Czytaj także: Jelenia Góra Świdnica

WIADOMOŚCI |  SPORT |  FOTOREPORTAŻE |  OGŁOSZENIA |  Będzie się działo |  Rykowisko |  REKLAMA 
Czwartek, 18 stycznia 2018 Godz.: 18:55:46 Imieniny: Małgorzaty, Piotra Czytających: 4682 Niezalogowany

Wiadomości, REGION, Stare Bogaczowice

Wójt i zastępca wójta Starych Bogaczowic wydali oświadczenie

Poniedziałek, 16 października 2017, 14:12, ostatnia aktualizacja: 2017-10-18 13:25
Robert Bajek
Miej świadomość
Polskie miasta: Wrocław 

Wrocław Sobota, 13:44
13 stycznia 2018

 
Najnowsze ogłoszenia
HTC ONE M7 250 zł
Kupie zarejestrowany samochód
Elegancka suknia na studniówkę
Profesjonalne usługi remontowe
Deskorolka elektryczna
Podejmę pracę max 2 zmianową
Gra lego Batman
Mieszkanie 79m2 w Wojanowie
Jelenia Góra > Zakopane
Pilne
Pilnie szukam pracy
Norwida 53m2-3 pokoje z balk.
Klamki
Budowlańców
Atlas
VW Passat 1.9 TDI 2001r.
Skup Aut 691 035 913 gotówka
Zatrudnie ekspedientkę
Angielski - nauka, 1 za darmo
Dachy-naprawa, konserwacja, ocieplenie

Dodaj ogłoszenie
 
Kalendarz wydarzeń
Kategorie wydarzeń
Teatry8
Biblioteka pod Atlantami11
Koncerty6
Inne53
 
Fot. Robert Bajek

Dzisiaj w sali konferencyjnej Urzędy Gminy Stare Bogaczowice odbyła się konferencja prasowa, podczas której wójt i zastępca wójta wspólnie wydali oświadczenie, dotyczące wydarzeń z dnia 12 października br., czyli doprowadzenia na przesłuchanie do prokuratury.

Przypomnijmy: 12 października br. funkcjonariusze policji z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu działając na polecenie Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu zatrzymali i doprowadzili do prokuratury wójta i jego zastępcę. W siedzibie Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu doprowadzeni usłyszeli zarzuty między innymi przyjęcia korzyści majątkowych. Więcej o tej sprawie pisaliśmy TUTAJ . Zarówno wójt jak i jego zastępca nie przyznali się do popełnienia żadnych z zarzucanych im czynów a w dniu dzisiejszym podczas konferencji prasowej wydali wspólne oświadczenie w tej sprawie.

R E K L A M A

- Jesteśmy niewinni i dlatego bardzo proszę, aby nasz wizerunek, nasze nazwiska i imiona publikować w całości, ponieważ nie widzimy potrzeby, żeby były używane jakieś skróty czy też zamazanie wizerunku. Nie jesteśmy przestępcami i nie mamy nic do ukrycia. Tymczasem zostaliśmy przez wałbrzyską prokuraturę potraktowani jak najgroźniejsi przestępcy w kraju. 12 października około godziny 12.10 do mojego gabinetu weszło czterech uzbrojonych funkcjonariuszy policji Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu, z wydziału walki z korupcją. Oświadczyli mi o postanowieniu Prokuratora Rejonowego w Wałbrzychu, że jestem zatrzymany i muszę być przymusowo doprowadzony do prokuratury w celu przedstawienia mi zarzutów, oraz przesłuchania w charakterze podejrzanego. Wszystkie czynności które nakazali mi funkcjonariusze wykonałem bez żadnych obiekcji, nie stawiałem żadnego oporu, a mimo to zostałem zakuty w kajdanki w obecności pracowników, oraz interesantów, którzy byli obecni w Urzędzie Gminy i jak pospolity bandyta - tak mogę powiedzieć - wyszedłem w kajdankach do samochodu policjantów - powiedział Mirosław Lech - Wójt Gminy Stare Bogaczowice.

