Wałbrzych: Dwa medale Kanika

Niedziela, 24 września 2017, 19:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 25 września 2017, 10:01
Autor: Piotr Skomorokiewicz
Jakub Kanik został mistrzem polski w pchnięciu kulą i brązowym medalistą w rzucie dyskiem podczas Mistrzostw Polski U–16, które odbyły się w ostatnią sobotę i niedzielę w Białej Podlaskiej.

Kanik złoty medal wywalczył w ostatnim pchnięciu, wygrywając z drugim Tomaszem Ratajczykiem z MUKS Park Zduńska Wola o jeden centymetr. 14,70 m, taką odległość zmierzono zawodnikowi LKS Górnik Wałbrzych. Jest to również jego nowy rekord życiowy. Piąte miejsce zajął kolega klubowy Kanika Kamil Kuczaj z rezultatem 13,81 m.

W rzucie dyskiem Kanik brązowy medal zapewnił sobie już w trzeciej próbie, w której posłał dysk na odległość 51,95 m. Ten rezultat zdołał poprawić w ostatnim, szóstym rzucie ustanawiając przy okazji rekord życiowy (52,86 m). Podobnie jak w pchnięciu kulą w zawodach dyskoboli wystąpił również Kamil Kuczaj. Jednak rzut na odległość 39,13 m nie pozwolił mu na awans do ścisłego finału (22 miejsce).

W skoku w dal zaprezentowała się Ada Polerowicz. Ostatecznie zajmując 10 miejsce z wynikiem 5,11 m.