Czytających: 5594

Sulęcin: I liga siatkówki mężczyzn: Sulęcin bliżej utrzymania

Niedziela, 18 marca 2018, 9:30
Aktualizacja: 9:42
Siatkarze MKS–u Aqua Zdrój Wałbrzych przegrali w Sulęcinie z miejcsową Olimpią 1–3.

Początek pierwszej partii to bardzo dobra i rozsądna gra miejscowych, którzy dość szybko zbudowali przewagę (5-2). Później gospodarze spokojnie reagowali na wydarzenia na parkiecie i utrzymywali bezpieczny dystans (18-11). Nasza ekipa grała słabo w tym okresie i właściwie nie mieliśmy argumentów, by odmienić losy tej partii i stąd wygrana Sulęcina do 20.

W drugim secie obejrzeliśmy już inaczej grających wałbrzyszan, którzy walczyli o każdą piłkę i w efekcie szybko wyszli na prowadzenie 1-5. Wałbrzyszanie grali pomysłowo i zwiększali różnicę punktową (7-13). Olimpia próbowała wszelkich sposobów, by wrócić w tym secie do gry, ale stać ją było jedynie na zniwelowanie nieco różnicy i w efekcie ugranie w tej partii 19 oczek.

Trzecia partia nie zaczęła się dobrze dla wałbrzyszan, bowiem Olimpia wróciła do dobrej gry i prowadziła 9-5. Później właściwie kibice oglądali walkę punkt za punkt, co akurat odbywało się z korzyścią dla miejscowych. Taki scenariusz oglądaliśmy do końca tego seta i Sulęcin wygrał do 22.

Czwarty set był bardzo zacięty, ale niemal cały czas różnicą 1-2 punktów prowadziła ekipa gospodarzy. Kiedy udało nam się dojść przeciwnika na wynik po 11, wtedy znów coś się zacięło w grze Aqua Zdroju i Sulęcin zdobył 3 punkty z rzędu. Niestety, już do końca seta nie potrafiliśmy tych punktów odrobić i gospodarze wygrali do 20 i cały mecz 3-1.

Olimpia Sulęcin - MKS Aqua Zdrój Wałbrzych 3-1 (25-20, 19-25, 25-22, 25-20)