REGION: Piłkarska klasa A: Sudety ograły Nowe Miasto

Poniedziałek, 30 kwietnia 2018, 11:18
Aktualizacja: 11:30
Autor: JAZ
W Dziećmorowicach miejscowe Sudety podejmowały Górnika Nowe Miasto Wałbrzych. Byliśmy świadkami wyrównanego spotkania, w którym oba zespoły stworzyły sobie sporą ilość sytuacji podbramkowych.

Pierwsza bramka padła w 15. minucie spotkania. Celnym trafieniem popisał się Osiecki. Kolejne minuty pokazały, że zarówno jednej jak i drugiej stronie trudno będzie o gole. Do przerwy, mimo szans z obu stron, nic się nie zmieniło.

Po zmianie stron goście zaatakowali. W kilku sytuacjach zabrakło jednak szczęścia. W 55. minucie spotkania po jednej z kontr w polu karnym faulowany był Baran. Sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Otwinowski i ku rozpaczy miejscowych kibiców przegrał pojedynek z bramkarzem gości. Przełomowym momentem meczu była 78. minuta. Tuż przed polem karnym golkiper gości dopuścił się faulu i otrzymał czerwoną kartkę. W bramce stanął zawodnik z pola i zaczął się koszmar Górnika. Drugie trafienie zaliczył Baran już w 79. minucie. Zaledwie 120 sekund później padła trzecia bramka. Ostatecznie Sudety wygrały 3:0. Dzięki wygranej opuściły strefę spadkową.

Sudety Dziećmorowice – Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 3:0 (1:0)

15’ Osiecki, 79’ 81’ Baran