O szczegółach zatrzymania mówił również Bogdan Stochaj - zastępca Wójta Gminy Stare Bogaczowice:

- Po mnie trzech uzbrojonych funkcjonariuszy przyjechało do domu, gdzie sprawowałem opiekę nad moim dziewięciomiesięcznym synem. Zaznaczę tylko, że w tym czasie przebywałem na urlopie wypoczynkowym. W asyście chodzących za mną krok w krok policjantów Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oczekiwałem na powrót mojej małżonki i mojej sześcioletniej córki, na oczach których zostałem następnie wyprowadzony z domu, zakuty w kajdanki, doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu. Działanie policjantów na wniosek Prokuratora Rejonowego w Wałbrzychu stanowiło naruszenie prawa w zakresie podstaw formalnych i faktycznych, dotyczących zatrzymania i przymusowego doprowadzenia. W oświadczeniu znajdą Państwo wszelkie informacje, oraz podstawy prawne potwierdzające, że podjęte wobec nas działania były bezpodstawne i naruszały naszą godność osobistą.

Podczas konferencji prasowej Wójt Gminy Stare Bogaczowice Mirosław Lech o zaistniałej sytuacji powiedział:

- Źródłem zatrzymania była inwestycja, którą prowadziliśmy w 2016 roku. To była budowa chodnika przy drodze powiatowej w miejscowości Stare Bogaczowice. Ten chodnik miał niespełna 250 metrów. Wartość tej inwestycji to około 57 000 złotych. Przedstawiono nam zarzuty wspólnego przyjęcia korzyści majątkowej na 12 000 złotych. Wykonawca, który miał nam wręczyć tę korzyść majątkową nie dokończył tej inwestycji.

Bogdan Stochaj - zastępca Wójta Gminy Stare Bogaczowice wspomniał o jeszcze jednym wątku tej sprawy:

- Mamy prawo czuć się jak bohaterowie "Procesu" Kafki. Cała ta sytuacja wydaje się absurdalna, ale zastanawia nas jedno: w prokuraturze, która prowadzi tę sprawę, czyli Prokuraturze Rejonowej w Wałbrzychu pracuje prokurator rejonowy, blisko spokrewniony z byłą dyrektorką Zespołu Szkół w Starych Bogaczowicach, która została przez obecnego wójta odwołana ze stanowiska. Kobieta ta jest od tamtego czasu w wieloletnim konflikcie z władzami Gminy Stare Bogaczowice.

Na załączonych zdjęciach prezentujemy pełną treść oświadczenia wójta i zastępcy wójta Starych Bogaczowic.
Następna wiadomość Wieści czysto polityczne 
 Poprzednia wiadomość Strona główna 
 
Waszym zdaniem
Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.
  16-10-2017 17:29 | ~Zaniepokojony | *.adsl.tpnet.pl (217.99.*.*)
Dobrze Panie Wójcie i zastępco, że nie przesłuchał i Panów w toalecie z użyciem prądu.

  16-10-2017 17:36 | ~Troll | *.adsl.inetia.pl (77.253.*.*)
Z dużej chmury mały deszcz.To być może -jako próba generalna przed doprowadzeniem nawiedzionej w "Duchu Pańskim" nosomównej HGW. Gdzieś trzeba przećwiczyć. ;)

  16-10-2017 17:47 | ~wal | *.walbrzych.vectranet.pl (78.88.*.*)
Wierzę w uczciwość ludzi,także obu Panów Wójtów. Wiem też,że ogłoszenie zarzutów musi być podparte odpowiednim materiałem dowodowym. Poczekajmy, zobaczymy!

