Wałbrzych: Dominacja to mało powiedziane...

Niedziela, 15 kwietnia 2018, 18:24
Aktualizacja: 20:46
Autor: JAZ
Derby Dolnego Śląska ponownie dla AZS PWSZ – po zwycięstwie 2:0 jesienią tym razem wałbrzyszanki pokonały AZS Wrocław aż 7:0.

Na początku meczu wrocławianki broniły się jeszcze skutecznie, ale impas gospodyń został przełamany w 21. minucie, gdy po strzale Oliwii Rapackiej piłka trafiła leżącą na ziemi Dominikę Dereń i myląc bramkarkę wpadła do siatki. W 29’ było już 2:0 – uderzenie Dominiki Dereń w polu karnym zostało zablokowane, ale futbolówkę przejęła Katarzyna Rozmus i z 11 metrów skierowała do bramki.

Do końca pierwszej połowy wałbrzyszanki kontrolowały grę, ale kolejne gole padły dopiero po przerwie. Ostre strzelanie rozpoczęła Małgorzata Mesjasz, która dwukrotnie w 61’ i 71’ strzałami głową po dośrodkowaniach z rzutów rożnych Katarzyny Rozmus podwyższała prowadzenie AZS PWSZ, a dzieła dopełniły wprowadzone po przerwie zawodniczki rezerwowe.

W 78’ grająca pierwszy mecz po kontuzji Karolina Gradecka z bliska pokonała Annę Bocian, w 81’ Oliwia Maciukiewicz przymierzyła z 15 metrów i pięknym uderzeniem umieściła piłkę pod samą poprzeczką, a w 86’ Elena Klepatska dopadła do odbitej od poprzeczki futbolówki i skuteczną dobitką ustaliła wynik meczu na 7:0 dla gospodyń. Gratulacje dla drużyny AZS PWSZ Wałbrzych, która kolejne spotkanie rozegra już w środę o godzinie 17 ponownie u siebie z Medykiem Konin – zapraszamy!

AZS PWSZ Wałbrzych – AZS Wrocław 7:0 (2:0)

Bramki: Dominika Dereń 21’, Katarzyna Rozmus 29’, Małgorzata Mesjasz 61’, 71’, Karolina Gradecka 78’, Oliwia Maciukiewicz 81’, Elena Klepatska 86’

AZS PWSZ: Klimek, Szewczuk (76’ Pluta), Mesjasz, Zawadzka, Aszkiełowicz (63’ Kędzierska), Głąb, Ratajczak, Siwińska, Rozmus (77’ Gradecka), Rapacka (72’ Maciukiewicz), Dereń (81’ Klepatska)