Czytających: 4169

Wałbrzych/Szczawno-Zdrój: Wałbrzyskie akademiczki awansowały dalej

Sobota, 27 stycznia 2018, 11:54
Aktualizacja: 11:57
Pierwszy dzień rozgrywanych w Wałbrzychu i Szczawnie–Zdroju Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu był bardzo udany dla PWSZ Wałbrzych.

Wałbrzyszanki zmagania w grupie A rozpoczęły meczem z Uniwersytetem Ekonomicznym Kraków i był to trudny start, gdyż już po 6 minutach nasze akademiczki przegrywały 0:2, jednak jeszcze przed przerwą udało się wyrównać, a po zmianie stron przewaga PWSZ była już wyraźna i to uczelnia imienia Angelusa Silesiusa okazała się lepsza wygrywając to starcie 5:2 (bramki: Weronika Aszkiełowicz 2, Małgorzata Mesjasz, Oliwia Rapacka, Dominika Dereń). Uniwersytet Rzeszowski, czyli drugi rywal podopiecznych trenera Kamila Jasińskiego miał jeszcze mniej do powiedzenia, bowiem PWSZ już po pierwszych 12 minutach prowadził 4:0, a w drugiej połowie wbił przeciwnikowi jeszcze 5 goli tracąc tylko jednego i zwyciężył w imponującym stylu 9:1 (bramki: Oliwia Rapacka 3, Dominika Dereń, Elena Klepatska, Julita Głąb, Sabina Ratajczak, Małgorzata Mesjasz, Monika Kędzierska). Ponieważ UE Kraków pokonał Uniwersytet Rzeszowski 1:0, tabela końcowa grupy A przedstawia się następująco:

1.PWSZ Wałbrzych 6 pkt bramki: 14-3
2.UE Kraków 3 pkt bramki: 3:5
3.Uniwersytet Rzeszowski 0 pkt bramki 1:10

Pierwsze dwa zespoły awansowały do drugiej rundy rozgrywek, w której w sobotę nasz zespół zmierzy się w grupie X kolejno z drugim zespołem grupy D (godz. 12:40) oraz pierwszą drużyną grupy E (godz. 17:40), Rostrzygnięcia w grupach D i E zapadną jutro w Hali Mistrzów w Wałbrzychu, natomiast PWSZ Wałbrzych swoje mecze rozegra ponownie w hali w Szczawnie-Zdroju. Dwa najlepsze zespoły z grupy X uzyskają awans do turnieju finałowego AMP w Warszawie.