2018

 
Najnowsze ogłoszenia
Rowerek Puky PukyLINO jak nowy
Kawalerka komfort Cieplice
Rower dla dziewczynki
Skup aut 605 569 156 dojazd
Apartament w Centrum
Wędka odleglościowa
Wędka odleglościowa
Opiekunka DE 1400euro od 28.05
Kierowca kat. C/C+E
Kierowca Taxi
M2-parter-okolice Małej Poczty
Skup aut 691 035 913 gotówka
Zatr. recepcjonistkę - Karpacz
Opieka Ismaning 08.06.2018
Kupię każde auto tel 785524378
Za darmo kundelek
Auto złomowanie - auto skup
Sprzedaz lodów i gofrów uczeń
Pracownik lakierni proszkowej
Fujitsu E751 Core i5 Japan!

Dodaj ogłoszenie
 
Kalendarz wydarzeń
Kategorie wydarzeń
Teatry1
Biblioteka pod Atlantami3
Koncerty8
Inne31
 
Fot. Robert Bajek

Wczoraj w Sali Maksymiliana Zamku Książ odbyło się tradycyjne Spotkanie Noworoczne z Prezydentem, które było okazją do podsumowania najważniejszych wydarzeń 2016 roku i do przedstawienia planów na rok 2017.

W spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz wojewódzkich, instytucji państwowych, przedstawiciele gmin należących do Aglomeracji Wałbrzyskiej, duchowni, miejscy radni, przedstawiciele placówek kulturalno-oświatowych, szkół i uczelni, spółek miejskich, przedsiębiorcy i przedstawiciele związków i organizacji pozarządowych, działających na terenie naszego miasta.

R E K L A M A

- To był dobry rok, bo udało się zrealizować właściwie większość zamierzonych inwestycji, ale chyba najważniejsze jest to, że ten rok zakończył się informacją, że dostaliśmy prawie 300 milionów złotych na wykonanie obwodnicy Wałbrzycha. To cywilizacyjny impuls, największa inwestycja od II wojny światowej. To był dobry rok również dlatego, że rozpoczęliśmy i będziemy w roku 2017 realizować bardzo dużo inwestycji dofinansowanych w 85 procentach z Aglomeracji Wałbrzyskiej. 2017 rok będzie rokiem bardzo wielu poważnych inwestycji oddawanych do użytku. Wspomnę tu o kolejnych bibliotekach, mieszkaniach komunalnych, mieszkaniach socjalnych. To będzie rok wytężonej, ale owocnej pracy - powiedział Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

Wśród najważniejszych inwestycji, osiągnięć i wydarzeń 2016 roku prezydent Szełemej wymienił realizację Programu SOWA, polegającego na modernizacji oświetlenia miasta, realizację Wałbrzyskiego Programu Profilaktycznej Opieki Stomatologicznej, dzięki któremu powstało 5 szkolnych gabinetów stomatologicznych, akcję Czysty Wałbrzych, podczas której zebrano 5 ton śmieci, otwarcie internatu Julia dla uczniów z Aglomeracji Wałbrzyskiej, uruchomienie bezpośredniego połączenia Pendolino ze stolicą, otwarcie Zakładu Aktywności Zawodowej Victoria na Sobięcinie, szereg imprez takich jak między innymi Toyota Półmaraton, Metal Mine Festiwal, Letnia Serenada, Dni Wałbrzycha, Święto ulicy Słowackiego, Europejski Dzień Bez Samochodu czy Festiwal Tajemnic, Gala 70-lecia Sportu Wałbrzyskiego, realizację programu Nasz Nowy Dom, obejmującego budowę budynków komunalnych przy ulicy Husarskiej i Paderewskiego, przystąpienie do rządowego programu Mieszkanie+, realizację programu Wałbrzych Na Nowej Drodze, realizację programu Zielony Wałbrzych 2020, rozpoczęcie przebudowy dworca Wałbrzych Szczawienko, otwarcie przedszkola w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 na Sobięcinie, otwarcie żłobka samorządowego na Podzamczu, realizację Wałbrzyskiego Budżetu Partycypacyjnego, dotacje celowe na prace konserwatorskie, restauratorskie i budowlane przy wałbrzyskich zabytkach i przyjęcie Gminnego Programu Rewitalizacji.

