Czytających: 4884

Żywiec: Ekstraliga piłkarska kobiet: Żywiec odprawiły z kwitkiem

Poniedziałek, 2 kwietnia 2018, 18:44
Aktualizacja: Wtorek, 3 kwietnia 2018, 11:46
Trzeci wyjazdowy mecz ligowy i trzecie w tym roku zwycięstwo – AZS PWSZ Wałbrzych pokonał w Żywcu Mitech 3:1 i w dobrych humorach udał się na trwającą 2 tygodnie przerwę w rozgrywkach.

Mecz rozpoczął się świetnie dla wałbrzyszanek, bo już w 5’ po rzucie rożnym i zamieszaniu Marcjanna Zawadzka wykazała najwięcej przytomności i strzałem z bliska dała swojej drużynie prowadzenie. Kolejne minuty to przewaga AZS PWSZ, ale na gole przyszedł czas dopiero w końcówce pierwszej połowy. W 44’ kolejny rzut rożny i tym razem piłka wylądowała w siatce po główce Małgorzaty Mesjasz. Gospodynie po stracie bramki rozpoczęły od środka, ale futbolówkę przejęła Dominika Dereń, zagrała do Anny Rędzi, a ta skutecznym uderzeniem ustaliła wynik do przerwy na 3:0 dla gości. W drugiej połowie AZS PWSZ atakował już mniej zaciekle i dał dużo bardziej pograć Mitechowi, ale zespół z Żywca stać było tylko na jedną bramkę w 51’, gdy po rzucie wolnym i dobitce Patrycji Wiśniewskiej jedyny raz w tym meczu skapitulowała Weronika Klimek. Więcej emocji już jednak w tym spotkaniu nie było i wynik 3:1 dla AZS PWSZ utrzymał się do ostatnich minut.

Mitech Żywiec – AZS PWSZ Wałbrzych 1:3 (0:3)

Bramki: Patrycja Wiśniewska 51’ – Marcjanna Zawadzka 5’, Małgorzata Mesjasz 44’, Anna Rędzia 45’

Mitech: Komosa – Biegun (46' Sobota), Rżany, Droździk, Zeman (46' Mihaldova), Chrzanowska, Sykorova (46' Gruszka), Matyja (63' Rosak), Wiśniewska, Wnuk, Stopka (75' Łagowska)

AZS: Klimek, Szewczuk, Zawadzka, Mesjasz, Aszkiełowicz (46’ Głąb), Rędzia (90’ Pluta), Siwińska, Ratajczak, Rapacka (88’ Maciukiewicz), Rozmus (90+2’ Kędzierska), Dereń