Czytaj także: Jelenia Góra Świdnica

WIADOMOŚCI |  SPORT |  FOTOREPORTAŻE |  OGŁOSZENIA |  Będzie się działo |  Rykowisko |  REKLAMA 
Czwartek, 26 kwietnia 2018 Godz.: 21:19:04 Imieniny: Klaudiusza, Marii, Marzeny, Marceliny Czytających: 4691 Niezalogowany

Wiadomości, Wałbrzych

Dramatyczny list pracowników wałbrzyskiego Teatru

Czwartek, 6 kwietnia 2017, 12:16, ostatnia aktualizacja: 2017-04-08 15:14
opr. PAW
Miej świadomość
 
Najnowsze ogłoszenia
Do wynajęcia mieszkanie
Komoda
Mieszkanie/Apartament -Kowary
Wersalka
Wersalka
Komoda
Sprzedam różne
Maszyna do szycia Singer
Sprzedam różne
Sprzedam różne
Sprzedam różne
Dekarze
Aprzedam różne
Uslugi ogólnobudowlane
Sprzedam różne
Drewno świerkowe oflisy 80 zł
Różne sprzedam
Sprzedam różne
Piłkarzyki okazja
Drewno opał rozpałka-oflisy

Dodaj ogłoszenie
 
Kalendarz wydarzeń
Kategorie wydarzeń
Teatry1
Biblioteka pod Atlantami6
Koncerty16
Inne51
 
Fot. PAW

– Chcemy odczytać list i liczymy na wsparcie mediów, by wszyscy dowiedzieli się, jak wygląda nasza sytuacja finansowa – mówi Danuta Marosz, dyrektor Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu. – Cenzura finansowa zmusza nas do redukcji liczby premier, ale także wydarzeń edukacyjnych. Te wnioski, które składaliśmy, to praca wielu osób – dodaje Maciej Podstawny, dyrektor artystyczny Teatru.

Wałbrzych, 6 kwietnia 2017

R E K L A M A


List otwarty
Protest w sprawie sytuacji finansowej
Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego
w Wałbrzychu w 2017 roku


Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego, działający od lat w cieniu wielkich – a z perspektywy Wałbrzycha również znakomicie finansowanych – scen z największych polskich miast, konsekwentnie realizuje misję autorsko definiowanego dialogu społecznego i wytrwale kroczy ścieżką artystycznej powagi i odwagi.

Upór i zaangażowanie kolejnych dyrekcji i zespołu, entuzjazm następujących pokoleń młodych twórców – przynosi nadal efekty. Teatr Dramatyczny bez kompleksu rywalizuje z największymi na ogólnopolskich festiwalach, bezkompromisowo poszukuje nowych języków dla sztuki i pedagogiki, umożliwia laboratoryjną pracę kolejnym debiutantom.

Swoje zobowiązania finansowe Teatr rozlicza wzorowo, od kilkunastu lat terminowo zamykając i sprawozdając budżet, nie obciążony żadnymi długami. Zespół artystyczny i merytoryczny Teatru, zespół techniczny, pracownicy administracyjni, aktorzy, dyrekcja – WSZYSCY pragniemy zwrócić uwagę na realne zagrożenie, które kładzie się cieniem na przyszłości „Szaniawskiego”.
Zagrożenie, z którym zmagamy się wytrwale, ale z poczuciem narastającej niewiary.

Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu powoli i niespektakularnie wykrwawia się.

Dotacja Organizatora dla Teatru z trudem pokrywa koszty stałe. Kwoty przeznaczone na produkcję artystyczną i edukacyjną są nieprawdopodobnie niskie. Przepisy o podatku VAT w kontekście wydarzeń udostępnianych widzom nieodpłatnie – praktycznie paraliżują tę kluczową dla teatru publicznego przestrzeń.

Szczególne zdumienie budzi tegoroczny tryb przyznawania grantów ministerialnych w ramach Programów Ministra, sposób i terminy przeprowadzenia konkursów. Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu złożył 7 projektów wniosków w różnych priorytetach (oraz jeden wniosek do Instytutu Muzyki i Tańca – rozpatrzony terminowo i pozytywnie). Do tej pory (początek kwietnia) Pan Minister wiążąco nie wypowiedział się w żadnym z teatralnych i edukacyjnych priorytetów. Biorąc pod uwagę, że niektóre z planowanych działań to długofalowe, całoroczne projekty – sam termin ogłaszania ostatecznych, uwzględniających odwołania, wyników konkursów, po około 120 dniach z 365-dniowego roku, pozostawia nas w osłupieniu. Stopień dezorganizacji w planie roku i sezonu, powodowany przez te spektakularne opóźnienia, zagraża każdemu długookresowemu pomysłowi, rozbija konsekwencję programową i niweczy sieć społecznego zaufania – na jaką wytrwale pracuje Teatr.

