Czytających: 5574

Wałbrzych: Ekstraliga piłkarska kobiet: Medyk pokazał klasę

Piątek, 14 kwietnia 2017, 16:15
Aktualizacja: 16:17
Mimo ambitnej postawy, futbolistki AZS–u PWSZ Wałbrzych nie sprostały wielokrotnemu mistrzowi Polski i uległy u siebie Medykowi Konin 1–5.

Mecz zaczął się znakomicie dla wałbrzyszanek, bowiem już w 7. minucie po dośrodkowaniu Maciukiewicz najprzytomniej w polu karnym zachowała się Mesjasz, która wyprowadziła akademiczki na prowadzenie. Strata gola podrażniła mistrzynie, które w 12. minucie doprowadziły do remisu za sprawą celnego uderzenia Sikory. W kolejnych minutach uwidoczniła się przewaga zespołu z Konina, który raz za razem zagrażał bramce strzeżonej przez Antończyk. Wreszcie rywalki dopięły swego w 29. minucie, kiedy ponownie Sikora znalazła drogę do wałbrzyskiej bramki. Nie minęło 7 minut, a było już 1-3, kiedy do naszej bramki trafiła Daleszczyk. W końcówce jeszcze wykazała się Antończyk, która uratowała nasz zespół przed utratą kolejnego gola.

W drugich 45 minutach obraz gry wyglądał bardzo podobnie do tego z pierwszej odsłony. W pierwszym kwadransie składnych akcji nie było zbyt wiele i stąd brakowało sytuacji podbramkowych. W 71. minucie losy meczu zostały rozstrzygnięte, bowiem Kostowa podwyższyła prowadzenie Konina na 4-1. Mimo usilnych starań o zmniejszenie rozmiarów porażki, naszym zawodniczkom gola nie udało się zdobyć, za to w doliczonym czasie gry Gawrońska po indywidualnej akcji ustaliła wynik spotkania na 1-5.

AZS PWSZ Wałbrzych - Medyk Konin 1-5 (1-3)

AZS PWSZ: Antończyk, Aszkiełowicz, Gradecka, Mesjasz, Jelencic (75' Iwańczuk), Pluta (46' Smagur), Kowalczyk, Ratajczak, Dereń (75' Jędras), Maciukiewicz, Bezdziecka (81' Klepatska).