  16-10-2017 18:16 | ~To juz koniec PO | *.tpgi.com.au (14.203.*.*)
Wierze w uczciwosc PO na DOlnym Slasku. Ludwiczuk, Sawicka, Spocony CHelbowski, Ewangielu, Kruczkowski, Torbus, powtorzone wybory w Walbrzychu ze wzgledu na korupcje... wszyscy sa czysci... a jak sa czarne owce, to cala reszta czystych o tych owcach nic nie wiedziala. Tylko po co byly spotkania ekipy PO, na ktorych Kruczek mowi o wacikach? PS czy wyzej wymienieni ludzie znikli? Siedza w wiezieniach? Czy dalej rzadza zza plecow Romana? Kto reprezentuje miasta w PECu? Kruczkowski? Oni sa uczciwi jak cale PO, z Sawicka i spoconym CHlebowskim co gore wykarczowal Sobiesiakowi pod wyciag... Jak to bylo pod smietnikami? "Sniegu juz ci nie zalatwimy"? CHlebus gdzie siedzi? Pytam o cele, a nie o spolke miejska czy panstwowa! A Sawicka? Dostala zwrot lapowek(prezentow) od sadu, ktore zarekwirowano?

  16-10-2017 18:20 | ~To juz koniec PO | *.tpgi.com.au (14.203.*.*)
Wyobrazacie sobie to, ze sad za rzadow PO, nie dosc ze uniewinnil zakochana Sawicka, ktora sama namawiala do krecenia lodow wokol szpitali, to jeszcze Sawicka chciala odszkodowania i zwrot zarekwirowanych prezengtow w postaci lapowek, dlugopisy z brylantami etc etc... wszysstko to sad zzwrocil Sawickiej. Bidulka co... I teraz pytanie do obroncow sadow, gdybys ty obywatelu stanal przed sadem na przeciwko polityk PO to jak myslisz? WYgrasz? Uzywam tych samych argumentow co totalniacy, lewactwo, komuszki i targowica... Boli ? Ma bolec, bowiem nikt tak jak PO nie zasluzyli na bol. 20 lat rzadow w Wałbrzychu i zapytajcie co w Polsce kto co mysli o tym miescie. 20 lat to za malo dla PO zeby wyprowadzic miasto na prosta? ile trzeba 50 lat? Chyba czas na zmiany co? Nawet leming to wie.

  16-10-2017 18:29 | ~Dwie sprawy | *.dialog.net.pl (78.10.*.*)
Albo chłopaki wzięli, co w Polsce od lat jest standardem przy KAŻDEJ inwestycji za publiczne pieniądze Albo prokurator jest z tych, o których "walczy" i broni KOD z platformą.

  16-10-2017 19:38 | ~Zdziwiony | *-gprs396104.centertel.pl (37.47.*.*)
Żenada wójt zdziwiony, że policjanci przyszli z kajdankami a nie kwiatami

  16-10-2017 20:06 | ~roś | *.internet.cyfrowypolsat.pl (37.248.*.*)
Mnie zastanawia co innego- na widok kiboli pułki i dywizje policjantów robią w gacie a w takich sytuacjach...

  16-10-2017 20:14 | ~franek | *.adsl.tpnet.pl (217.99.*.*)
Panowie Wójtowie zapomnieli dodać, że niesłusznie zwolnili Panią Dyrektor co potwierdzają prawomocne wyroki sądowe. Zresztą spraw było kilka, wszystkei przegrali czym narazili gminę na kilkudziesięciu tysięczne straty.

  16-10-2017 21:52 | ~Janosik | *-02.vectranet.pl (178.235.*.*)
12-13 października 1943 r. niedaleko wsi Lenino na Białorusi miała miejsce bitwa Wojska Polskiego w składzie 1 Dywizji Piechoty im. Tadeusza Kościuszki z niemieckim Wehrmachtem. W bitwie zginęło 3000 żołnierzy polskich. Wieczna im pamięć.

  17-10-2017 04:22 | ~Troll | *.adsl.inetia.pl (77.253.*.*)
~Zdziwiony--świat też byłby zdziwiony, gdyby oni przyszli do niego z pełną kopertą.