Teatr Dramatyczny, sądząc z pierwszych wyników postępowań, jeszcze przed rozpatrzeniem odwołań, nie może liczyć na znaczące wsparcie Ministerstwa – a może w ogóle na żadne. Skutkuje to paraliżem działań edukacyjnych, społecznych, równościowych i popularyzatorskich, z których wałbrzyski Teatr słynie. Sprawdzone w kolejnych sezonach programy, Festiwal Fanaberie, instrumenty dedykowane współpracy ze szkołami, wydawnictwami, tłumnie odwiedzane cykle czytań – zostają zagrożone.

W pierwszym rzędzie szukamy oczywiście powodów wśród siebie. Jednak nie sposób nie zwrócić uwagi na kilka okoliczności:
Projekty naszych działań społecznych, artystycznych i edukacyjnych są przez niezależną zewnętrzną komisję oceniane stosunkowo wysoko w kwestiach merytorycznych i organizacyjnych i stosunkowo nisko w kontekście kryterium najbardziej nieostrego – kryterium strategicznego. Ocena merytoryczna i organizacyjna leżą w gestii komisji eksperckiej, ocena strategiczna należy do urzędników.

Wydarzenia kluczowe dla lokalnych społeczności, radykalnie kulturotwórcze albo – eksperymentalne, nowatorskie, wytyczające nowe ścieżki w pedagogice teatralnej – od lat coraz słabiej przebijają się do świadomości kolejnych Ministrów. Deklarowany priorytet dla wydarzeń dużych, wysokobudżetowych i ogólnopolskich, jest rażąco sprzeczny z ideą wyrównywania prędkości rozwoju prowincji i centrum.

Niejasność kryteriów strategicznych Ministra budzi niepotrzebny niepokój. Konsekwencja, z jaką Minister odmawia Teatrowi Dramatycznemu w Wałbrzychu wsparcia finansowego – rodzi podstawowe pytanie o istnienie tej oddalonej od Warszawy, ale dotąd niezłomnej enklawy twórczości i społecznego zapału. Oprócz działań otwarcie destruujących kolejne ważne sceny w Polsce, codzienna praktyka wskazuje, iż istnieje jeszcze szereg innych sposobów na mniej spektakularne paraliżowanie pracy niektórych teatrów publicznych.

Świadomi, że coraz trudniejsza sytuacja finansowa nie jest tylko naszym udziałem, tym bardziej pozwalamy sobie głośno wyrazić nasz protest.

podpisał
cały Zespół pracowników
Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego
w Wałbrzychu,
67 osób

Teatr Dramatyczny w 2017 roku złożył 7 wniosków o dofinansowanie w ramach Programów MKiDN:

_TEATR I TANIEC
• 15. FANABERIE Teatralne – 1. Festiwal KANON ALTERNATYWA – Wałbrzych, 17-23 listopada 2017 – nowa formuła jedynego w mieście festiwalu teatralnego dla dorosłych – najlepsze spektakle i koncerty z całej Polski przez tydzień w Wałbrzychu;
• SCHUBERTIADA POLSKA 2017… – bezpłatne pokazy spektaklu „SCHUBERT…” dla defaworyzowanej widowni w pofabrycznych miastach Polski;

_INFRASTRUKTURA KULTURY
• TEATR NOWYCH MOŻLIWOŚCI – zakup nowoczesnych urządzeń do realizacji wydarzeń w Teatrze i działań w innych przestrzeniach, wyposażenie Teatru w sprzęt ułatwiający powszechny dostęp do kultury (poprzez umożliwienie prezentacji w plenerze, szkołach itp. oraz zakup specjalistycznych urządzeń do audiodeskrypcji i tłumaczeń symultanicznych);

_KULTURA DOSTĘPNA
• BĄDŹ EDU! 2017. Rozszerzenie Teatru – cykl bezpłatnych działań: czytań, warsztatów, spotkań autorskich, pokazów filmowych i działań edukacyjnych trwających przez
rok i współorganizowanych, m.in. z Wydawnictwami CZARNE i DWIE SIOSTRY (WNIOSEK NADAL NIE ROZPATRZONY);

_CONRAD 2017
• CONRAD/SZANIAWSKI. Rok Conradowski w Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu – cykl działań inspirowanych twórczością i życiem Josepha Conrada Korzeniowskiego,
w którego skład miałyby wejść, m.in. koprodukcja spektaklu „LORD JIM” z Teatrem Współczesnym w Szczecinie, Dni Dramaturgii poświęcone imigracji oraz konkurs dramaturgiczny;

