Czytaj także: Jelenia Góra Świdnica

WIADOMOŚCI |  SPORT |  FOTOREPORTAŻE |  OGŁOSZENIA |  Będzie się działo |  Rykowisko |  REKLAMA 
Środa, 21 marca 2018 Godz.: 15:22:16 Imieniny: Benedykta, Lubomira Czytających: 4113 Niezalogowany

Wiadomości, Wałbrzych

Leszek Lamparski uniewinniony

Poniedziałek, 12 lutego 2018, 13:24, ostatnia aktualizacja: 2018-02-15 09:13
Robert Bajek
Miej świadomość
Zapis danych w DNA 

Świat Wtorek, 16:25
13 marca 2018

 
Najnowsze ogłoszenia
Atrakcyjne w Kowarach M-2
Drzwi zewnętrzne Dedal
Xperia XA 1 Nowa
Piekarnia w Janowice Wielkie
Hotel zatrudni
Złota bransoletka
Kosmetolog/Fizjo/Pielęgniarka
Jako sprzedawca
M3 w Dąbrowicy 75tys
Opiekunka z podstawowym niem.
Mieszkanie 3 pok. Mała Poczta
Skup Aut 574 061 453 gotówka
Sosnówka, kawalerka po rem.
Praca dorywcza dla emeryta
605 56 91 56 Skup aut dojazd
Pracownik produkcyjny - montaż
Narożnik
Dom wolnostojący w Cieplicach
Dom Cieplice, działka 1525m
M2 na Zabobrzu 125.000

Dodaj ogłoszenie
 
Kalendarz wydarzeń
Kategorie wydarzeń
Teatry8
Biblioteka pod Atlantami20
Koncerty12
Inne48
 
Fot. Robert Bajek

W wałbrzyskim Sądzie Rejonowym został dziś ogłoszony wyrok w sprawie Leszka Lamparskiego – byłego Komendanta Wojewódzkiego Milicji Obywatelskiej w Wałbrzychu. Sąd uniewinnił Lamparskiego od zarzutów zawartych w akcie oskarżenia.

Przypomnijmy: proces Leszka Lamparskiego ruszył 13 czerwca 2017 roku. Oddziałowa Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu oskarżyła Leszka Lamparskiego o to, że będąc Komendantem Wojewódzkim Milicji Obywatelskiej w Wałbrzychu w okresie do 12 do 17 grudnia 1981 roku wydał decyzje o internowaniu 92 osób, co - jak wynika z aktu oskarżenia - stanowi zbrodnię komunistyczną i jednocześnie zbrodnię przeciwko ludzkości. Za zarzucane czyny groziło Lamparskiemu do 10 lat pozbawienia wolności.

R E K L A M A

Jeszcze przed ogłoszeniem wyroku członkowie i działacze Solidarności wskazywali, że nie jest tak istotny wymiar kary, ale fakt uznania Lamparskiego za winnego. Sąd uniewinnił Leszka Lamparskiego od zarzutów zawartych w akcie oskarżenia, wskazując, że oskarżony działał na podstawie nieistniejącego przepisu prawnego, o czym nie mógł wiedzieć. Bezpośrednio po ogłoszeniu wyroku obecni na sali działacze Solidarności wyszli z sali ze słowami "Hańba!". Na temat tej sytuacji wypowiedział się Cezary Kuriata, miejski radny, szef lokalnych struktur Prawa i Sprawiedliwości:

- Ci ludzie nadal mają świadomość, że żyją w tym samym kraju co 40 lat temu, że ten cały system, szczególnie w wymiarze sprawiedliwości, nadal trwa. Tu chodziło o to, żeby pokazać tym ludziom, którzy byli krzywdzeni przez ten system, że wiemy, że ich spotkała krzywda. Sąd mógł wydać wyrok zakazu oglądania telewizora, już nie mówię o poważniejszych, ale żeby był wyrok, że jest winny. Bo że jest winny to nikt nie ma wątpliwości. Oprócz sądu i starego układu.

Z kolei Jerzy Świteńki - adwokat, obrońca Lamparskiego tak komentował dzisiejszy wyrok:

- Rozumiem emocje osób, których internowania bezpośrednio dotknęły, albo bliskich tych osób, natomiast wyrok opiera się wyłącznie na ocenie okoliczności prawnych a nie politycznych czy moralnych, postawy etycznej wysokich oficerów milicji, stosujących internowania. Sąd dokonał pełnej analizy obowiązującego wówczas stanu prawnego, pewnej praktyki tworzenia prawa a nie tylko stosowania. To nie był wyrok na temat zasadności wprowadzenia stanu wojennego, ani słuszności stanu wojennego, ani trafności stosowanych wówczas rozwiązań. Sprawa dotyczyła konkretnych zarzutów wysokiego funkcjonariusza milicji, ale będącego tylko wykonawcą wprowadzonych wówczas rozwiązań prawnych. Ten wyrok jest wyłącznie konsekwencją oceny prawnej. Nie można pomijać, że te standardy do których dzisiaj już jesteśmy przyzwyczajeni, wynikające z zasady demokratycznego państwa prawa, wtedy nie obowiązywały. PRL takim nie był, nie miał takich ambicji. Prawo było tworzone i stosowane w zupełnie inny sposób. Absolutnie niegodny akceptacji, ale taka była rzeczywistość prawna PRL. Wyrok może być oceniany wyłącznie w kontekście zgodności z prawem. To jest wyrok oparty na wnikliwej analizie obowiązujących wówczas przepisów prawa. Ja sam byłem, jestem i pewnie zawsze będę gorącym przeciwnikiem stanu wojennego, natomiast przedmiotem wyrokowania w tej sprawie były konkretne czynności o charakterze administracyjnym, realizowane przez oskarżonego a nie słuszność, zasadność, celowość wprowadzenia stanu wojennego.