  17-10-2017 05:24 | ~Ja | *.gprs.plus.pl (31.0.*.*)
Pamietam jak tesc mial zaklad stolarski...wojt za zlecenie prac na terenie gminy bral w kieszen czesc z dochodow za prace...tak wiec panie wojcie przyszedl czas i na pana.bardzo dobrze

  17-10-2017 09:20 | ~do Ja | *.lan.ekonet.info (91.203.*.*)
A jaki wyrok zapadł w sprawie o której piszesz? Bo przecież - mam nadzieję, że zgłosiłeś całą tę sprawę do prokuratury jako u8czciwy obywatel?

  17-10-2017 09:56 | ~To juz koniec PO | *.tpgi.com.au (14.203.*.*)
Tak tak... uczicwy obywatel kontra polityk PO przed sadem. Wynik sprawy jest z gory przesadzony. Zreszta Przyklad idzie z gory. PO nam pokazala jak nalezy byc uczciwym... Pod smietnikami i na cmentarzach. A sprawiedliwe sady skazywaly rowno wszytkich... Dlatego dzis w weizieniach siedzi tylu politykow. Wiec po co ma uczciwy bywatel cokolwiek zglaszac, jak komusze sady i tak uniewinnia. Sprawa Piniora znana ci jest? Kruczkowskiego? Ludwiczuka? CHlebowskiego? Sawickiej? WYmieniac dalej? Ktory z nich siedzi? Nie mowie o zasiadaniu w spolkach miejskich... tylko o celach.

  17-10-2017 17:47 | ~dobra rada | *-03.vectranet.pl (31.11.*.*)
POcałujta w dupę wójta, oraz naprędce jego zastępcę.

  17-10-2017 19:54 | ~nowy | *-06.vectranet.pl (31.11.*.*)
Byłą dyrektorkę Pan Wojt powinien wyrzucić na zbity pysk od momentu objęcia stanowiska wójta i po sprawie

  20-10-2017 21:31 | ~AG07 | *.dynamic.chello.pl (87.206.*.*)
Mam pewną teorię w tej sprawie ale ją ogłoszę po odkryciu złotego pociągu😉

  22-10-2017 11:34 | ~Jerzy Jacek Pilchowski | *.internet.cyfrowypolsat.pl (31.0.*.*)
~Janosik; Zgoda. Wieczna pamięć o poległych pod Lenino żołnierzach. - I wieczna hańba politrukom którzy wysłali ich do ataku na niemieckie karabiny maszynowe bez odpowiedniego przygotowania artyleryjskiego.

  27-10-2017 10:22 | ~Eryk | *.static.chello.pl (84.10.*.*)
Brak przygotowania artyleryjskiego był celowy. Miało jak najwięcej Polaków zginąć. Jednak wielu z nich udało się dotrzeć do naszych. Na polską stronę przechodzili ponownie, m. in. pod Monte Cassino.

Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta w portalu Wałbrzyszek - zarejestruj się!
 
Będzie się działo! - Walbrzyszek poleca
Najczęściej czytane komentowane
10 30
10 30
 
Najnowsze wiadomości
Zlekceważone głosy Zlekceważone głosy  (53)

Wałbrzych/Kraj Piątek, 15:17
12 stycznia 2018

Projekt „Ratujmy Kobiety”, pod którym podpisywali się także mieszkańcy i mieszkanki Wałbrzycha...
PiS wkracza w Nowy Rok z dużą przewagą PiS wkracza w Nowy Rok z dużą przewagą  (127)

Kraj Niedziela, 14:45
31 grudnia 2017

Pod koniec roku 2017 pracownia Estymator przeprowadziła sondaż poparcia dla partii politycznych dla...
Partia Porozumienie zapowiada ułatwienia dla przedsiębiorców [FOTO] Partia Porozumienie zapowiada ułatwienia dla przedsiębiorców   (34)