_WYDARZENIA ARTYSTYCZNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
• NIEWIDZIALNE MIASTO. Forum Młodych – kilkumiesięczny i kompleksowy, partycypacyjny projekt skierowany do wałbrzyskiej młodzieży, którego głównym celem jest realizacja pierwszego w Wałbrzychu spektaklu Teatru Forum, opartego na pracy z tożsamością lokalną;

_EDUKACJA KULTURALNA
• WCZUJ SIĘ. PRACOWNIA EMPATII – wielopoziomowe, międzypokoleniowe działanie teatralno-badawcze, poświęcone empatii, realizowane z udziałem mieszkańców Wałbrzycha oraz cenionych w Polsce i na świecie artystów teatru, performansu, filmu, sztuk wizualnych i zakładające stworzenie wałbrzyskiego, niestandardowego kolektywu performerów,
pod egidą grupy GOB SQUAD (WNIOSEK NADAL NIE ROZPATRZONY).
Dodatki: Zapisz | Drukuj | Wyślij | Zapamiętaj
Następna wiadomość Gorący temat 
 Poprzednia wiadomość Strona główna 
 
Waszym zdaniem
Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.
  06-04-2017 13:04 | ~Jerzy Jacek Pilchowski | *.internet.cyfrowypolsat.pl (5.172.*.*)
Ten list jest po prostu chamskim domaganiem się publicznych pieniędzy na realizację idiotycznej "dekonstrukcji kultury" z której (NIESTETY!!!) słynie wałbrzyski teatr. Wałbrzyskim teatrem rządzi bowiem grupa zboczeńców intelektualnych którzy specjalizują się w organizowaniu grafomańskich przedstawień w oparciu o scenariusze które nie są publikowane czyli praktycznie nie istnieją. Niech się wreszcie zabiorą za przygotowanie wartościowych przedstawień w oparciu o wartościową literaturę. Zaczną wtedy zarabiać na biletach i nie będą mieli problemów ze zdobyciem grantów. P.S. Jestem na nich ostro wk... gdyż szanuję prawdziwy teatr i nie chce być "robiony w głupa" przez bandę nieudaczników którzy udają artystów.

  06-04-2017 13:17 | ~żul | *.gprs.plus.pl (46.215.*.*)
Nie słyszałem jeszcze o pracy przymusowej...

  06-04-2017 13:18 | ~Do pilchowskiego | *.dynamic.chello.pl (87.206.*.*)
Ty chamie polityczny z PiSu mają racje że sie domagaja. Ten teatr jest jednym z najlepszych teatrow i to jest nasz walbrzyski. Ja place podatki i ja chce miec teatr. W tylku mam twoje wywody pisowskie. Twoj pislam rozwala panstwowe auta za miliony, na rydzyka na jego prywatne dzialalnosci daje a na teatr jedyny w Walbrzychu zaluja. Taki jest twoj kureski pis zlodziejski.

  06-04-2017 13:28 | ~Julia Brystygier | *.actus-info.pl (185.80.*.*)
Tak Jurku Jacku. To coś jak domaganie się publicznej kasy przez paru homozboków w sukienkach wystawiających kiczowate jasełka. Ty mówisz o grafomanii?? Ty będziesz pouczał co jest w literaturze wartościowe o co nie? Twoja ekipa pasie katabasów kościoła w sposób niespotykany. A ja wierze (tfu), ze jest miejsce dla sukienkowych podrygów jak i bełoktu teatralnego. To tylko dwa ryje jednego światowida.

  06-04-2017 13:42 | ~benkmen | *.adsl.inetia.pl (77.254.*.*)
To za karę, bo Gilety nie wystawiają. ;-)

  06-04-2017 14:06 | ~Lolek | *.gprs.plus.pl (77.114.*.*)
Roman Odnowiciel niech im sypnie kasą. Policjantom radiowozy kupił ( w sprytny sposób) to i teraz niech nie szczędzi grosza dla poddanych:D

  06-04-2017 14:09 | ~Jerzy Jacek Pilchowski | *.internet.cyfrowypolsat.pl (5.172.*.*)
~Julia Brystygier: Bardzo charakterystyczny pseudonim. Jak wiadomo, JB był typowym okazem sadystycznego zboczenia żydokomuny. Jej ulubionym zajęciem było wkładanie genitaliów polskich żołnierzy do szuflady jej biurka i zamykanie tej szuflady. Rozumiem, że niektórzy tęsknią za takim sposobem uprawiania "działalności artystycznej" ale te czasu już się dawno skończyły. Teraz zboczeńcy mogą już tylko profanować chrześcijańskie symbole. Chcieli by to dalej robić za publiczne pieniądze i wyją gdy ich nie dostaną.

