Czytających: 4764

Łęczna: Ekstraliga piłkarska kobiet: Wygrały w Łęcznej

Niedziela, 15 października 2017, 10:02
Aktualizacja: 10:12
Bardzo miłą niespodziankę sprawiły podopieczne Kamila Jasińskiego, które wygrały w Łęcznej z miejscowym Górnikiem 1–0.

Nasz zespół nie był w tym spotkaniu faworytem, bowiem Łęczna należy do najgroźniejszych rywali Medyka Konin w walce o Mistrzostwo Polski.

Mecz zaczął się znakomicie dla akademiczek, bowiem już w 4. minucie na listę strzelców wpisała się Rapacka. Górnik po straconym golu szybko starał się odpowiedzieć skuteczną akcją, lecz defensywa wałbrzyska grała bez zarzutu. Miejscowe osiągnęły optyczną przewagę i rozgrywały ataki pozycyjne, ale niewiele z nich wynikało. Nasza drużyna nastawiła się zdecydowanie na grę z kontry, jednak też mieliśmy spore problemy ze skonstruowaniem składnej akcji.

Od początku drugiej odsłony Górnik zaczął atakować, ale nadal robił to dość nieporadnie. Było to typowe bicie głową w mur. My od czasu do czasu staraliśmy się przenieść grę na połowę przeciwniczek, ale z mizernym skutkiem. Z minuty na minutę ataki gospodyń były coraz bardziej odważne, a nasza obrona zaczynała być coraz bardziej rozpaczliwa. Mimo tych ataków nasza drużyna uniknęła błędów i ostatecznie wywiozła z Łęcznej komplet oczek.

Górnik Łęczna - AZS PWSZ Wałbrzych 0-1 (0-1)

AZS PWSZ: Dąbek, Siwińska, Gradecka, Mesjasz, Aszkiełowicz, Pluta (73' Szewczuk), Dereń, Rędzia, Ratajczak, Rapacka (84' Kędzierska), Głąb (84' Kowalczyk).