Wałbrzych: Blisko podium

Czwartek, 21 września 2017, 11:20
Aktualizacja: 11:21
Autor: Piotr Skomorokiewicz
W miniony weekend w Raciborzu odbyły się 87. Mistrzostwa Polski w Zapasach seniorów w stylu klasycznym. Blisko medalu był Ernest Mickiewicz z klubu ZLKS Zagłębie Wałbrzych.

Mickiewicz startujący w kategorii do 71 kg był niepokonany aż do półfinału. Jednak w swoich dwóch ostatnich walkach musiał uznać wyższość rywali i ostatecznie zakończył Mistrzostwa Polski na piątym miejscu. W zawodach wystartowali również inni zawodnicy reprezentujący wałbrzyski klub. 11. w kategorii do 75 kg był Paweł Wolak. W wadze do 85 kg wystartowało dwóch zapaśników Zagłębia Wałbrzych. 19. był Adam Przebieracz, a Marcel Mickiewicz zajął 21. miejsce. Marcel Elias startujący w kategorii do 130 kg uplasował się na 10. miejscu.

Złoty medal Mistrzostw Polski weteranów w wadze B100 kg zdobył Mirosław Wieczorkiewicz.