  06-04-2017 14:11 | ~do Lolek | *.dynamic.chello.pl (87.206.*.*)
Bolą cię radiowozy ? przynajmniej będą ścigali cię szybciej aż wyeliminują patologię. A radiowozy nam normalnym mieszkańcom się przydadzą, a ty jak z patologii jesteś to się bój.

  06-04-2017 14:17 | ~Jerzy Jacek Pilchowski | *.internet.cyfrowypolsat.pl (5.172.*.*)
Napisał pan: "Taki jest twoj kureski pis zlodziejski.". - Trzeba przyznać, że ma pan dużą wyobraźnie. To jest typowy dla postkomuny sposób na to aby wyć gdyż ludzie wybrali PiS i dla wielu oznacza to oderwanie buzi od koryta. Tak więc jeśli chce pan mieć teatr na takim "poziomie" to nikt panu nie broni kupowania na każde przedstawienie np., 100 biletów.

  06-04-2017 14:21 | ~ | *.kabel-deutschland.de (77.23.*.*)
Ten teatr promuje od 20 lat zboczeństwa i czyjeś fantazje seksualne. Tam niema żadnych porządnych przedstawień. Czasy Wowa Bielickiego i Renaty Dancewicz. To było coś. Teraz to jest ściek. Gdzie sa wystawiane lektury szkolne?Gdzie prawdziwe klasyczne sztuki? Cały czas jakieś fanaberie, performance, czyjeś nie spełnione lub spełnione frustracje i marzenia seksualne.

  06-04-2017 14:33 | ~Sb | *.dialog.net.pl (78.9.*.*)
Zsiłek dla bezrobotnych nie jest tylko dla robotników

  06-04-2017 14:37 | ~pytacz | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
Kto się jeszcze zgadza że teatr opanowany przez zboczeńców należy zaorać a jego usłuzny wobec homolobby personel wysłać do pracy na budowy?

  06-04-2017 14:50 | ~Jerzy Jacek Pilchowski | *.internet.cyfrowypolsat.pl (5.172.*.*)
~pytacz: Istnienie teatru w takim mieście jak Wałbrzych jest NIEZBĘDNE. Problem polega na tym, że ludzie ci powinni przyjąć do wiadomości, że Wałbrzych jest średniej wielkości miastem, a nie sceną eksperymentalną dla realizowania chorych ambicji różnych "emocjonalnych" zboczeńców. Potrzebny jest nam teatr w którym ludzie (szczególnie młodzi) wprowadzani będą w świat prawdziwej literatury i sztuki.

  06-04-2017 14:53 | ~JULITEJA | *.mf.gov.pl (145.237.*.*)
Poziom komentarzy jest taki jak poziom kulturowy -mohery itd. Trzeba być otwartym na sztukę, faktem jest, iż gro mieszkańców zbyt mało zarabia aby chociaż raz w miesiącu wybrać się do teatru. Bez teatru nie ma społeczeństwa, aktorzy i teatry były już w starożytności. Jeden teatr w naszym mieście nie powinien borykać się z problemami finansowymi. Chyba, że jedyne spektakle teatralne będą niedługo w tv, na ulicy i kościele z okazji świąt kościelnych wg scenariusza zaakceptowanego przez księży. Wiara jest w nas i każdy ma prawo być otwarty na inne doznania a nie te które są nam wciskane. Brak teatru to luka w edukacji i prymitywizacja, jak za komuny socrealizm. Nawet nasz Ojciec Święty był otwarty na każdą formę sztuki nie tylko teatralną. Ten list ma rację bytu. Popieram w całości.

  06-04-2017 14:55 | ~Pilot | *.adsl.tpnet.pl (83.5.*.*)
Do wielu różnych marketów potrzebują utalentowanych pracowników np: kasjerki.strefa czeka .Ale nie rączki mogą boleć.

  06-04-2017 15:22 | ~7 | *.adsl.inetia.pl (178.37.*.*)
Jesteśmy dumni z Teatru w Wałbrzychu. Popieramy wszelkie działania najlepszej instytucji kultury w mieście. Jeszcze bedzie normalnie!

