Czwartek, 7 lipca
Imieniny: Cyryla, Metodego
Czytających: 3165
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: 10 lat świetlicy

Czwartek, 3 grudnia 2020, 13:46
Aktualizacja: 13:49
Autor: red
REGION, Mieroszów: 10 lat świetlicy
Fot. Gmina Mieroszów
Dziś odbyły się skromne uroczystości z okazji jubileuszu 10–lecia powstania Świetlicy Środowiskowej ,,Muchomorki” w Mieroszowie.

Świetlica środowiskowa „Muchomorki” jest z nami w Mieroszowie już 10 lat, funkcjonując w strukturze OPS w Mieroszowie. Placówka została otwarta 3 grudnia 2010 r. i już od samego początku postrzegana jest jako miejsce przytulne i bezpieczne. Dzieci mogą tutaj odreagować stres, złe emocje czy porozmawiać z życzliwymi osobami dorosłymi. Wiedzą, że nikt ich tutaj nie skrytykuje i będą miały szanse na podbudowanie poczucia swojej wartości.

Obecnie placówka dysponuje 20 miejscami. Celem działalności świetlicy jest wspieranie rodzin przeżywających trudności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczych oraz udzielanie pomocy dzieciom wychowującym się w warunkach niekorzystnych dla ich prawidłowego rozwoju. Placówka organizuje zajęcia między innymi edukacyjne, socjoterapeutyczne ze stałymi grupami wychowanków, udziela pomocy dydaktycznej. Ponadto w swojej ofercie Świetlica Środowiskowa „Muchomorki” ma wiele innych form pomocy i pracy z dziećmi, tj. pomoc w nauce, pomoc w kryzysach szkolnych, rodzinnych i osobistych, współpraca z rodziną wychowanków, rozmowy indywidualne i porady wychowawcze. Wychowankowie dzięki zajęciom w świetlicy podnoszą swój poziom intelektualny, mają możliwość rozwoju relacji społecznych, uczą się działań przedsiębiorczych i gospodarności oraz odpowiedzialności za wspólne dobro. Dla wychowanków jest to drugi dom, gdzie w atmosferze ciepła, szacunku, zrozumienia, bezpieczeństwa, pomocy i wsparcia realizuje się ich rozwój intelektualny, moralny i społeczny. Świetlica w pewnym sensie jest również szkołą życia, ponieważ poza nauką i zabawą uczy obowiązkowości.

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
14%
Złości
1
14%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group