Janów Lubelski: Julita Omilusik złotą medalistką Mistrzostw Polski!

Poniedziałek, 18 kwietnia 2011, 14:26
Aktualizacja: Wtorek, 19 kwietnia 2011, 2:36
Autor: MDvR
Trwa złota passa zapaśniczek Herosa Czarny Bór, począwszy od zwycięstwa Natalii Lubowskiej w Pucharze Polski kadetek, poprzez złoto Ilony Omilusik w niedawnych Mistrzostwach Polski Juniorek, do wygranej najstarszej z sióstr Omilusik w seniorskich Mistrzostwach Polski rozgrywanych w Janowie Lubelskim.

W całej imprezie wzięły udział 82 zawodniczki z 25 klubów, a Heros zajął 7 miejsce w klasyfikacji klubowej. Julita Omilusiak startująca w kategorii -51 kg w pierwszej walce na punkty 3:0 pokonała Angelikę Głąb (Cement-Gryf Chełm), w kolejnej 4:0 Sarę Jezierzańską (Dąb Brzeźnica). W walce półfinałowej zwyciężyła w dwóch rundach po 1:0 z Małgorzatą Świerk z Zagłębia Wałbrzych. W pojedynku o złoty medal nie dała żadnych szans Sylwii Zaboklickiej z WLKS Siedlce i szybko położyła ją na łopatki zostając mistrzynią Polski.

Złoty medal to nie wszystko, znakomicie w Janowie Lubelskim znakomicie zaprezentowała się także Renata Omilusik, młodsza z sióstr, wywalczając brązowy krążek. Heroska miała trudne zadanie, gdyż kategoria wagowa do 55 kg była mocno i licznie obsadzona. Renata już w pierwszej walce spotkała się z Roksaną Zasiną, późniejszą złotą medalistką, której uległa na punkty 1:4. Wszystkie kolejne pojedynki już zwyciężyła, kończąc walki przed czasem przez położenie na łopatki i także powróciła do domu z medalem, a była najmłodszą medalistką w tej kategorii wagowej. W drodze po brąz kładła kolejno na łopatki: Magdalenę Pietrzak (WLKS Siedlce), Dominikę Osocką (Agros Żary), Ewę Stelmaszczyk (Znicz Podzamcze) oraz w swojej piątej walce – o medal – Izabelę Urban (WLKS Siedlce).