Czytających: 4030

Wałbrzych: Klasa B: Grodno Zagórze Śląskie wygrywa na koniec sezonu

Wtorek, 23 czerwca 2009, 11:33
Aktualizacja: 22:50
Rezerwy Juventuru Wałbrzych uległy w ostatnim meczu piłkarskiej klasy B zwycięzcy rozgrywek Grodnu Zagórze Śląskie 2:4 (0:3). Tym samym gracze z Zagórza wygraną przypieczętowali awans do piłkarskiej klasy A.

W pierwszej połowie przewagę mieli gracze gości. Gol padł jednak dopiero w 17 minucie, kiedy to po dokładnym zagraniu Grzgorza Krzysika Dawid Aftyka głową bez najmniejszych problemów pokonał bramkarza Juventuru. Druga bramka padła 7 minut później, a jej zdobywca po raz kolejny okazał się Aftyka, który dobił piłkę po strzale w poprzeczkę Mateusza Sadowskiego. Na 3:0 dla graczy z Zagórza wynik podwyższył zdobywając gola w sytuacji sam na sam z golkiperem gospodarzy Jarosław Szlawski.

W drugiej części gry wydawało się, że Grodno Zagórze Śląskie będzie zdobywać kolejne bramki. Tak się jednak nie stało, a dwa gole strzelili gracze Juventuru II Wałbrzych. W końcówce na szczęście dla zawodników trenowanych przez Jarosława Szlawskiego do siatki trafił Grzegorz Lubczyk. Grodno Zagórze Śląskie wygrało 4:2. Awans do klasy A przypieczętowany zwycięstwem.