Podczas dzisiejszego ogłaszania wyroku Leszka Lamparskiego nie było na sali wałbrzyskiego Sądu Rejonowego. Wyrok nie jest prawomocny. Adwokat Jerzy Świteńki wyraził zgodę na podawanie pełnego nazwiska i publikację wizerunku Leszka Lamparskiego.
Następna wiadomość Gorący temat 
 Poprzednia wiadomość Strona główna 
 
Waszym zdaniem
Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.
  14-02-2018 14:55 | ~Romek pan Kredycik - Chwilowka |  (47.88.*.*)
Chyba lepiej szukac odkupienia, moze nawet i nieudolnie... to jest twoje zdanie... niz szukac odkupienia chowajac sie za plecami sprzataczek.

  14-02-2018 20:09 | ~Polewa z polewy | *.t-mobile.pl (188.146.*.*)
Ty polewa schowaj sie lepiej w przedziale pociagu.... to ci najlepiej wychodzi i masz juz doswiadczenie

  14-02-2018 23:17 | ~Szczur | *.adsl.inetia.pl (77.253.*.*)
W dalszym ciągu uważam, że mściwość, zazdrość i zawiść to najgorsze cechy gatunku, gatunku ludzi prymitywnych. Ja przecież nie określiłem do kogo się zwracam, więc Polewa po co zabierasz głos i bredzisz o zbrodniarzach, aborcji, psychiatrach. Mówiłem o psychologach, a dla ciebie widzę nie ma między nimi różnicy. O czym mam z Tobą dyskutować, jeżeli Ty w kółko to samo od lat, nic nowego, kopiuj, wklej.

  14-02-2018 23:47 | ~Jerzy Jacek Pilchowski | *.internet.cyfrowypolsat.pl (37.248.*.*)
~Szczur: Wiadomo do kogo się pan zwracał. Do wszystkich. To co pan napisał to był skowyt przestraszonego faceta który (z braku innych argumentów) apeluje o litość dla parszywego UBeka. Informuje więc pana, że my (ludzie Solidarności) mamy w sobie dużo litości. Jedno jest jednak wymagane: Powinien przyznać się do winy i prosić o wybaczenie. Bez tego ściganie takich szubrawców nie jest "mściwością" tylko walką o elementarną sprawiedliwość.

  15-02-2018 08:04 | ~Polewa z polewy | *.t-mobile.pl (188.146.*.*)
My zwykli ludzie zeby podjac z toba dyskusje - jjp - czekamy na przeprosiny za twoje tchorzostwo i ucieczke za ocean...

  15-02-2018 09:25 | ~Romek pan Kredycik - Chwilowka |  (47.88.*.*)
Jezeli matolstwo i totalniactwo nie chce dyskutowac, to pozostaje klasc sie na asfalt pod sejmem i kopac w barierki... Tylko nie plakac potem beksy, a oni nas nie chca sluchac. PS... SPrawiedliwosc matoly nie podlega dyskusji. Tak oto lewactwo samo sie spycha na margines... myslicie ze co? Ktos bedzie waws prosil o wasze zdanie? Hehehe.... tylko potem z frustsracji nie palcie sie nawzajem tepe matolki. PS... wyjazd za granice to nie zbrodnia... zreszta jak wyjezdzal to z winy takich jak ty... matole.... kolo zwyklego czlowiea to ty nie stales komuchu... widzicie ile oni majaj honoru... jak nie chowaja sie za sprzataczkami to teraz udaja zwyklych ludzi. ty komuch jestes. bidulek komuszek, ktory chce by go przeproaszac jeszcze? Buahahaha... sierotka taka. czuc ze ma wszystko po znajomosci.

  15-02-2018 11:01 | ~Jacek |  (217.98.*.*)
Sądy jeszcze sprawiedliwe a niedługo mściwe. Prezes sądu w Świdnicy juz odwołany. Żiobro wszystkich wykończy. Przyjdzie i czas na niego.

  15-02-2018 17:23 | ~Romek . Pan kredycik . Polewa z leminga. | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
He , he totalniactwo , polewactwo, tupcie nóżkami . Myślicie, że co? Będziecie lać w majty ze złości i ,że wystarczy zmienić pampersy. My was tępe matoły przeczołgamy. Powyjeżdżacie za granicę jak JJP. Nie będzie wam lepiej niż nam teraz. Lukru wam za mało he he...Sami się wykluczacie bo na listę PiS nie chcecie głosować he, he

  15-02-2018 18:22 | ~Romek pan Kredycik - Chwilowka |  (47.88.*.*)
Matol... prawie dobrze... tylko jedna uwaga... to wy sami sie czolgacie po ulicach... do iczego was zmuszac nie trzeba... sami wiecie gdzie wasze miejsce komuchy... na glebie.... albo na dywaniku u Merkel w niemieckiej ambasadzie... do raportu przed Angela przystap. Proponujecie nam aby Polska rzadzil typ, ktory lata do niemieckiej ambasady do Merkel na dywanik? Ta postac ma rzadzic Dumna Polska? Koles z dywaniku Merkel? Albo cholota, co leje na znicze, blokuje groby, gasi pety na modlacych sie osobach starszych, robi krzyz z puszek po piwach i krzyczy jeszcze jeden, zyczac smierci swojemu rodakowi?? Albo pod oknami domow drze morde Ochrzcij se kota faszysto? Na serio? Chyba macie Dumne Polskie Spelecznstwo za glupszych od was...

