Czytających: 4345

Białystok: Sześciokrotnie na podium w Białymstoku

Środa, 8 lipca 2009, 12:45
Aktualizacja: Poniedziałek, 16 listopada 2009, 13:21
Aż 6 medali przywieźli z XIX Mistrzostw Polski Weteranów Lekkiej Atletyki zawodnicy reprezentujący gminę Szczawno Zdrój. Łatwo o podium nie było, gdyż do rywalizacji stanęło łącznie 220 zawodników.

Złote medale dla Szczawna Zdroju zdobyli Jan Kargol oraz Michał Drohomirecki. Temu pierwszemu w kategorii M-60 udało się w rzucie młotem zaliczyć 43,7 m., drugi w kategorii M-75 pobił rekord Polski, w rzucie oszczepem uzyskując 38,96m.

To nie był jednak jedyny medal Michała Drohomireckiego. Zdobył on na mistrzostwach jeszcze dwa srebrne krążki. Pierwszy skacząc wzwyż 1,15m., drugi w rzucie dyskiem zaliczając 32,80m. Ostatnie dwa srebrne medale trafiły w ręce Franciszka Karpińskiego. Startujący w kategorii M-50 reprezentant Szczawna Zdroju rzucił oszczepem 44,23m. oraz dyskiem 46,23m.

W zawodach wzięli udział mężczyźni, jak i kobiety w wieku powyżej 35 lat.