Imieniny: Józefa, Bogdana
Czytających: 2851

Wrocław: Ekstraliga piłkarska kobiet: Akademickie derby dla Wałbrzycha

Wtorek, 10 października 2017, 10:33
W meczu ekstraligi piłkarskiej kobiet, AZS PWSZ Wałbrzych pokonał na wyjeździe AZS AWF Wrocław 2–0.

Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem, ale to nasz zespół posiadał inicjatywę i wykazywał większą piłkarską dojrzałość. w efekcie po jednym z nieczystych zagrań w polu karnym miejscowych w 24. minucie arbiter podyktował jedenastkę, którą na gola zamieniła Mesjasz. Druga połowa miała nieco inny przebieg, bowiem wrocławianki zagrały odważniej i dążyły do zmiany niekorzystnego rezultatu. Podopieczne Kamila Jasińskiego grały jednak bardzo uważnie w defensywie, nie popełniały błędów i czekały na swoją okazję do podwyższenia prowadzenia. Taka okazja nadarzyła się, bowiem po raz drugi sędzia podyktował dla wałbrzyszanek rzut karny i w 68. minucie ponownie Mesjasz nie pomyliła się w tym elemencie, ustalając wynik na 0-2.

AZS Wrocław - AZS PWSZ Wałbrzych 0-2 (0-1)

AZS PWSZ: Dąbek - Aszkiełowicz, Mesjasz, Siwińska, Pluta - Rędzia, Dereń, Ratajczak, Gradecka - Rapacka, Głąb.