  06-04-2017 15:32 | ~olo | *-07.vectranet.pl (37.8.*.*)
Oj a przecież tak POpieracie PO .Poczytajcie jeszcze kilka razy konstytucje ( te wybrane artykuły oczywiście ) To już nie kochacie Doktorka ???? i wasze kochane PO To oni decydują w Wałbrzychu . Ja tam za wami nie będę płakał kochacie PO to niech wam te wasze PO POmoże Ciesze sie hihi hihi hohi

  06-04-2017 15:36 | ~Jerzy Jacek Pilchowski | *.internet.cyfrowypolsat.pl (5.172.*.*)
~JULITEJA: Bycie otwartym na sztukę wymaga tego aby "nie być otwartym" na artystycznych szulerów. Niestety, zbyt wiele teatrów (w tym wałbrzyski" zostało opanowane przez ludzi którzy są po prostu zbyt słabi aby się zmierzyć z wartościową literaturą. Zamiast przygotowywać przedstawienia które będą wartością dodaną dla normalnych widzów (w tym młodych - którym trzeba wprowadzać w świat literatury i sztuki), mamy "performase" które polegają na bieganiu po scenie, machaniu rękami i wykrzykiwaniu czegoś "kontrowersyjnego". - Byłem w tym teatrze kilka razy i za każdym razem wychodziłem z poczuciem, że ktoś "robi ze mnie głupka".

  06-04-2017 15:39 | ~sprawca | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
Przecież to nie są aktorzy a RZEMIEŚLINICY. Nie robią sztuki tylko PORNOGRAFIĘ.

  06-04-2017 16:03 | ~Wałbrzyszanin | *.static.chello.pl (84.10.*.*)
Najwyższy czas, aby wrócić do wystawiania na deskach teatru wartościowych przedstawień!!!

  06-04-2017 16:43 | ~średnio zaitneresowana | *.adsl.tpnet.pl (83.4.*.*)
Czas zejść z chmur na ziemię i przyjąć do wiadomości,iż kultura po prostu upada. Zmalało czytelnictwo, coraz mniej zwiedzających wystawy, kina dzielnicowe pozamykane.Kolejne, inne zakłady pracy bankrutują/bo ich nikt nie dotuje/ i wręczają pracownikom wypowiedzenia.Dlaczego aktorzy mieliby być grupą uprzywilejowaną?

  06-04-2017 16:43 | ~antypislamista | *.dynamic.chello.pl (87.206.*.*)
Pierdolny PiSlam Rydzykowi w kopercie dają dziady złodzieje jedne

  06-04-2017 16:55 | ~Lolek | *.gprs.plus.pl (46.169.*.*)
~antypislamista morda tam świrze, ty i koleś który mi odpowiedział jesteście tak normalni jak Jonny Radyjko, tyle że Jonny jest śmieszny natomiast Wy żałośni w swoim ujadaniu, BA! potraficie tylko szczekać, hehe

  06-04-2017 17:07 | ~ | *.internet.cyfrowypolsat.pl (5.172.*.*)
~średnio zaitneresowana: Teatr powinien być "grupą uprzywilejowaną". Upadek teatru jest bowiem jednym z tych czynników które powodują, że kultura upada. Pokazywanie literatury w sposób multimedialny (aktorstwo, podkład muzyczny, dekoracje, itd.) powinny zachęcać widzów (podkreślam: szczególnie młodych) do sięgania po dobre książki. Jak się z aktorów i aktorek robi małpy w cyrku, z literatury robi głupkowate bajdurzenie a ze scenografii robi odpychający bohomazy to efekt jest odwrotny.

  06-04-2017 17:20 | ~Jerzy Jacek Pilchowski | *.internet.cyfrowypolsat.pl (5.172.*.*)
~Lolek: A ja myślę, że ~antypislamista to jest po prostu jakiś "artysta teatralny" który się bardzo wk... gdyż grozi mu konieczność zarabiania przy pomocy normalnej pracy. Trudno mu się dziwić. On wie, że jest to dużo trudniejsze niż bieganie po scenie na golasa.

  06-04-2017 17:29 | ~ |  (77.23.*.*)
Zrobili sobie z tego teatru swoje fantazy, fanaberie, swoje doły psychiczne. Pokazują jak chodzić nago, wydzierać się, robić samowolę, anarchię. Tak ma wyglądać teatr? Jedynie co w tym teatrze jest dobrego to że wpompowano w niego grube miliony na renowację i remont.

  06-04-2017 17:39 | ~Krystyna | *.dialog.net.pl (87.105.*.*)
Teatr Dramatyczny jest Teatrem Marszałka Województwa , a jak sie mają instytucje miejskie? Dlaczego o nich nikt nie napisze. Ile mają kasy? Radzą sobie? Chielibysmy się dowiedzieć jak to wyg;ląda! Jak u nich kasą od ministra? Ile prezdent daje im na życie!