  16-02-2018 09:57 | ~ | *-03.vectranet.pl (31.11.*.*)
JJP napisał: "Sugeruje pan, że wszystkich PRLowskich prokuratorów należy pozbawić praw obywatelskich?" Odpowiadam: Jakoś wam, pisiorom, nie przeszkadzał zabranie emerytur WSZYSTKIM, w tym także uczciwym milicjantom. Jesteście mściwymi pajacami, bez godności i honoru.

  16-02-2018 14:13 | ~Szczur | *.adsl.inetia.pl (77.253.*.*)
Ja tylko przypomnę, że głosowało na PiS w ostatnich wyborach 5,6 mln na 32 mln uprawnionych. Więc więcej pokory. Daleko Wam było do większości, to tylko metoda liczenia i podziału mandatów dała Wam minimalną większość w Sejmie, a nie społeczeństwo. Powoływanie się na wolę społeczną w wielu Waszych przebudowach ustrojowych bez referendum, jest skromnie mówiąc nadużyciem. Owszem zmiany w ramach Ustaw, są do przyjęcia, ale w ramach Ustawy Zasadniczej bez jej zmiany, już nie.

  16-02-2018 14:50 | ~Romek pan Kredycik - Chwilowka |  (47.88.*.*)
Tak tak tak... wmawiajcie sobie dalej lewaki i komuchy ze ci co nie brali udzialu w wwyborach, to sa wasi wyborcy a nie PISu... skoro na was nie zaglosowali, wiec dlaczego twierdzisz ze popieraja was? Lewactwo maci ile wlezie...48%-15%.... ale lewactwo dalej swoje... im bardziej nieprzychylne fakty, tym gorzej dla faktow. PS... metoda liczenia glosow byla jednakowa dla wszystkich matole! Szczurze.... wiej do kanalu jak zawsze... kim ze ty tu jestes by decydowac co jest naduzyciem, albo do czego mamy prawo? TVNy i PO wmowily matolkom, ze moga byc sedziami, komisja wyborcza, ba nawet moga sie wypowiadac w imieniu Trybunaly Konstytucyjnego.... hehehe.... mam cie znow pozamiatac matole prostymi pytaniami? Matol mysli ze jest sadem albo trybunalem... hehehe.... Ochrzicj se kota morderco zydow

  16-02-2018 16:27 | ~Romek. Kredycik. Polewa z leminga | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
He , he . Co wy matoły sobie wyobrażacie. Jak możecie naszego "kota" u naczelnika państwa obrażać. Nie odwracajcie kota ogonem. Jak możecie w jego imieniu mruczeć Ten "kot" naczelnika to nasz symbol . Jak zejdzie z tego padołu nienawiści to mu pomniki będziemy stawiać i ulice nazywać he , he. A tak w ogóle matolstwo to nas jest coś koło między 20 a 25 tysięcy członków i członek he, he i wam wara od naszej władzy bo teraz qu**a my dzielimy kasę i te stolce he, he . I nic wam nie pomogą pieśni w stylu " my z głodujących miast i z głodujących wsi " - czy jakoś tak.

  16-02-2018 16:36 | ~Jerzy Jacek Pilchowski | *.internet.cyfrowypolsat.pl (31.0.*.*)
~Szczur: Demokratyczne systemy na całym świecie opierają się na zasadzie, że ci wszyscy którzy nie brali udziału w głosowaniu są "dopisywani" do zwycięzców. Poprzednio (na PO) też głosowała tylko mała część elektoratu ale my (PiSowcy) nie podważaliśmy prawa PO do rządzenia. Wy staracie się to przy każdej okazji robić gdyż, jak widzi każdy uczciwy człowiek, nie szanujecie demokratycznych zasad. Jesteście bowiem zdegenerowaną postkomuną która wyje gdyż została przez wyborców odsunięta od władzy.

  16-02-2018 17:38 | ~Szczur | *.adsl.inetia.pl (77.253.*.*)
Pożyjemy, zobaczymy prawiczki.

  16-02-2018 17:50 | ~Janosik | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
Do J.P.Pilchowski. Demokracja? Mniejszość rządzi większością. PZPR w okresie rozkwitu miała 3.5 milona członków . PiS jak wskazują dane ca' 35 tys. Stanowi to odsetek narodu. Przystępują do was ludzie chcący pozyskać stanowiska i władzę - nawet tą lokalną. Demokracja? To ona wydała na śmierć Sokratesa , który mówił: " Strzeż się ludzi, którzy są pewni , że mają rację " i " Puste worki nadyma wiatr , bezmyślnych ludzi - próżność" . Widzę u was próżność, pychę, rewanżyzm.

  16-02-2018 19:01 | ~Jerzy Jacek Pilchowski | *.internet.cyfrowypolsat.pl (31.0.*.*)
~Janosik: Wszystko zawsze opiera się na znaczeniu słów. My uważamy, że karanie komunistycznych bandytów i złodziei to sprawiedliwość. Wy nazywacie to "rewanżyzmem". P.S. A to z tym 3.5 miliona członków PZPR jest śmieszne w dwóch aspektach. Po pierwsze było ich około 2 miliony. - Staracie się zwiększyć to liczbę aby pozornie zwiększyć liczbę tych którzy dzielą z wami "brudną wspólnotę losu". Po drugie, to w pewnej chwili większość członków PZPR zrozumiała, że dalsza naiwna wiara w "naprawianie od środka" nie ma sensu i zapisali się do Solidarności która miała prawie 10 milionów. Podsumowując, uczciwi ludzie popełniają błędy ale potrafią te swoje błędy zobaczyć i naprawić. P.S. Moje solidarnościowe archiwum przechował członek PZPRu.

  16-02-2018 19:04 | ~Jerzy Jacek Pilchowski | *.internet.cyfrowypolsat.pl (31.0.*.*)
~Szczur: W pańskim komentarzu "Pożyjemy, zobaczymy prawiczki" widać wyraźnie waszą szczurzą nadzieję na to, ze znów będziecie mogli bezkarnie okradać Polskę i Polaków.

