Czytających: 4622

Drzonków: Karolina Augustyn w Finale Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w WKKW–u

Niedziela, 5 lipca 2009, 10:27
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 listopada 2009, 13:17
W eliminacjach, które niedawno odbyły się w Drzonkowie niezawodna Karolina Augustyn wywalczyła awans do grona 15 najlepszych jeźdźców w Polsce w swojej kategorii wiekowej ( do 15 roku życia) we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego.

Jest to już druga kwalifikacja do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży uzyskana przez Karolinę. W poprzednim roku awans wywalczyła na koniu Lewus, natomiast teraz ta sztuka udała się jej z klaczą Jamajka.

Wraz z Karolina awans do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży wywalczyła Agata Jodko. Obie nastolatki będą reprezentować barwy LKS Stragona Strzegom. Wywalczenie trzech miejsc w finałach OOM (Agata będzie startować również w kategorii kuców) to wielki sukces trenerów państwa Konarskich.

Finały OOM odbywać się będą w Bolęcinie pod Krakowem w dniach 11-13.07.2009 roku. Trzymajmy kciuki za udane starty.