Czytających: 3815

Sienna: Górskie Samochodowe Mistrzostwa Polski / Sienna – Runda V i VI

Piątek, 26 czerwca 2009, 20:10
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 listopada 2009, 12:59
Po V i VI rundzie rozegranych w Siennej koło Stronia Śląskiego Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski w klasyfikacji generalnej prowadzi Mariusz Stec z 80 punktami wyprzedzając Marka Nygę oraz Pawła Dytko.

W V rundzie wygrał prowadzący w klasyfikacji generalnej Mariusz Stec. Było to jego 4 zwycięstwo w tym sezonie z rekordowym czasem uzyskanym w drugim przejeździe (1:32.321). Drugie miejsce w tym wyścigu zdobył Marek Nyga, trzeci do mety dojechał Paweł Dytko, czwarty był debiutant Wojciech Drewniak, a piąty Tomasz Myszkier.

V runda:
1 Mariusz Stec - Mitsubishi Lancer Evo VI 3.06,017 (1. Open+2000)
2 Marek Nyga - Mitsubishi Lancer Evo IX +1,427 (1. N+2000)
3 Paweł Dytko - Mitsubishi Lancer Evo X +2,370 (2. Open+2000)
4 Wojciech Drewniak - Mitsubishi Lancer Evo IX +5,459 (3. Open+2000)
5 Tomasz Myszkier - Mitsubishi Lancer Evo VIII +6,170 (2. N+2000)
6 Mariusz Łoś - Mitsubishi Lancer Evo IX +8,347 (4. Open+2000)
7 Grzegorz Duda - Mitsubishi Lancer Evo VIII +14,230 (1. A+2000)
8 Tomasz Gajewski - Renault Clio RS +15,963 (1. Open-2000)
9 Roman Baran - Renault Clio RS +21,468 (2. Open-2000)
10 Aleksander Michałowski - Honda Integra +24,665 (1. A-2000)

W VI rundzie mistrzostw liderowi już się nie powiodło. Mariusz Stec z powodu awarii samochodu zakończył pierwszy podjazd dopiero na 5 pozycji. Zwyciężył Marek Nyga, drugi był Paweł Dytko, a trzeci Tomasz Myszkiera. Podczas drugiego podjazdu Mariusz Stec pojechał dużo lepiej, dzięki czemu zwyciężył i awansował na trzecią pozycję w generalce. Wyniki nie zostały jednak zatwierdzone do czasu wyjaśnienia protestu złożonego przez Romana Barana i Tomasza Myszkierę na zwycięzcę VI etapu Marka Nygę. Miał on nielegalne zapoznać się z trasą wyścigu na dwa tygodnie przed jego rozpoczęciem, za co ukarano go 30 sekundową stratą. Do czasu zbadania sprawy przez Główna Komisję Sportową wygranym jest więc Paweł Dytko z czasem 3:08.991.

10 Aleksand. Michałowski + 22.750

Wyścig rozegrany został na trasie z miejscowości Sienna koło Stronia Śląskiego do Przełęczy Puchaczówka na odcinku drogi wojewódzkiej nr 392.