  16-02-2018 19:48 | ~Janosik | *-02.vectranet.pl (178.235.*.*)
JJ.Pilchowski. Sz.P. Z 10 mln. członków "Solidarności" została garstka pasibrzuczów, objęta w przeszłości walkami frakcyjnymi o władzę i profity. Jakoś nie widzę u nich skruchy. Współczesna "Solidarność" latami nie może się przebić ze swoimi postulatami świata pracy bo w Polsce rządzi obcy kapitał. Spolegliwość rządzących i prezydenta wobec niego kłuje w oczy zwykłego obywatela. Czekam, jakie przesłanie (kiełbasa wyborcza) będzie miał PiS i Pan w okresie wyborów. Jakie dyrektywy popłyną od Kaczyńskiego? Na razie to Langer i Kuriata "wysadza w powietrze" Pomnik Odzyskania Niepodległości 1918 - 1988. Bo data 1988 kojarzy się z "demokracją " tyle, że ludową. Budowaną przez ludzi pracy i dla ludzi pracy. Cały ten majątek został jednak ograbiony bez litości. Gdzie Pan był wtedy?

  16-02-2018 20:39 | ~Jerzy Jacek Pilchowski | *.internet.cyfrowypolsat.pl (31.0.*.*)
~Janosik: Zawsze tak jest, że po zwycięskiej wojnie wojsko rozchodzi się do domów. Tak też było z Solidarnością. Członkowie Związku się w dużym procencie dobrowolnie "rozeszli", częściowo złodziejska prywatyzacja Balcerowicza doprowadziła do likwidacji bardzo wielu dużych zakładów. Było więc tak, ZZ które są zorganizowane w oparciu o wzorce z XX wieku maja problemy aby działać skutecznie w XXI wieku. Nic w tym dziwnego. Bez względu na to czy nam się podoba rząd PiSu czy też wolimy aby rządziła PO, że Polska jest teraz niezależnym i samorządnym krajem. Oczywiście to niezależny i samorządny nie jest absolutem i w czasach globalizacji wszystkie kraje (te największe też) podlegają różnym naciskom zewnętrznym.. CDN

  16-02-2018 20:45 | ~Jerzy Jacek Pilchowski | *.internet.cyfrowypolsat.pl (31.0.*.*)
W tej sytuacji, wypada zauważyć, że "S" ma teraz wielkie zasługi w działaniach które doprowadziły do 500+, Mieszkanie+, cofnięcia wieku emerytalnego, itp. Mamy więc sprawiedliwszy podział pieniędzy z budżetu co wskazuje na to, że "S" jest jednak silniejsza niż wielu ludzi myśli. OK. Odpowiedziałem na to co w pańskim miało sens.Reszta to są głupkowate zaczepki które mnie nudzą i na które można najwyżej odpowiedzieć pisząc: Odczep się kretynie.

  16-02-2018 21:42 | ~Janosik | *-02.vectranet.pl (178.235.*.*)
J.J.Pilchowski. Cytując klasyka. Nieważne jakie ma Pilchowski przesłanie . Ważne jak kończy . Zawsze kończy jak ostatnia łajza

  17-02-2018 08:36 | ~ | *-03.vectranet.pl (31.11.*.*)
W takim razie PiS w Wałbrzychu jest zbędny. 500+? Wałbrzych jest drugim, po Gdyni miastem, jeśli chodzi o kasę wydawaną na pomoc społeczną. Mieszkanie+? Szełemej zaczął budowanie wcześniej, niż wprowadzono ten program. Wiek emerytalny? Kiełbasa wyborcza. Do budy.

  17-02-2018 09:05 | ~Romek pan Kredycik - Chwilowka |  (47.88.*.*)
Komuchi i lewactwo... nie wazne jak zaczynaja, nie wazne jak koncza, bo zawsze sa komuchami i lewakami... ktory zalezy na okradaniu panstwa, sluzalczosci wobec obcych, brak dumy narodowej i wzniecanie nienawisci wsrod Polakow. Wola darzyc szacunkiem czerwona armie gwalcicieli, zas o Polskich bohaterach mowic bandyci... Przypomne matolstwu na czym polega demokracja... Demokracja matoly to zgoda wszystkich na radzy wiekszosci wyebrane w wyborach. zas teraz lewactwo i komuchowa ktore jest w mniejszosci chce rzadzic... wy mozecie co najwyzej prosic o wysluchanie i wziecie was pod uwage... prosic... nie rzadac i nakazywac... Ale jak nawet to forum pokazuje ze do dyskusji nie jestescie zdolni, janosik... kluje w oczy kazdego zwyklego ruskiego obywatela chciales napisac...

  17-02-2018 09:19 | ~Romek pan Kredycik - Chwilowka |  (47.88.*.*)
Moje zaslugi to: Sciana Wspinaczkowa+, Dab Roman+, oraz Mobruk+... a przy okazji... odkryte baseny-, PKS-, Victoria-, PEC-, Percelany -, Wamag- budzet miasta-, sciana wspinaczkowa za 2mln-.... a bym zapomnial zagraniczne markety+, lokalni przedsiebiorcy-... ale juz wkrotce my PO oddamy wladze, ale tak jak Lukaszenko na Bialorusi... nasze dzieci tez sa juz wychowywane do objecia rzadow...