Wałbrzych Wtorek, 16:10
19 grudnia 2017

Dzisiaj w kawiarni Fantazja przy ulicy Fortecznej w Wałbrzychu odbyła się konferencja prasowa lokalnych...
Wałbrzyska Platforma Obywatelska wybrała władze. Starcie Mrzygłocka–Ludwiczuk na korzyść posłanki Wałbrzyska Platforma Obywatelska wybrała władze. Starcie Mrzygłocka–Ludwiczuk na korzyść posłanki  (27)

Wałbrzych/powiat wałbrzyski Poniedziałek, 13:59
11 grudnia 2017

Za nami wybory w strukturach Platformy Obywatelskiej RP na Dolnym Śląsku.
Poseł Michał Dworczyk podsumowuje dwa lata swojej kadencji poselskiej Poseł Michał Dworczyk podsumowuje dwa lata swojej kadencji poselskiej  (33)

Wałbrzych/REGION Piątek, 15:28
1 grudnia 2017

Prezentujemy podsumowanie dwóch lat działalności posła Prawa i Sprawiedliwości Michała Dworczyka,...
Manifestacja w obronie sądów Manifestacja w obronie sądów  (47)

Wałbrzych Środa, 19:41
22 listopada 2017

Przed nami kolejna manifestacja.
Partia Razem stawia na żłobki zamiast strzelnic Partia Razem stawia na żłobki zamiast strzelnic  (19)

Wałbrzych Piątek, 14:36
10 listopada 2017

Nawet 2 miliardy złotych planuje przeznaczyć PiS na budowę nowych strzelnic. Program przewiduje...
Jerzy Langer złożył ślubowanie, a Beata Mucha została wiceprzewodniczącą rady miasta Jerzy Langer złożył ślubowanie, a Beata Mucha została wiceprzewodniczącą rady miasta  (3)

Wałbrzych Czwartek, 15:28
26 października 2017

Po złożeniu mandatu radnego przez Mirosława Bartolika powstała konieczność zaprzysiężenie...
Wójt i zastępca wójta Starych Bogaczowic wydali oświadczenie [FOTO] Wójt i zastępca wójta Starych Bogaczowic wydali oświadczenie   (19)

REGION, Stare Bogaczowice Poniedziałek, 14:13
16 października 2017

Dzisiaj w sali konferencyjnej Urzędy Gminy Stare Bogaczowice odbyła się konferencja prasowa, podczas...
Ireneusz Zyska odnosi się do wypowiedzi posła Pawła Grabowskiego z Kukiz/15 Ireneusz Zyska odnosi się do wypowiedzi posła Pawła Grabowskiego z Kukiz/15  (15)

Wałbrzych Wtorek, 17:57
3 października 2017

Oto oświadczenie, jakie otrzymaliśmy od posła Ireneusza Zyski.
PiS bije na głowę przeciwników politycznych PiS bije na głowę przeciwników politycznych  (113)

Kraj Poniedziałek, 14:00
25 września 2017

Niedawno pojawiły się kolejne wyniki sondaży preferencji politycznych Polaków. We wszystkich...
RKW Wałbrzych pyta o aktywność posłów RKW Wałbrzych pyta o aktywność posłów  (11)

Wałbrzych/REGION Niedziela, 18:24
17 września 2017

Stowarzyszenia RKW WAŁBRZYCH kieruje pytania do posłów i senatorów okręgu wyborczego nr 2.
Zobacz więcej artykułów
 
Redakcja
Masz problem? A może wiesz coś ciekawego i chcesz się z nami ta wiedzą podzielić? Zadzwoń do nas!
TEL. + 48 510 237 818

W sobotę dyżuruje
Redaktor naczelny
Paweł Wyszowski
Od 9.30 do 15.30

 
Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Imprezy |  Rykowisko |  Partnerzy |  Regulaminy 
© 2002-2018 Walbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group.
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Napisz do nas | Redakcja | Jelenia Góra | Świdnica | Wałbrzych | hydraulik | Logo