Warto zauważyć, że saldo Wałbrzycha za 2016 rok jest dodatnie i wynosi 8 milionów złotych, przy dochodach w wysokości 565 milionów złotych i wydatkach rzędu 557 milionów złotych. Wśród planów na rok 2017 znalazło się rozpoczęcie budowy Obwodnicy Zachodniej miasta, kontynuacja programu Wałbrzych Na Nowej Drodze, przebudowa dworca Wałbrzych Szczawienko, budowa węzła przesiadkowego Wałbrzych Centrum, realizacja programu Nasz Nowy Dom, przebudowa i doposażenie znajdującego się na Piaskowej Górze budynku na potrzeby WOK-u i Biblioteki pod Atlantami i modernizacja budynku w Śródmieściu na potrzeby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Spotkanie Noworoczne z Prezydentem zakończył koncert zespołu Futyma Quintet, tradycyjna lampka szampana i uroczysty bankiet.
Następna wiadomość Gorący temat 
 Poprzednia wiadomość Strona główna 
 
Waszym zdaniem
Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.
  27-01-2017 09:31 | ~ |  (109.228.*.*)
Alez opoznienie. Rosz ha-szana 5777 byla 2-go pazdziernika 2016 roku. Szeleme nie wie kiedy powinien swietowac? Przykazan boskich nie zna? Nastepny Nowy Rok 5778 wypada wedlug kalendarza zaprzancow 20-go wrzesnia 2017 roku.

  27-01-2017 10:16 | ~roś | *.internet.cyfrowypolsat.pl (31.0.*.*)
Do autora wpisu z 09:31- a przyjrzyj się Agacie Kornhauser-Dudzie. Kiedy ona obchodzi, obchodziła Nowy Rok? Poza tym na spotkaniu noworocznym, które można organizować nawet 31 stycznia, był pisowski biskup i wiele innych ważnych osób. To ważne i potrzebne spotkanie. I tyle.

  27-01-2017 10:19 | idler73 |  
Do przedmówcy. Zadziwia mnie twoja znajomość lunarnego kalendarza żydowskiego, o rozkładzie świąt, nie wspomnę. Widza w tej materii, wśród Polaków jest praktycznie rzecz biorąc zerowa, odkąd Hitler i Stalin, uczynili ten kraj, jednolitym narodowościowo. Wskazywać to by mogło, iż jesteś wiernym synem narodu wybranego. A, Szełemej ? W każdą niedzielę spotkasz go w pierwszej ławie pewnego niewielkiego wałbrzyskiego kościoła, nazwanie go żydem, to tak samo, jakby powiedzieć, że Kaczyński, jest przystojny i ma ładne zęby.

  27-01-2017 11:11 | ~ | *.gprs.plus.pl (46.215.*.*)
W tym kościółku, tuż za wspaniałym Romanem siedzi jego wierny sługa idler73 i czeka aż łaska Pańska na niego spłynie:D

  27-01-2017 11:41 | ~pytacz | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
Czy posiadanie narodowości polskiej wyklucza możliwość wyznawania wiary mojżeszowej?Ale czy narodowość żydowska wyklucza możliwość bycia katolikiem? No i kto jest bardziej tolerancyjny w tej materii? W końcu, czy monowyznaniowość nie jest gwarantem braku kosztów utrzymywania porządku publicznego w naszym ubogim kraju? Czy w kolorowych religijnie Niemcach i Izraelu codziennie nie ma zadymy na ulicach z powodów wyznaniowych i ile ich to kosztuje?W koncu, dlaczego prezydent nie wspomniał o fatalnej płynnosci finansowej miasta?

  27-01-2017 11:47 | ~Polewa | *-2.multisec.no (193.90.*.*)
Hehehe, Tusk tez jest podobno katolikiem. Nawet pod wybory pod publiczke podobno SLub wzial, by nie wyszlo ze zyje na kocia lape. Problem w tym ze nikt nie widzial zdjecia z tego slubu. Nigdzie. Wiec co nawet ze swoim slubem oszukal lemingow?

