Czytających: 3296

Strzegom: Górnik awansował dalej

Czwartek, 12 października 2017, 13:29
Aktualizacja: 13:42
W Strzegomiu odbył się ćwierćfinał Pucharu Polski w okręgu wałbrzyskim. Wałbrzyski Górnik po serii rzutów karnych pokonał miejscowy AKS.

Spotkanie stało na niezłym poziomie i widać było, że obu ekipom zależy na odniesieniu zwycięstwa. Szanse po stronie gospodarzy miał m.in. były gracz Górnika Dominik Radziemski, jednak raz został zablokowany, a za drugim razem jego uderzenie wybronił Jaroszewski. I to Radziemski znalazł wreszcie sposób na defensywę wałbrzyszan w 41. minucie, kiedy dał AKS-owi prowadzenie. Już dwie minuty później gola wyrównującego dla biało-niebieskich zdobył Sobiesierski.

W drugiej części nadal mecz mógł się podobać, bo obie drużyny walczyły na całego. Więcej sytuacji podbramkowych w tej odsłonie stworzyli wałbrzyszanie, ale obie defensywy grały bardzo uważnie. Ostatecznie mecz zakończył się remisem i o awansie do następnej rundy zadecydowały jedenastki. W serii rzutów karnych w bramce Górnika znakomicie spisał się Jaroszewski, który wybronił strzały Morawskiego, Kokoszki i Grosiaka i dzięki temu wałbrzyszanie wygrali wojnę nerwów 4-3.

AKS Strzegom – Górnik Wałbrzych 1:1 (1:1), rzuty karne 3:4

Górnik: Jaroszewski, Niemczyk, Michalak, Rytko, Słapek, Młodziński (72 Rodziewicz), Chajewski, Krzymiński, Gawlik, Bogacz, Sobiesierski. Trener: Maciej Jaworski