  06-04-2017 18:02 | ~michał | *-07.vectranet.pl (37.8.*.*)
Żałosne robią spektakle KOD-owskie opluwają PIS a teraz pisma do Ministra o kasę Niech wam kasę da PO KOD lub wasz święty Doktorek

  06-04-2017 18:02 | idler73 |  
Jak widać katolicko - prawacko - faszystowskie szambo, znowu zwymiotowało swoje pisowskie kretyństwa. Pojęcie o sztuce mają takie jak Jarosław o kobietach i stomatologu. Nie będę się rozpisywał na ten temat, bo szkoda nerwów i czasu, jeśli ktoś zamiast mózgu posiada w czaszce zawartość jelita grubego, jak komentatorzy w stylu @Plichowski, @Pytacz vel Ksiegowy i kilku innych, wszelkie wyjaśnienia są zbędne. I tak nic nie dotrze, bo nie ma gdzie. Na szczęście, poparcie dla tej skretyniałej zgrai, systematycznie spada, jeszcze będzie normalnie, a sztuka wolną będzie.

  06-04-2017 18:18 | ~michał | *-07.vectranet.pl (37.8.*.*)
Żałosne robią spektakle KOD-owskie opluwają PIS a teraz pisma do Ministra o kasę Niech wam kasę da PO KOD lub wasz święty Doktorek

  06-04-2017 19:01 | ~ | *.walbrzych.vectranet.pl (78.88.*.*)
Poziom wpisów masakra totalne dno i patologia dlatego nie dziwi mnie, że nasz kraj dziś wygląda jak wygląda nienawiśc, skłócone spoleczeństwo a ponoc takie katolickie.

  06-04-2017 19:05 | ~Grzegorz |  (89.174.*.*)
Ci co tak chcą teatru to NIECH ZACZNĄ CHODZIĆ I KUPOWAĆ BILETY. Oburzają się że ich projekty nie przeszły - widocznie były słabe na tle innych i tyle. Jak dostawali to było dobrze. Jak chciałem aktorów z teatru do prowadzenia warsztatów dla dzieci wynająć to chcieli po 120 zł na godzinę + za dojazd wielcy artyści ! Teatr podlega pod miasto to niech Roman sypnie z pustej kasy a nie psom radiowozy za posłuszeństwo kupił za miliony

  06-04-2017 19:33 | ~ |  (77.23.*.*)
Gdzie są grane takie spektakle jak: Musicale, adaptacja światowych dramatów? Gdzie są grane takie sztuki jak Hamlet, Zemsta, Król Lear, Emigranci, Mistrz i Małgorzata... Obecnie same gnioty, czyjeś zdeformowane i przekazane na scenie przemyślenia. Najlepiej opluć PIS, napisać że żyjemy w PISLAMIE, opluć Rydzyka. Niech ten teatr przestanie wreszcie być miejscem ekscentrycznych zboczonych fanaberii, a zacznie przypominać teatr. Bo to co jest to jakaś parodia teatru.

  06-04-2017 19:40 | ~benkmen | *.adsl.inetia.pl (77.254.*.*)
06-04-2017 14:11 | ~do Lolek - patologię można "odczynić" przy pomocy H2OŚw przemodlonej przez NKE ( Niezależny Korpus Egzorcystów) a to oczywiście baaardzo kosztuje.;-)

  06-04-2017 19:45 | ~roś | *.internet.cyfrowypolsat.pl (37.248.*.*)
Jak ten pisowski język ubogaca.

  06-04-2017 19:59 | ~Jerzy Jacek Pilchowski | *.internet.cyfrowypolsat.pl (5.172.*.*)
Ciekawe są te wszystkie ataki na chrześcijaństwo. Jak widać czasy komunistycznej religii pozostawiły trwałe piętno w głowach niektórych ludzi. - To są ci sami którzy chcą teraz w swoim antychrześcijańskim szale być "ubogacani" przez islamistów.

  06-04-2017 20:30 | ~Krystyna | *.dialog.net.pl (87.105.*.*)
Teatr dramatyczny podlega pod Marszałka Województwa Dolnoślaskiego nie Pod Miasto Wałbrzych!

  06-04-2017 20:48 | ~ | *.dialog.net.pl (87.105.*.*)
Po co chamowi teatr, po co chamowi sztuka, po co chamowi piękno, on przecież bez tego i tak jest najmądrzejszy, wie najlepiej, i wszystko rozumie.

  06-04-2017 21:00 | ~Zibi | *.adsl.tpnet.pl (83.22.*.*)
Do "Jerzy Jacek Pilchowski". Proszę o wytłumaczenie, co to jest "normalna praca". Bo rozumując jak Pan, to wg mnie moja praca jest normalna a wszystkie inne, w tym Pana nienormalne. Może wg Pana mamy zawody "normalne" i "nienormalne", np. elektryk, tokarz - normalny, a aktor, konstruktor - nienormalny.