  27-01-2017 11:49 | ~Polewa | *-2.multisec.no (193.90.*.*)
Lemingi i komuchy wierza w slub Tuska, jak katolicy w niepokalane poczecie. My mamy swoja wiary wy swoja. Nie jeden raz udowodnilem, zze komuchy i lemingi nie kieruja sie w polityce rozumem, tylko wiara.

  27-01-2017 11:59 | ~Polewa | *-2.multisec.no (193.90.*.*)
Komuch mowi pisowski biskup. W Walbrzychu sa ksieza PeOwcy... pamietamy ksiedza z piaskowej gory jak agitowal chamsko za kruczkowskim, PO nie bedzie klekac przed biskupami? Widzimi to zawsze na mszach papieskich. Pierwszy rzad... Tak pluja, tak pluja, ale klekaja. A jak trzeba to po wsparcie przychodza. Nawet czerwony z SB, nie skrytykuje PISowskiego biskupa, dlaczego? No bo przebywa z dyktatorem Romanem, wtedy PISowski biskup jest OK, bo jest na spotkaniu z dyktatorem ROmanem, komuchom nie przeszkadza. Przeszkadza, gdy biskup pojawi sie na spotkaniu z politykami PIS, wtedy jest, wszedzie sie czarny wepcha. Ot cala hipokryzja i podwojne standardy komuszych swin. Jak choragiewka zawieje, takie ma poglady. Zero kregoslupa moralanego. Gietki, kto wiecej da, temu sie sprzedam.

  27-01-2017 12:03 | ~Polewa | *-2.multisec.no (193.90.*.*)
ale zeby po raz kolejny wbic komucha w glebe, dosadnie zmiazdzyc jak wsze... https://www.youtube.com/watch?v=dD_PS0rzBio jezeli link sie ocenzuruje, to wystarczy wpisac w youtube: "Wałbrzyskie kazaznie". Zapyam komuch wprost, dlaczego ty wiecznie klamiesz, jatrzysz i manipuljesz jak ruska propagandowa pluskwa pozostawiano w Legnicy po stacjonujacej tam Czerwonej Armii Gwalciciela?

  27-01-2017 12:07 | ~Polewa | *-2.multisec.no (193.90.*.*)
Ktos pyta dlaczego nazywam komuchow komuchami, wlasnie dlatego, ze sa komuchami i zachowuja sie jak komuchu, czyli manipuluja, sieja propagande, w celu wywolania nienawisci jedengo Polaka do drugiego Polaka. W kazdym temacie pojawia sie komuch, zazwyczaj pod innym nickiem i jatrzy. Szczyt szczytow osiagnal podczas czarnego protestu. Jak wchodzil w temat o protescie i ublizal kobietom, wcelu wywolania w nich nienawisci, by wyszly na ulice. Ot komusza wsza. Jezeli kazdy to zzrozumie, a niewiele wystarczy, wystarczy posledzic jego nicki i IP, ja juz rozpoznaje po wypowiedziach, to kazdy bedziemial o tej manipulatorskiej oplacanej wszy takie samo zdanie jak ja. Zapewne jest to jeden z drodacow od Public Relations, ktory kosi 8 tysi od dyktatora Romana.

  27-01-2017 14:36 | ~ |  (109.228.*.*)
@ idler73. Naczelna zasada wsrod narodu wybranego jest dobry kamuflaz.

  27-01-2017 15:31 | ~do Polewa | *.snt.net.pl (37.157.*.*)
chłopie ty czasami siebie czytaj, PObiskup, POksziądz, toć to nowość, ja myślałem że cały kler z ojcem kombinatorem na czele stoi za PIS, zawsze tak było, no ale przecież to "polewa" więc może powinienem traktować tego poważnie?

  27-01-2017 15:56 | ~Polewa | *.tor-exit.network (163.172.*.*)
Sa trzy opcje, no moze cztery. Albo jestes tepy, Albo jestes zmanipulowany, albo ten film to falsyfikat: https://www.youtube.com/watch?v=dD_PS0rzBio mozna wpisac w youtube "walbrzyskie kazanie". No i istnieje jeszcze jedna moznliwsc. Czwarta: Dobrze zdajesz sobie sprawe jaka jest prawda, tylko jestes oplacyonym ratuszowym kundlem i siejesz tylko propagande, bo tak ci kazali, albo grozili, ze prace stracisz.

