Wałbrzych: II liga koszykówki: Żubry przełamane

Niedziela, 22 kwietnia 2018, 15:22
Aktualizacja: 15:36
Autor: JAZ
Dla kibiców koszykarskiego Górnika 21 kwietnia był dniem świętym. Do Wałbrzycha na mecz III rundy play–off, o awans do pierwszej ligi przyjechała drużyna Żubrów z Białegostoku.

Goście pewni wygranej, przystąpili do meczu bardzo wysoko w obronie i agresywnie w ataku. Przez kilka pierwszych minut na tablicy wyników widniał wynik remisowy. W kolejnym fragmencie kwarty koszykarze Górnika przez pewien okres czasu prowadzili kilkoma trafieniami. Goście jednak spokojnie doprowadzili do remisu. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 16:16

W drugich 10 minutach dobry okres gry biało-niebieskich sprawił, że gospodarze prowadzili z Żubrami 28:19 i wydawało się że mecz jest pod ich kontrolą. Kilka niecelnych zagrań oraz szybkich przechwytów zespołu z Białegostoku doprowadziło do remisu i do przerwy mieliśmy na tablicy wynik 30:30.

Druga połowa zaczęła się od lepszej gry gości, którzy przez większość czasu utrzymywali prowadzenie. Ostatnie 10 minut gry kibice Górnika oglądali już na stojąco. To były fragmenty świetnej gry Krzywdzińskiego i Glapińskiego. Skutecznie rzucał Spała. Dobrze grał Durski, a fani zgotowali taki doping, jakiego Wałbrzyska Hala Mistrzów już dawno nie widziała. Górnik wygrywa ciężki mecz 66:62 i jest o krok od IV rundy play-off.

Górnik Wałbrzych – Żubry Białystok 66:62 (16:16, 14:14, 19:24, 17:8)

Górnik: Spała 14 (3x3), Wróbel 13, Durski 10, Krzywdziński 10, Ratajczak 7, Kruszczyński 6, Glapiński 6.