Czytających: 4722

Wałbrzych: Policjantka wałbrzyskiej komendy indywidualnie z dwoma medalami plus złotem w sztafecie

Wtorek, 20 marca 2018, 15:47
Aktualizacja: 15:49
Cztery medale przywiozły z VI Mistrzostw Polski Policji w Pływaniu, które odbyły się w Lublinie, policjantki wałbrzyskiego garnizonu startujące pod szyldem Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. St. sierż. Agnieszka Pulnowska indywidualnie stanęła na drugim i trzecim stopniu podium, a w sztafecie zdobyła złoto, a sierż. Agnieszka Kozak wróciła z zawodów z krążkiem brązowym.

Policjantka Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu st. sierż. Agnieszka Pulnowska srebrny krążek zdobyła indywidualnie na dystansie 100 metrów stylem dowolnym, a na trzeciej pozycji uplasowała się na dystansie 50 metrów stylem klasycznym. Dodatkowo st. sierż. Agnieszka Pulnowska wywalczyła ze sztafetą kobiet Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pierwsze miejsce zdobywając dla dolnośląskiej jednostki symboliczny puchar.

Z medalem z zawodów wróciła także policjantka Komisariatu Policji w Głuszycy. Sierż. Agnieszka Kozak wywalczyła brązowy krążek na dystansie 50 metrów stylem dowolnym.

Organizatorami Mistrzostw Policji w Pływaniu były Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. Lubelskiego. Odbyły się one na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w Lublinie. Patronat honorowy nad mistrzostwami objęli m.in. Komendant Główny Policji, Wojewoda Lubelski, i Marszałek Województwa Lubelskiego. Do udziału w tegorocznych mistrzostwach zgłosiło się 97 policjantów, w tym 26 kobiet.