Czytających: 4425

Dzierżoniów: IV liga dolnośląska: szczawieński MKS przegrywa 0:1

Czwartek, 4 czerwca 2009, 10:28
Aktualizacja: 10:36
Nie udało się drużynie Wiesława Walczaka zwyciężyć na trudnym terenie w Dzierżoniowie. Gracze Lechii wygrali zaległy mecz XXVII kolejki 1:0 po bramce zdobytej w 41 minucie przez Artura Charciarka.

W zespole naszego sąsiada z za miedzy na to spotkanie zabrakło najważniejszego zawodnika Marcin Wojtarowicza. Pomimo to mecz rozpoczął się od ataków przyjezdnych. Duet Łukasz Bębeniec – Robert Kubowicz kilka razy zagroził w pierwszych 45 minutach bramce Marcin Kamieniarza. W miarę upływu czasu do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Jedyna bramka meczu padła w 41 minucie. Piotr Tylka ładnym zwodem minął szczawieńskiego obrońcę, wyszedł sam na sam z golkiperem MKS-u, ale zagrał do będącego na czystej pozycji Artura Charciarka. Ten strzałem w długi róg bramki umieścił piłkę w siatce.

Druga połowa należała do gospodarzy, którzy z każdą minutą stwarzali coraz groźniejsze akcje. Do tej najważniejszej, niewykorzystanej, doszło w 72 minucie. Krzysztof Pietrzykowski nie trafił wtedy do bramki w sytuacji sam na sam z Dariuszem Ilskim, bramkarzem MKS-u.

W tabeli po tym zwycięstwie Lecha Dzierżoniów awansowała na 5 miejsce. Ma na swoim koncie 41 zdobytych punków. Gracze MKS-u Szczawno Zdrój pozostali z 33 punktami na pozycji 10. Następna kolejka dolnośląskiej IV-ligi już w najbliższy weekend 6 - 7 czerwca.

Lechia Dzierżoniów – MKS Szczawno Zdrój 1:0 (1:0)

Lechia: Kamieniarz, Rapacz, Paszkowski, Górski, Kaczmarek (’46 Sadliński), Pietrzykowski, Bielecki, Flisowski (’46 Burkot), Tylka (’87 Gronczyński), Charciarek (’90 Kopeć), Kuriata

MKS: Ilski, Borkowski (’67 Pyda), Antas (’83 Kiczuła), Borek, Horyk, Niemczyk (’67 Stanuszek), Kula, Truszczyński (’74 Wojciechowski), Smoczyk, Bębeniec, Kubowicz