  27-01-2017 16:01 | ~Polewa | *tormachine.keymachine.de (87.118.*.*)
Ksiadz Sowa, Biskup Pieronek, TVN Religia, tygodnik powszechny...

  28-01-2017 12:00 | ~nooo | *.adsl.inetia.pl (178.37.*.*)
4 mądrych się znalazło to fakt pozostali ciemnogród pisowy

  30-01-2017 09:26 | ~Polewa | *.tor.openinternet.io (62.210.*.*)
TYmczasem slynny lieterat, ktory w obronie tej co pluje na polske, czyli Tokarczuk, rozpisywal sie ze poucina glowy PISowcom oczywiscie w imie mowy milosci maczetami. Rozprawa przed sadem wkrotce. Tuna forum jeden komuszek oznajmil, ze to tylko dostosowanie mowy milosci do adresata, zas sam literat, twierdzi ze to tylko parafraza poezji. A wedlug mnie to belkot, mowa nienawisci zaciagnieta wprost z muzulmanskiej dziczy. Nawet nasi literaci czerpia garsciami z ciapatej kultury jak widac. Ubogacaja nas kulturowo jak widac.

  03-02-2017 19:13 | ~benkmen | *.adsl.inetia.pl (77.254.*.*)
~Polewa: Hmm..To "słynny literat"-co literki obala.Ta jego mowa nienawiści - to tylko poetyka roboczo-chłopska z poziomu epoki dawno zapomnianych kółek rolniczych i hoteli robotniczych.;-)

  04-02-2017 14:10 | ~polewa |  (158.255.*.*)
all day, all week...

  04-02-2017 14:59 | ~ | *.rev.poneytelecom.eu (62.210.*.*)
!moge tak 24/dobe przez tydzien jestem na l4 i leze w chacie... nudzi mi sie, wiec moge tak caly czas. Zobaczymy ile wam starczy cierpliwosci. czy was powalilo kompletnie? Nie dosc ze usuwanie moje komentarze, to teraz weszliscie na wyzszy level? Moderujecie moje komentarze, usuwacie z nich co wam sie nie podoba, a reszte zostawiacie, wypaczajac sens mojej wypowiedzi? Jakim prawem zmieniacie moje wypowiedzi i zostawiacie je podpisane jako ja? Jakim prawem? Chcesz jeden z drugim zabrac glos, to sie wypowiedz, a nie zmieniaj moje wypowiedzi... bo to manipulacja i URESTWO. Dlaczego usuwacie post o tym, ze 3 pierwszych prezydentow Polski to komuszy konfidenci. TW Wolski - Jaruzel, TW Bolek - Walesa, TW ALek - Kwachu. Komoruski umoczony w WSI. DLaczzego to usuwacie?

  06-02-2017 20:45 | ~~~ | *.adsl.inetia.pl (178.37.*.*)
Przeczytaj sobie regulamin dodawania komentarzy . Gdyby był konsekwentnie przestrzegany , to nie powinno tu być żadnego twojego wpisu , bo łamiesz wszelkie zasady.

  06-02-2017 20:58 | ~ |  (85.248.*.*)
czytales swoje? widac nie czyztales regulaminu

Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta w portalu Wałbrzyszek - zarejestruj się!
 