  17-02-2018 11:15 | ~Janosik | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
"Sprawiedliwy" podział pieniędzy byłby wtedy , gdyby dotyczył wszystkich obywateli a nie wybranej grupy społecznej. Taka dystrybucja to klasyczny przykład metody "dziel i rządź". Ukłon w jedną stronę kosztem innej grupy. 500+ to rozdawnictwie socjalne. Jeśli mam porównać to rodem z rządów PZPR tylko zrobione nieudolnie. Dawniejsze " rodzinne " było powiązane z pracującym - dziś jest odwrotnie. " Dotacje" państwa są zatem reglamentowane kosztem całości społeczeństwa . Brak systemowego - dla wszystkich - obniżenia podatków. PiS dopełnił zaboru pozostałej części OFE po Tusku. Miał zlikwidować NFZ i podjąć wyzwanie polepszenia ochrony zdrowia. Dopiero strajki lekarzy - rezydentów zmusiły ich do kolejnych obietnic. Na razie. KC w osobie naczelnika państwa wymienił njeudolny sort.

  17-02-2018 11:31 | ~Janosik | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
Polityka zagraniczna dopełniana jest spolegliwością wobec trójkąta: Ukraina, Izrael, USA. O ile Kukiz 15 dąży do wyznaczenia zbrodni ludobójstwa na Polakach o tyle PiS działał zachowawczo ( ustawa leżała w zamrażarce ponad 1,5 roku). Podobnie postępowanie i przesłanie realizuje PAD. Nigdy bowiem nie zapalił nawet świeczki na grobach polskich ofiar OUN UPA . Lokalne boje Langera o pomnik wWałbrzychu dopełniają niegodziwości wobec pamięci historycznej .

  17-02-2018 11:38 | ~Jerzy Jacek Pilchowski | *.internet.cyfrowypolsat.pl (5.172.*.*)
~Janosik: W tym co się pisze ważne (a nawet bardzo ważne) jest czasami to co się pominie. Pominął więc pan całkowicie to, że w 3RP do niedawna "sprawiedliwy podział pieniędzy" to było około 9,000 złotych emerytury dla SBeckiego bandyty generała Lamprskiego.

  17-02-2018 12:55 | ~Janosik | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
Z pewnością "sprawiedliwy " podział pieniędzy był i jest w spółkach z udziałem skarbu państwa i lokalnie gmin. Szczytem arogancji władzy -każdej władzy po 1989 r. było i nest rozdawnictwo tytułem przynależności do ugrupowania. Rotacja stanowisk wiąże się z dużymi odprawami. Ta patologia dotyczy każdego ugrupowania. Hasła M.Wachowskiego : " Kto nie z Mieciem tego zmieciem" i " Teraz q***a my" wciąż aktualne. Można było zapytać Misiewicza i innych : co miał wspólnego z wojskiem ? Jak to co . Bawiłem się z chłopakami na podwórku w wojnę. Takie zatrudnianie to patologia .Miała być służba publiczna dająca ciągłość decyzyjną niezależnie od zmiany "garnituru politycznego". Ale zamiary to jedno a życie to drugie. Jasiu nie ma roboty..może do wodociągów. Co umie? Pije wódę. Swój chłop. "Nada się"

  17-02-2018 13:06 | ~Romek pan Kredycik - Chwilowka |  (47.88.*.*)
No dla lewactwa niesprawidliwy jest podzial kasy wsrod grup spolecznych najbardziej potrzebujacych... Boli lewaka i rusofila, to ze 500+ bylo do grupy spolecznej pdo nazwa dzieci.... boli go to, ze ubostwo wsrod dzieci zmalalalo o 99% dzieki 500+... komiszek chcialby by bylo jak za PRL... wszystkim po rowno... Czyli CZY SIE STOI CZY SIE LEZY 2 TYSIE SIE NALEZY... Boli chyba go to, ze 500+ dostaja dzieci, a nic z tego nie idzie dla niego... on by tez chcial troche z 500+... I co on pisze dalej? Otoz chce rozdawac 500+ tylko pracujacym, co przeczy calej idei 500+ albo on jej poprostu nie rozumie... chialby odsunac rodzicow od dzieci,w yslac do pracy... a cel 500+ jest calkiem odwrotny... zostawic matke przy dziecku, czy tez rodzic jak najwiecej... skad? z pracy niby?

  17-02-2018 13:12 | ~Romek pan Kredycik - Chwilowka |  (47.88.*.*)
Co do OFE... swego czzasu Guru totalniakow Andrzej Rzeplisnki na polecenie Tuska szefa PO i premiera wydal bolszewicki wyrok w TK, otoz na polecenie szefa partii prezes TK stwierdzil, ze prywatne oszczednosci Polakow, nie sa Polakow tylko Panstwa... Wiec pytanie brzmi, dlaczego PIS ma nie rozprzadzac pieniedzmi nalezacymi do Panstwa? Skoro to Panstwa to o co ci chodzi... pretensje do Tuska i Rzeplinskiego miej. Tkaie jest prawo... Ale juz konczac... czy nie macie wrazenia ze ruskie trolle belkocza? W teacie o zbrodniarzy komuszym... belkocza o 500+, potem cos lawiruja o OFE a koncza na polityce zagranicznej... Taki kogel mogel, mieszaja wszystko ze wszystkim... skacza od watku do watku, pomijajac istotne fakty... czy to jest tak zwany lewacki belkot? a inaczej komusza propaganda?

  17-02-2018 17:05 | ~Janosik | *-02.vectranet.pl (178.235.*.*)
Jak wygląda pamięć PiS o polskich ofiarach ludobójstwa? 16 lutego 2018 r. miały miejsce rozmowy rządowe z wice premierami pomiędzy Ukrainą (Pawło Rozenko) a Polską ( wicepremier i minister kultury i dziedzictwa narodowego sic! Piotr Gliński). Z komunikatu końcowego nic nie wynika. Obowiązuje zakaz ekshumacji polskich ofiar ludobójstwa , w tym też żołnierzy Wojska Polskiego, którzy zginęli w walce z Niemcami lub Rosjanami. Obaj wicepremierzy nie złożyli hołdu ofiarom ludobójstwa, którego na ziemiach Drugiej Rzeczypospolitej w latach 1939-1947 dokonali członkowie Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii oraz SS Galizien. Ale złożyli hołd Petlurze i ofiarom głodu. Jak widać PiS segreguje ofiary i bliżej im do Ukrainy niż do pamięci o Polakach.

