Czytających: 5588

Świdnica: IV liga piłkarska: Górnicy wracają z trzema punktami ze Świdnicy

Sobota, 9 września 2017, 16:32
Aktualizacja: 16:58
Piłkarze Górnika pokonali w Świdnicy miejscową Polonię/Stal 2–1 i zadomowili się w czołówce tabeli.

Początek meczy w wykonaniu obu zespołów był dość spokojny. Nasi rywale wyczekiwali na akcje Górników. W 8. minucie nieznacznie pomylił się Migalski. Niemal do 30 minuty na boisku niewiele się działo, a składnych akcji było jak na lekarstwo. W 31. minucie wreszcie biało-niebiescy przeprowadzili skuteczną akcję, którą celnym trafieniem zakończył Rytko. Pod koniec pierwszej połowy mecz się nieco zaostrzył, ale więcej akcji godnych odnotowania nie obejrzeli kibice.

Pierwszy kwadrans drugiej odsłony nie zmienił obrazu meczu. Poloniści starali się atakować, ale robili to dość nieporadnie, a wałbrzyszanie bardzo mądrze wybijali przeciwnika z uderzenia. W 58. minucie sędzia odgwizdał jedenastkę dla naszej drużyny. Jak zwykle w tym momencie nie zawiódł Dariusz Michalak, który podwyższył prowadzenie na 0-2. Po stracie drugiego gola świdniczanie ruszyli do ataku i już w 66. minucie poprzeczka uratowała wałbrzyszan od utraty gola. Kilka chwil później Jaroszewski wygrał pojedynek sam na sam. Ataki miejscowych nie słabły i nasza drużyna zaczęła popełniać coraz więcej błędów. Wreszcie w 86. minucie Poloniści dopięli swego, a na listę strzelców wpisał się Myrta. Końcówka było nieco nerwowa, ale ostatecznie Górnik wywiózł ze Świdnicy komplet punktów.

Polonia/Stal Świdnica - Górnik Wałbrzych 1-2 (0-1)

Górnik: Jaroszewski, Gawlik, Michalak, Smoczyk, Krzymiński, Słapek, Rytko, Młodziński, Chajewski, Migalski (51' Rodziewicz), Bogacz (82' Dec).