Czytających: 4140

Jelenia Góra: III liga siatkówki kobiet: Pewna wygrana w Jeleniej Górze

Niedziela, 10 grudnia 2017, 10:33
Aktualizacja: 10:38
Siatkarki III–ligowego Chełmca Wodociągów Wałbrzych bez większych problemów ograły na wyjeździe IKS Jelenia Góra 3–0.

Mimo gry w osłabieniu, nasze seniorki wygrały bez straty seta z ostatnim w tabeli IKS Jelenia Góra. Tylko w pierwszej partii rywalki stawiły opór, jednak dzięki 3 punktowej serii na zagrywce Martyny Urbanowskiej udało się przeważyć szalę na naszą korzyść. Pozostałe dwa sety to już totalna dominacja wałbrzyszanek i postawienie przysłowiowej „kropki nad i”.

Drugie zwycięstwo za komplet punktów w tym sezonie oraz 2 punkty za Nową Sól plasuje nasz zespół na 4 miejscu w tabeli. Wyprzedzają nas tylko ekipy z Oławy, Wrocławia oraz Milicza. W Jeleniej Górze zespół wspierała kilkunastoosobowa grupa kibiców, która w kulturalny i aktywny sposób dopingowała drużynę – dziękujemy ! Wyjazd kibiców był zorganizowany dzięki wsparciu radnej Rady Miasta Krystyny Olanin. Kolejny mecz (ponownie na wyjeździe) rozegramy we Wrocławiu z AZS AWF Piko-Sport 16 grudnia o godz. 18:00.

IKS Jelenia Góra – Chełmiec Wodociągi 0:3 (24:26, 20:25, 18:25)

Chełmiec: Groń I; Szymańska, Sławińska, Groń P; Urbanowska, Rzeczycka Julia, Pawelska E. (libero) oraz Groń I; Rzeczycka Judyta, Zdebska, Jasińska, Mieczkowska, Pawelska P; Dabic (libero)

Trener: Jacek Kurzawiński

Źródło: Chełmiec Wodociągi Wałbrzych