Czytających: 4972

Głuszyca: Grand Prix Głuszycy MTB Podziemia Osówki 2017

Wtorek, 16 maja 2017, 12:01
Aktualizacja: 12:02
Wymagającą, choć bardzo malowniczą trasę mieli do pokonania zawodnicy Grand Prix Głuszycy MTB Podziemia Osówki.

Był to drugi wyścig w ramach tegorocznego Pucharu Strefy MTB Sudety. Na starcie zjawiło się ponad 400 kolarzy górskich, którzy po 11 km jazdy decydowali się na wybór dystansu wyścigu. Na dystansie MINI zawodnicy mieli do pokonania 26 km trasy i 800 metrów przewyższeń, natomiast dystans MEGA liczył 47 km i 1800 metrów przewyższeń.

Wyścig przebiegał przez najbardziej widokowe punkty tras Strefy MTB Głuszyca. Zawodnicy mogli się spodziewać, że na leśnych odcinkach trasy pojawi się sporo błota. Liczyli jednak, że zdążą dojechać do mety przed prognozowaną ulewą i burzą. Niestety, zmagania kolarzy na części wyścigu utrudniła niesprzyjająca aurą i dodatkowo powstałe błoto. Warunki były więc naprawdę ekstremalnie trudne i nie wszystkim udało się zawody ukończyć.

Na mecie dystansu mini jako pierwszy pojawił się Piotr Kurczab z Ząbkowic Śląskich (SGR SPECIALIZED) z czasem 01:17:57, drugi był Maciej Stanowicz ze Świebodzic (MITSUBISHI MATERIA LS MTB TEAM, czas 01:19:12), a trzeci Mikołaj Jurkowlaniec z Wrocławia (IMMOTION SPECIALIZED SKODA GALL-ICM TEAM, czas 01:20:38).

Pierwsza wśród kobiet na dystansie mini pojawiła się Marta Garnek z Dzierżoniowa (DREAM-BIKE BIELAWA) z czasem 01:54:00, druga przyjechała Julia Kowalska ze Starych Bogaczowic (KS GÓRNIK WAŁBRZYCH, czas 01:57:24), a trzecia Paula Bernaczek z Barda Śl. (UKS KUSY BARDO, czas 01:57:25).

Zwycięzcą dystansu mega w rewelacyjnym czasie 02:16:49
został Rafał Alchimowicz z Jeleniej Góry (INTERFERIE OPTYK OKULAR), tuż za nim linię mety przekroczył Łukasz Klimaszewski z Wrocławia (MITUTOYO AZS WRATISLAVIA, 02:16:50). Trzecie miejsce zajął Gracjan Krzemiński z Polanicy-Zdroju (MITSUBISHI MATERIA LS MTB TEAM, 02:23:56).

Michalina Ziołkowska z Bielan Wrocławskich (VOLKSWAGEN SAMOCHODY UŻYTKOWE MTB TEAM) po 02:44:04 była pierwszą kobietą, która ukończyła dystans mega. Drugie miejsce wywalczyła Aneta Imielska ze Smolca (MTB VOTUM TEAM WROCŁAW, 03:05:08), trzecie Anita Kaputa z Unisławia Śl. (SUPERIOR MTB WAŁBRZYCH, 03:14:210. Pełna klasyfikacja open kobiet i mężczyzn na dystansie mega i mini oraz dla poszczególnych kategorii wiekowych znajduje się na stronie http://live.ultimasport.pl/557/index.php?site=pdf. Nagrody i medale dla najlepszych zawodników wręczali wicestarosta wałbrzyski Krzysztof Kwiatkowski, burmistrz Głuszycy Roman Głód i prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Głuszycy Grzegorz Walczak. Gratulujemy wszystkim kolarzom górskim za wspaniałe przygotowanie do wyścigu i zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych imprezach rowerowych organizowanych w gminie Głuszyca. Najbliższa – III Wyścig XC o Czapkę Śliwek - odbędzie się 15 października.

Prawdziwie sportowe emocje i niezwykle mobilizujący doping towarzyszyły wyścigowi rowerowemu dla dzieci do lat 14. Wśród dziewczynek z najstarszej grupy wiekowej (11-13 lat) najlepsza była Zuzanna Mikusiak, wśród chłopców miejsce pierwsze wywalczył Krzysztof Mikusiak, drugie Dominik Firlej, trzecie Błażej Mikusiak. W średniej grupie wiekowej (7-10 lat) miejsce pierwsze zajęła Katarzyna Mikusiak, drugie Amelka Molska, trzecie Julia Wierucińska. Wśród chłopców zwyciężył Dawid Krusz, drugie miejsce zdobył Adrian Bereś, trzecie Kornel Kowalski. W najmłodszej grupie kolarzy (6 lat i mniej) zwyciężyły dziewczynki: Jagoda Kurek, przed Julią Kulej i Nataszą Kowalską oraz chłopcy: Maciej Mazik ( I miejsce), Marcel Piekarz (II miejsce), Jakub Lisowski (III miejsce). Dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za wspaniałą sportową zabawę. Warto także wspomnieć, że 26 km trasy dystansu mini wyścigu pokonał razem ze swoim tatą Dawidem dziewięcioletni głuszyczanin Filip Duława, któremu serdecznie gratulujemy i czekamy aż samodzielnie wystartuje w wyścigu dla dorosłych.