Szczawno Zdrój: III liga koszykówki: Szczawno ograło Świdnicę

Poniedziałek, 30 stycznia 2017, 9:14
Aktualizacja: 10:34
Koszykarze MKS–u Promet Basket Szczawno Zdrój nie mieli większych problemów z ograniem Polonii Prakto Świdnica.

MKS Promet Basket Szczawno Zdrój - Prakto Polonia Świdnica 81-62 (20-17, 24-18, 19-14, 18- 13).

Bez Bartłomieja Józefowicza, którego zmogła wysoka gorączka, a także Daniela Iwańskiego, Jakuba Wolińskiego i Sebastiana Narnickiego przystąpiła w sobotę do rywalizacji z Prakto Polonią Świdnica drużyna prowadzona przez trenera Michała Borzemskiego.

Od samego początku to gospodarze z uzdrowiska narzucili swój styl gry i szybko wyszli na prowadzenie 11:0. Kolejne minuty pierwszej kwarty były już bardziej wyrównane i ostatecznie zakończyła się ona rezultatem 24:17 dla MKS-u.

Druga kwarta miała podobny przebiegi jak końcówka pierwszej, była bardzo wyrównana i zakończyła się 2-punktowym zwycięstwem zawodników z uzdrowiska 20:18. Na przerwę w lepszych humorach schodzili więc podopieczni Borzemskiego, którzy prowadzili w tym momencie 44:35.

Niestety zawodnicy ze Świdnicy, czuli chyba w nogach środowy pojedynek z rezerwami Górnika Wałbrzych, bowiem w żadnym elemencie gry nie przypominali tej samej drużyny, która w środę przez 3 kwarty dominowała w Wałbrzychu. Mogło by się wydawać, że po przerwie, zobaczymy na parkiecie odmienioną drużynę, która
sprawi MKS-owi dużo więcej problemów niż w pierwszych dwóch kwartach. Niestety, nawet taka osoba jak trener Mieczysław Młynarski nie potrafiła odpowiednio zmotywować słabo spisujących się w tym dniu świdniczan.

Trzecia kwarta zaczęła się bardzo dobrze dla MKS-u, który rzucił świdniczanom 10 punktów i podwyższył swoje prowadzenie do 54:35. W tym momencie na parkiecie "rządziło" dwóch zawodników Mateusz Myślak i Łukasz Kołaczyński, którzy przy wsparciu swoich kolegów skutecznie rozbijali obronę świdniczan. Ta partia zakończyła się rezultatem 17:8 i tylko katastrofa mogła sprawić, że w czwartej odsłonie podopieczni Młynasrskiego wydrą zwycięstwo gospodarzą.

Ostatnia część spotkania to kontrolowanie wyniku przez podopiecznych Michała Borzemskiego, który dał pograć wszystkim swoim zawodnikom. Zmiennicy pokazali, że na nich również można liczyć, bowiem czwarta kwarta zakończyła się zwycięstwem MKS-u 20:19, a całe spotkanie 81:62.

Cieszy dobra postawa koszykarzy MKS-u, którzy z pewnością podbudują się, przed kolejnym, wyjazdowym spotkaniem z drużyną WSTK Wschowa, który zostanie rozegrany 4 lutego o godzinie 18:00.

W meczu punktowali:

MKS Promet Basket Szczawno-Zdrój: Mateusz Myślak 27pkt., Łukasz Kołaczyński 25pkt., Oskar Pawlikowski 13pkt., Jakub Grabka 8pkt., Adrian Stochmiałek 4pkt.,Aleksander Sulikowski 2pkt., Mariusz Karwik 2pkt., Marcin Ciuruś 0pkt., Tomasz Knach 0pkt.

Prakto Polonia Świdnica: Mateusz Soboń 17pkt., Damian Sieńko 16pkt., Maciej Korłub., Radosław Rogacz 8pkt., Jacek Pałac 6pkt., Grzegorz Kaczmarczyk 2pkt.,Arkadiusz Majcher 1pkt., Paweł Kaliński 0pkt., Marcin Baranowski 0pkt.,Przemysław Olszewski 0pkt.