  17-02-2018 19:01 | ~Jerzy Jacek Pilchowski | *.internet.cyfrowypolsat.pl (5.172.*.*)
~Janosik: A na temat ludobójstwa na Polakach które było dziełem Rosjan, LWP i UB to chyba nie ma pan nic do powiedzenia.

  17-02-2018 20:30 | ~Janosik | *-02.vectranet.pl (178.235.*.*)
do JJ Pilchowski. Wręcz przeciwnie. Od kilkunastu lat zajmuję się martyrologią Polaków bestialsko mordowanych przez różnych siepaczy: Niemców, Ukraińców, Rosjan, Żydów, Słowaków. Na marginesie nie było LWP a Wojsko Polskie.

  17-02-2018 20:46 | ~Janosik | *-02.vectranet.pl (178.235.*.*)
Dodam jeszcze Litwinów i Białorusinów. Aczkolwiek nie piszę o sprawstwie całych narodów w eksterminacji Polaków ale szerszych grup owładniętych ideologią nacjonalizmu, komunizmu, narodowego - socjalizmu czy zwykłego odwetu z różnych pobudek.

  17-02-2018 21:17 | ~Jerzy Jacek Pilchowski | *.internet.cyfrowypolsat.pl (5.172.*.*)
~Janosik: Czyli nie raczył pan zauważyć, że np., Jaruzelski donosił bolszewikom na innych Polaków - skazując ich często na śmierć. Nie raczył pan też zauważyć, że w czerwcu 56 (Poznań), grudniu 70 (Gdańsk), itd., LWP mordowało Polaków.

  17-02-2018 21:59 | ~Janosik | *-02.vectranet.pl (178.235.*.*)
J,J,Pilchowski . Skoro Pan generalizuje , że Wojsko Polskie "mordowało Polaków" to wśród tych morderców był "brat Pańskiego ojca co walczył o Kołobrzeg" a tych "morderców" musiało być ze 6 mln. (tyle było żołnierzy przez lata w służbie zasadniczej) . System i wojsko nie zakładało totalnego wyniszczenia narodu. A opresyjność wobec przeciwników łagodniała aż do czasu przekazania władzy - właśnie przez wojskowych- członkom "Solidarności" w ramach "okrągłego stołu" : "Wasz premier nasz prezydent " . Później już nie było ani armii ani Solidarności w całym tego słowa znaczeniu. Przez analogię proszę popatrzyć na taki twór jak Księstwo Warszawskie czy Królestwo Polskie.

  17-02-2018 22:08 | ~Jerzy Jacek Pilchowski | *.internet.cyfrowypolsat.pl (5.172.*.*)
~Janosik: Ja nie generalizuję. Większość żołnierzy LWP to byli uczciwi ludzie ale wyższa kadra oficerska to w ogromnej większości komunistyczne trepy. Tak więc nazywanie LWP "Wojskiem polskim" to (w najlepszym wypadku) objaw głupoty. - PRL to nie była Polska tylko (w najlepszym wypadku) PRL.

  17-02-2018 23:23 | ~Janosik | *-02.vectranet.pl (178.235.*.*)
do JJP. Nie jest tajemnicą współcześnie, że po podpisaniu układu Sikorski-Majski (30 .07. 1941 r) za sprawą Anglików zaczęto tworzyć zręby koalicji antyniemieckiej. Wobec mordów kadry WP II RP (Katyń, Starobielsk, Ostaszków) przez Rosjan nie było możliwe stworzenie polskiego korpusu oficerskiego na terenie ZSRR. Ostali z pogromu oficerowie wraz z żołnierzami przeszli do Iranu (Anders) lub zostali w ZSRR (Berling). Braki w Armii Polskiej uzupełniali Rosjanie z własnych zasobów ( 40 - 56 % kadry) . Taki stan rzeczy trwał do czasu przełomu październikowego i wyjazdu Rokossowskiego. Później byli doradcy rosyjscy ale wojsko spełniało rolę podległości wobec sojuszniczego UW i AR na wypadek wojny (kulisy przekazał do USA płk. Kukliński) .

  17-02-2018 23:30 | ~Janosik | *-02.vectranet.pl (178.235.*.*)
CD. Dzisiaj oficerowie wojsk lądowych i SALS szkolą się USA a lotnicy w Israelu. Znane są też miejsca baz CIA w Polsce. Polscy żołnierze jako "misjonarze" przelewają współcześnie krew za Amerykę na frontach w Afganistanie i Iraku . Można zatem mówić , według Pańskiego punktu widzenia z odwróceniem optyki, że mamy "amerykańskich trepów w wojsku" . Czy to jest niezawisłość i samostanowienie?

  18-02-2018 11:38 | ~Romek pan Kredycik - Chwilowka |  (47.88.*.*)
Nie widzialem w Polsce by Amerykanscy zolnierze wchodzili do chat do domow i gwalcili Polki, tak jak robila to czerwona armia gwalcicieli, czesto na oczach mezow i dzieci. Nie przypominam sobie, by Amerykanie robili wywozki inteligencji do lasow, by po bratersku podzielic sie moskiewska kulka w potylice Polaka. Nie przypominam sobie, by amerykanie zmuszali Polski rzad do zbrojnego tlumienia prtotestow w celu utzrymania wladzy? Wiec o czym ty matole, ruska pluskwo bredzisz? Dlaczego lewactwo i pacholki Moskwy sieja propagande i lewacki belkot?

