Czytających: 4663

Szczawno-Zdrój: Kolejny turniejowy weekend – Warszawa, Legnica, Poznań, Liberec, Szczawno, Wrocław

Wtorek, 6 lutego 2018, 10:06
Aktualizacja: 10:11
Szczawieńscy zawodnicy mają bardzo pracowity okres startowy, a Klub Tenisowy Szczawno Zdrój reprezentowany był w dwóch kategoriach wiekowych skrzatów i młodzików na 5 różnych obiektach.

W kategorii do lat 12 w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym w Legnicy wystąpiła Klaudia Owcarz. Klaudia w singlu zajęła 3. miejsce, natomiast w deblu triumfowała w całej imprezie. Na start w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym w Poznaniu zdecydował się Filip Kosiński, gdzie w walce o ćwierćfinał musiał uznać wyższość swojego kolegi Bruno Kokota z Koszalina. Bardzo udane zawody zaliczył Janek Kluczyński grając w Wojewódzkim Turnieju w Warszawie. Młody zawodnik KT Szczawno wygrywając 4 kolejne spotkania triumfował w całej imprezie, nie tracąc nawet seta.

W starszej kategorii do lat 14 na start w czeskim Libercu zdecydował się Gabriel Wójcicki. W konfrontacji z kolegami zza południowej granicy jesteśmy bardzo zadowoleni, bowiem Gabryś wywalczył singlowe i deblowe 3. miejsce w obu turniejach docierając do półfinału. Tymczasem na kortach w Uzdrowisku rozegrano Mistrzostwa Dolnego Śląska do lat 14 chłopców. KT Szczawno reprezentowali Stanisław Kluczyński oraz Jan Jakubiec, a najlepszym zawodnikiem turnieju został Jakub Kordowski z KKT Wrocław. W deblu najlepsza była para Roś (ZTT Złotoryja)/Dzieło (KKT Wrocław). Równolegle do szczawieńskiego turnieju chłopców, we Wrocławiu rozegrano damską edycję Mistrzostw. Na starcie zjawiły się Kornelia Ejsmont oraz Joanna Zagaja (obie KT Szczawno), lecz nie udało się im przebić w singlu do fazy podium. W deblu para Ejsmont/Kołowrotkiewicz zajęła 3. miejsce.