  06-04-2017 21:15 | ~sprawca | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
To ja może wytłumaczę, Plichowskiemu chodziło prawdopodobnie o zawody ,,uczciwe i nieuczciwe" Kisielewskiego . Uczciwy zawód to taki nie dotowany rabunkiem np. krawiec, elektryk, kierowca. Nieuczciwy to dotowany rabunkiem, niezależnie od wyników pracy np. rozbójnik, polityk, sędzia,aktor, (polski, bo zagraniczni np. w Holywood nie są dotowani). Czyli aktorzy teatru Szaniawskiego dawno zapomnieli czym jest sztuka i jakość. Pokazywanie dup, majtek i cycków i popisy przemawiania wulgatą to tanie chwyty nie mające wiele wspólnego ze sztuką.

  06-04-2017 21:17 | ~Leon Sprawiedliwy | *.static.chello.pl (84.10.*.*)
Proponuję żeby dyrekcja poprosiła Pana Krzysztofa Smolnego o pomoc.

  06-04-2017 22:15 | ~Hrabina | *.dynamic.chello.pl (87.206.*.*)
Rydzyk już zaciera ręce więcej kasy dostanie

  06-04-2017 22:23 | ~emeryt | *.internet.cyfrowypolsat.pl (31.0.*.*)
Niech teatr zacznie wystawiać takie przedstawienia żeby waliły na nie tłumy. Jest wolny rynek i każdy musi utrzymać się sam. Jeśli ktość nie podoła prawom wolnego rynku to nie istnieje. Ja pracowałem 48 lat i nikt mi nie dopłacał. Zarobiłem mniej miałem gorzej, zarobiłem więcej miałem lepiej.

  06-04-2017 23:08 | ~do emeryt | *.dynamic.chello.pl (87.206.*.*)
A dlaczego Rydzyk nie utrzymuje się sam ?

  06-04-2017 23:09 | ~Czytelniczka | *.static.chello.pl (84.10.*.*)
Brawo Emeryt! Trafny komentarz!

  06-04-2017 23:09 | ~SZKOŁA MUZYCZNA | *.dynamic.chello.pl (87.206.*.*)
SZKOŁA MUZYCZNA TEŻ MA TEN SAM PROBLEM

  06-04-2017 23:26 | ~Jerzy Jacek Pilchowski | *.adsl.tpnet.pl (83.7.*.*)
"wychodziłem z poczuciem, że ktoś "robi ze mnie głupka" - z ciebie nie trzeba robić Ty już je...

  06-04-2017 23:28 | ~Jerzy Jacek Pilchowski | *.internet.cyfrowypolsat.pl (5.172.*.*)
~Zibi: Normalna praca to jest taka praca która tworzy coś co ma jakąś wartość. Organizowanie "teatru" w którym są sceny kopulowania z krzyżem, seksu oralnego z figurą JP2, itp., nie jest normalną pracą tylko emanacją zboczeń seksualnych lub próby zamaskowania własnego prymitywizmu poprzez bycie "kontrowersyjny". Niestety wałbrzyski teatr (choć na szczęście jeszcze nie tak drastycznie) wpisuje się zbyt często w ten nurt.

  06-04-2017 23:33 | ~Jerzy Jacek Pilchowski | *.adsl.tpnet.pl (83.7.*.*)
"wychodziłem z poczuciem, że ktoś "robi ze mnie głupka" - z ciebie nie trzeba robić Ty już je...

  06-04-2017 23:42 | ~Jerzy Jacek Pilchowski | *.internet.cyfrowypolsat.pl (5.172.*.*)
~sprawca: Sam fakt dotowania pewnych działań niczego nie przesądza. Kultura, aby się rozwijać potrzebuje często takiej lub innej formy dofinansowania. Chodzi tylko o to, że z naszych podatków nie powinno się finansować idiotycznych "kontrowersji" gdyż jest to najczęściej sposób ukrywania przed ludźmi tego, że coś jest po prostu byle jakie. Dobrym tego przykładem jest planowana koprodukcja spektaklu „LORD JIM”. - Należy bowiem wiedzieć (zanim da się na to pieniądze) czy będzie to adaptacja tej wspaniałej książki Conrada czy też "adaptacja" w której jakiś niedorobiony grafoman będzie Conrada "poprawiał" i nadawał spektaklowi zupełnie inny sens.

1  2  Dalej » | Ostatnia z 2 stron
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta w portalu Wałbrzyszek - zarejestruj się!
 