  18-02-2018 18:14 | ~Zenek |  (73.55.*.*)
Wg Jacka UBeka Piotrowicz to Aniolek.Swoj broni swojego.Wracaj cieciu do Hameryki,do Obamy i zlodzieji Clintonow.Jestes taki jak oni.

  19-02-2018 11:52 | ~Janosik | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
Do JJ. Pilchowski ._31 marca 2016 r. na 15 posiedzeniu Sejm RP uchwalił (głosowanie nr 62 , 427 za, 8 przeciw ,7 posłów wstrzymało się) nową wersję ustawy "o zmianie ustawy o zasadzie pobytu wojsk obcych na terytorium RP oraz zasadach ich przemieszczania przez to terytorium. 19 maja 2016 PADuda ją podpisał. Nie było odesłania jej do Trybunału Konstytucyjnego, konsultacji społecznych. Yankesi są już w Polsce i będą " od kołyski do grobowej deski " .

  19-02-2018 12:03 | ~Romek pan Kredycik - Chwilowka |  (47.88.*.*)
Zenek: dlaczego matoly takie jak ty caly czas przekazuja propagande komuchow, bez namyslu, bez zastanowienia... dlaczego z wlasnej woli robisz za ruskiego trolla... a wiec... Ja nie mam problemu by wskazac ofiary TW Bolka.... masz go za bohatera, mimo ze znasz tez jego foiary.. cale rodziny ofiar... Skoro Piotrowicz dla ciebie to zly czlowiek, to wskaz mi jedna ofiare Piotrowicza, krwawego prokuratora... PS... tylko nie pisz ze ofiarami sa ci ktorym nie pomagal...bo nie sa... ofiarami sa ci, ktorzy cierpieli przez niego... a nie ze im nie pomagal matole... a wiec wymien mi taka 1 ofiare... Ofiaro TVNowskiej propagandy...

  19-02-2018 12:21 | ~ | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
Wszystko Polewa z leminga , ks. Sowa , Romek kredycik. Wszystko przed tobą. Amerykanie znają się dobrze na swoim "fachu" : masakra w No Gun Ri (Korea), masakra w My Lay (Wietnam), więzienia w Aby Ghraib (Iraq) , Guantanamo ( baza USA na wyspie Kuba) , afera Iran -contras. "Polskie

  19-02-2018 13:04 | ~Romek pan Kredycik - Chwilowka |  (47.88.*.*)
~: czyli co... znowu straszonko poparte wrozbami od wrozbity Macieja... Myslalem ze jest strasznie zel bo cos strasznego sie dzieje... a ty mi mowisz ze moze sie kiedys cos zlego stac, nie potrafisz nawet okreslic kiedy... wiec tylko probujesz swoim strachem, tchorzostwem, chora wyobraznia nacechowana nienawiscia do innych zaraziac czytelnikow tego portalu... tylko i wylaczn....Wiesz co... amerykanie mordowali Indian takze... Pamietasz westerny... saloony... indian, szeryfow i Straznika Texasu? Tak...przed Chuckiem Norrsiem podzielam twoj strach.

  19-02-2018 17:25 | ~Janosik | *.play-internet.pl (94.254.*.*)
Według śledztw i wyliczeń profesor Miriam Gebhardt z Niemiec co najmniej 860 000 kobiet niemieckich zostało zgwałconych przez aliantów zachodnich w okresie II wojny światowej. Z tego Amerykanom przypisuje się 190 000 . W wyniku wszystkich gwałtów zostało poczętych ok. 250 000 dzieci .

  19-02-2018 18:44 | ~Romek pan Kredycik - Chwilowka |  (47.88.*.*)
Janoisk... no strasznie ucierpial na tym narod Polski.... Czyli reszte gwaltow na Niemkach dokonali zolnierze czerwonej armii gwalcicieli? Niewinne biedne niemki, zony nazistow... PRosze o wyliczenia ile Polek zostalo zgwalconych przez zonierzy USA, Rosji i Niemiec... Czy taka statystyka janosikowi jest obca, bo sie nia nie interesuje, z wiadomych wzgledow? Widziecie jak komuchy dzialaja... pokaz mi czlowikea a paragraf sie znajdzie... wzieli sobie za cel zolnierzy USA.... i na sile udowadniaja ze ich obecnosc w Polsce nam szkodzi... pytanie kto by sie ucieszyl gdyby ich nie bylo? Tak jak kto sie ucieszyl z tego ze PO zrezygnowala z amerykanskiej tarczy antyrakietowej? Komu to bylo na reke?

  19-02-2018 19:30 | ~Janosik | *-02.vectranet.pl (178.235.*.*)
1) W okresie II wojny światowej przypisuje się Armii Czerwonej ok 2 miliony gwałtów na kobietach różnych narodowości. 2) Tarcza antyrakietowa np. w bazie w Redzikowie nie ma chronić Polski a USA z racji ewentualnego ataku rakietami balistycznymi z Iranu lub Korei Północnej . 3) Odpowiedzią Rosji na budowę tarczy jest rozlokowanie wyrzutni Iskander w Obwodzie Kaliningradzkim i na Krymie biorąc w kleszcze rakietowe całe NATO. 4) Uzbrojenie jednej strony spotyka się z natychmiastową odpowiedzią strony przeciwnej . W epoce zimnej wojny Rosjanie mieli RSD-10 Pionier (kod NATO SS-20 Saber) a USA MGM-31 Pershing I. Szczęściem dla świata doszło do ich częściowego wzajemnego rozbrojenia. Dzisiaj jak widać nie ma woli do rozbrojenia stron a konflikty dotykają Polaków (Irak, Afganistan)