Będzie się działo! - Walbrzyszek poleca
Najczęściej czytane komentowane
10 30
10 30
 
Najnowsze wiadomości
Mamy w Wałbrzychu Rondo Unii Europejskiej [FOTO] Mamy w Wałbrzychu Rondo Unii Europejskiej   (77)

Wałbrzych Środa, 17:29
9 maja 2018

Rondo na wjeździe do Wałbrzycha od strony Wrocławia otrzymało dzisiaj nazwę Ronda Unii Europejskiej.
Wałbrzyskie obchody 227. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja [FOTO] Wałbrzyskie obchody 227. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja   (3)

Wałbrzych Czwartek, 21:00
3 maja 2018

Dzisiaj odbyły się uroczyste obchody 227. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja, zorganizowane przez...
Czy mieszkańcy Andersa będą mieli gaz? [FOTO] Czy mieszkańcy Andersa będą mieli gaz?   (18)

Wałbrzych Środa, 15:18
18 kwietnia 2018

Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy ulicy Andersa będą w końcu mieli przyłącza gazowe. Jednak od...
Msza Papieska 2018 [FOTO] Msza Papieska 2018   (21)

Wałbrzych Sobota, 19:54
7 kwietnia 2018

Wczoraj na stadionie w wałbrzyskiej dzielnicy Biały Kamień odbyła się Msza Święta, upamiętniająca...
Trzy ronda mają swoje nazwy [FOTO] Trzy ronda mają swoje nazwy   (22)

Wałbrzych Piątek, 21:03
30 marca 2018

Kilka dni temu prezentowaliśmy oświadczenie radnych Prawa i Sprawiedliwości dotyczące nadania nazwy...
Manifestacja przeciwko rasizmowi wzbudziła emocje [FOTO] Manifestacja przeciwko rasizmowi wzbudziła emocje   (42)

Wałbrzych Czwartek, 08:22
22 marca 2018

Na Placu Magistrackim w Wałbrzychu odbyła się manifestacja pod hasłem „Dość rasizmu i faszyzmu”....
VII Gala Ambasadorów Wałbrzycha [FOTO] VII Gala Ambasadorów Wałbrzycha   (7)

Wałbrzych Niedziela, 01:15
11 marca 2018

Wczoraj w Sali Balowej Zamku Książ odbyła się uroczysta VII Gala Ambasadorów Wałbrzycha. Do tego...
Wałbrzych pamięta o "Żołnierzach Wyklętych" [FOTO] Wałbrzych pamięta o "Żołnierzach Wyklętych"   (35)

Wałbrzych Czwartek, 22:15
1 marca 2018

W Wałbrzychu, podobnie jak i w wielu innych polskich miastach, odbyły się wczoraj uroczyste obchody...
28–latka złożyła wyjaśnienia– twierdzi, że nie wiedziała, że jest w 8 miesiącu ciąży... 28–latka złożyła wyjaśnienia– twierdzi, że nie wiedziała, że jest w 8 miesiącu ciąży...  (15)

Wałbrzych Czwartek, 10:16
22 lutego 2018

Bulwersującej sprawy martwego noworodka ciąg dalszy. 28–letnia Daria P. złożyła przed Prokuratorem...
Leszek Lamparski uniewinniony [FOTO] Leszek Lamparski uniewinniony   (127)

Wałbrzych Poniedziałek, 13:25
12 lutego 2018

W wałbrzyskim Sądzie Rejonowym został dziś ogłoszony wyrok w sprawie Leszka Lamparskiego – byłego...
Ruszają prace na ulicy Przemysłowej [FOTO] Ruszają prace na ulicy Przemysłowej   (7)

Wałbrzych Wtorek, 12:38
30 stycznia 2018

Pogoda dopisuje więc kolejny remont ulicy znajdującej się w centrum Wałbrzycha rusza.
Endoskopowe Zabiegi Bariatryczne w Wałbrzychu Endoskopowe Zabiegi Bariatryczne w Wałbrzychu  (8)

Wałbrzych Piątek, 15:22
19 stycznia 2018

W Zakładzie Endoskopii Zabiegowej Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego przy ulicy...
Zobacz więcej artykułów
 
Redakcja
Masz problem? A może wiesz coś ciekawego i chcesz się z nami ta wiedzą podzielić? Zadzwoń do nas!
TEL. + 48 510 237 818

W czwartek dyżuruje
Redaktor naczelny
Paweł Wyszowski
Od 9.30 do 15.30

 
Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Imprezy |  Rykowisko |  Partnerzy |  Regulaminy 
© 2002-2018 Walbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group.
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Napisz do nas | Redakcja | Jelenia Góra | Świdnica | Wałbrzych | hydraulik | Logo