Wałbrzych: I liga siatkówki: Ta wygrana daje optymizm

Czwartek, 25 stycznia 2018, 13:20
Aktualizacja: Piątek, 26 stycznia 2018, 9:18
Siatkarze MKS–u Aqua Zdroju Wałbrzych pokonali we własnej hali SMS Spała 3–0.

Od początku pierwszego seta nasz zespół prezentował się stabilnie i prowadził 5-3, a później 11-7. W kolejnych akcjach wałbrzyszanie utrzymywali kilkupunktową przewagę nad przeciwnikiem. Set przebiegał bardzo spokojnie i stąd nasza wygrana do 20.

Pierwsze piłki drugiej partii były zacięte i wynik oscylował wokół remisu. Z czasem to jednak nasza drużyna zaczęła budować przewagę. Odskoczyliśmy najpierw na 11-8, a po chwili na 16-11. Już do końca na parkiecie niewiele się zmieniło i daliśmy tym razem ugrać rywalowi 18 oczek.

Trzeci set była najbardziej wyrównany, bowiem goście postawili nieco wyżej poprzeczkę naszemu zespołowi. Długo gra toczyła się niemal punkt za punkt. W decydującym fragmencie nasi odskoczyli na 19-17 i już nie pozwolili wydrzeć sobie wygranej w secie i w efekcie w meczu. Set do 23 dla Aqua Zdroju, a cały mecz 3-0.

MKS Aqua Zdrój Wałbrzych - SMS Spała 3-0 (25-20, 25-18, 25-23)