  19-02-2018 20:10 | ~Jerzy Jacek Pilchowski | *.internet.cyfrowypolsat.pl (5.172.*.*)
~Zenek: Piotrowicz nie był UBekiem tylko PRLowskim prokuratorem który pomagał ludziom z Solidarności. Nie on jeden, było wielu takich jak on. Byli nawet UBecy którzy pomagali Solidarności. - My uważamy, że ludzie którzy kiedyś popełnili błędy i starają się je naprawić powinni mieć na to szansę. Piotrowicz jest też teraz "papierkiem lakmusowym" który pozwala bezbłędnie ocenić czy taki lub inny "Zenek" jest parszywym postkomunistą lub aferałem. Nienawidzicie Piotrowicza właśnie z to, że was "zdradził". - Gdyby był w SLD lub PO to w waszych oczach wszystko byłoby oczywiście OK.

« Wstecz | 1  2  3  Dalej » | Ostatnia z 3 stron
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta w portalu Wałbrzyszek - zarejestruj się!
 
Będzie się działo! - Walbrzyszek poleca
Najczęściej czytane komentowane
10 30
10 30
 
Najnowsze wiadomości
VII Gala Ambasadorów Wałbrzycha [FOTO] VII Gala Ambasadorów Wałbrzycha   (7)

Wałbrzych Niedziela, 01:15
11 marca 2018

Wczoraj w Sali Balowej Zamku Książ odbyła się uroczysta VII Gala Ambasadorów Wałbrzycha. Do tego...
Wałbrzych pamięta o "Żołnierzach Wyklętych" [FOTO] Wałbrzych pamięta o "Żołnierzach Wyklętych"   (35)

Wałbrzych Czwartek, 22:15
1 marca 2018

W Wałbrzychu, podobnie jak i w wielu innych polskich miastach, odbyły się wczoraj uroczyste obchody...
28–latka złożyła wyjaśnienia– twierdzi, że nie wiedziała, że jest w 8 miesiącu ciąży... 28–latka złożyła wyjaśnienia– twierdzi, że nie wiedziała, że jest w 8 miesiącu ciąży...  (15)

Wałbrzych Czwartek, 10:16
22 lutego 2018

Bulwersującej sprawy martwego noworodka ciąg dalszy. 28–letnia Daria P. złożyła przed Prokuratorem...
Leszek Lamparski uniewinniony [FOTO] Leszek Lamparski uniewinniony   (127)

Wałbrzych Poniedziałek, 13:25
12 lutego 2018

W wałbrzyskim Sądzie Rejonowym został dziś ogłoszony wyrok w sprawie Leszka Lamparskiego – byłego...
Ruszają prace na ulicy Przemysłowej [FOTO] Ruszają prace na ulicy Przemysłowej   (7)

Wałbrzych Wtorek, 12:38
30 stycznia 2018

Pogoda dopisuje więc kolejny remont ulicy znajdującej się w centrum Wałbrzycha rusza.
Endoskopowe Zabiegi Bariatryczne w Wałbrzychu Endoskopowe Zabiegi Bariatryczne w Wałbrzychu  (8)

Wałbrzych Piątek, 15:22
19 stycznia 2018

W Zakładzie Endoskopii Zabiegowej Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego przy ulicy...
Śmiertelny wypadek w biedaszybie Śmiertelny wypadek w biedaszybie  (40)

REGION, Boguszów-Gorce Środa, 14:57
10 stycznia 2018

Tym razem do wypadku na nielegalnym wyrobisku doszło dziś w Boguszowie–Gorcach.
Większość gmin ma zadłużenie – Wałbrzych niestety w czołówce Większość gmin ma zadłużenie – Wałbrzych niestety w czołówce  (59)

Wałbrzych/powiat wałbrzyski Czwartek, 13:54
28 grudnia 2017

Resort finansów przekazał dane o zadłużeniu poszczególnych gmin w przeliczeniu na mieszkańca po...
Miejska Wigilia w Wałbrzychu [FOTO] Miejska Wigilia w Wałbrzychu   (2)

Wałbrzych Środa, 18:06
20 grudnia 2017

Dzisiaj w wałbrzyskim Rynku odbyła się tradycyjna Miejska Wigilia.
Wałbrzych na 2. miejscu w Polsce Wałbrzych na 2. miejscu w Polsce  (18)

Wałbrzych Poniedziałek, 12:59
11 grudnia 2017

Wałbrzych zajął drugie miejsce w plebiscycie „Kocham To Miasto – Miasto Roku 2017" wspieranym przez...
Świętowali Dzień Górnika [FOTO] Świętowali Dzień Górnika   (15)

Wałbrzych Wtorek, 10:19
5 grudnia 2017

W sobotę świętowały panie, a w poniedziałek swój dzień mieli panowie. Na terenie Starej Kopalni...
I Wałbrzyski Hackathon Software rozpoczęty [FOTO] I Wałbrzyski Hackathon Software rozpoczęty   (2)

Wałbrzych Piątek, 12:04
24 listopada 2017

Ponad 130 uczestników w 35 grupach rozpoczęło dzisiaj zmagania w ramach I Wałbrzyskiego Hackathonu...
Zobacz więcej artykułów
 
Redakcja
Masz problem? A może wiesz coś ciekawego i chcesz się z nami ta wiedzą podzielić? Zadzwoń do nas!
TEL. + 48 510 237 818

W czwartek dyżuruje
Redaktor naczelny
Paweł Wyszowski
Od 9.30 do 15.30

 
Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Imprezy |  Rykowisko |  Partnerzy |  Regulaminy 
© 2002-2018 Walbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group.
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Napisz do nas | Redakcja | Jelenia Góra | Świdnica | Wałbrzych | hydraulik | Logo