Będzie się działo! - Walbrzyszek poleca
Najczęściej czytane komentowane
10 30
10 30
 
Najnowsze wiadomości
Czy mieszkańcy Andersa będą mieli gaz? [FOTO] Czy mieszkańcy Andersa będą mieli gaz?   (18)

Wałbrzych Środa, 15:18
18 kwietnia 2018

Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy ulicy Andersa będą w końcu mieli przyłącza gazowe. Jednak od...
Msza Papieska 2018 [FOTO] Msza Papieska 2018   (21)

Wałbrzych Sobota, 19:54
7 kwietnia 2018

Wczoraj na stadionie w wałbrzyskiej dzielnicy Biały Kamień odbyła się Msza Święta, upamiętniająca...
Trzy ronda mają swoje nazwy [FOTO] Trzy ronda mają swoje nazwy   (22)

Wałbrzych Piątek, 21:03
30 marca 2018

Kilka dni temu prezentowaliśmy oświadczenie radnych Prawa i Sprawiedliwości dotyczące nadania nazwy...
Manifestacja przeciwko rasizmowi wzbudziła emocje [FOTO] Manifestacja przeciwko rasizmowi wzbudziła emocje   (42)

Wałbrzych Czwartek, 08:22
22 marca 2018

Na Placu Magistrackim w Wałbrzychu odbyła się manifestacja pod hasłem „Dość rasizmu i faszyzmu”....
VII Gala Ambasadorów Wałbrzycha [FOTO] VII Gala Ambasadorów Wałbrzycha   (7)

Wałbrzych Niedziela, 01:15
11 marca 2018

Wczoraj w Sali Balowej Zamku Książ odbyła się uroczysta VII Gala Ambasadorów Wałbrzycha. Do tego...
Wałbrzych pamięta o "Żołnierzach Wyklętych" [FOTO] Wałbrzych pamięta o "Żołnierzach Wyklętych"   (35)

Wałbrzych Czwartek, 22:15
1 marca 2018

W Wałbrzychu, podobnie jak i w wielu innych polskich miastach, odbyły się wczoraj uroczyste obchody...
28–latka złożyła wyjaśnienia– twierdzi, że nie wiedziała, że jest w 8 miesiącu ciąży... 28–latka złożyła wyjaśnienia– twierdzi, że nie wiedziała, że jest w 8 miesiącu ciąży...  (15)

Wałbrzych Czwartek, 10:16
22 lutego 2018

Bulwersującej sprawy martwego noworodka ciąg dalszy. 28–letnia Daria P. złożyła przed Prokuratorem...
Leszek Lamparski uniewinniony [FOTO] Leszek Lamparski uniewinniony   (127)

Wałbrzych Poniedziałek, 13:25
12 lutego 2018

W wałbrzyskim Sądzie Rejonowym został dziś ogłoszony wyrok w sprawie Leszka Lamparskiego – byłego...
Ruszają prace na ulicy Przemysłowej [FOTO] Ruszają prace na ulicy Przemysłowej   (7)

Wałbrzych Wtorek, 12:38
30 stycznia 2018

Pogoda dopisuje więc kolejny remont ulicy znajdującej się w centrum Wałbrzycha rusza.
Endoskopowe Zabiegi Bariatryczne w Wałbrzychu Endoskopowe Zabiegi Bariatryczne w Wałbrzychu  (8)

Wałbrzych Piątek, 15:22
19 stycznia 2018

W Zakładzie Endoskopii Zabiegowej Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego przy ulicy...
Śmiertelny wypadek w biedaszybie Śmiertelny wypadek w biedaszybie  (40)

REGION, Boguszów-Gorce Środa, 14:57
10 stycznia 2018

Tym razem do wypadku na nielegalnym wyrobisku doszło dziś w Boguszowie–Gorcach.
Większość gmin ma zadłużenie – Wałbrzych niestety w czołówce Większość gmin ma zadłużenie – Wałbrzych niestety w czołówce  (59)

Wałbrzych/powiat wałbrzyski Czwartek, 13:54
28 grudnia 2017

Resort finansów przekazał dane o zadłużeniu poszczególnych gmin w przeliczeniu na mieszkańca po...
Zobacz więcej artykułów
 
Redakcja
Masz problem? A może wiesz coś ciekawego i chcesz się z nami ta wiedzą podzielić? Zadzwoń do nas!
TEL. + 48 510 237 818

W sobotę dyżuruje
Redaktor naczelny
Paweł Wyszowski
Od 9.30 do 15.30

 
Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Imprezy |  Rykowisko |  Partnerzy |  Regulaminy 
© 2002-2018 Walbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group.
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Napisz do nas | Redakcja | Jelenia Góra | Świdnica | Wałbrzych | hydraulik | Logo