Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 3448
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: 10 lemurów na 10–lecie

Wtorek, 18 października 2022, 6:46
Autor: red
Wałbrzych: 10 lemurów na 10–lecie
Fot. użyczone
Raj istnieje i znajduje się w Wałbrzychu. Od tego tygodnia mieszka w nim już 10 lemurów, które przyjechało z ZOO w Czechach.
- 10 lemurów na 10. rocznicę przejęcia przez Miasto Wałbrzych Palmiarni. Decyzja prezydenta Romana Szełemeja z 2012 r. o odkupienia od Agencji Nieruchomości Rolnej tego zabytku wzmocniła turystyczną pozycję Wałbrzycha, jak również uchroniła Palmiarnię od dalszej degradacji – mówi prezeska Zamku Książ w Wałbrzychu, Anna Żabska.

30 października Palmiarnia w Wałbrzychu obchodzi swoje „miejskie urodziny”

W tym dniu mija 10 lat, od kiedy Gmina Wałbrzych zakupiła Palmiarnię od Agencji Nieruchomości Rolnych Skarbu Państwa i od początku oddała w zarządzanie spółce Zamek Książ. Z tej okazji 30 października wszyscy turyści będą mogli zwiedzić Palmiarnię w cenie biletu ulgowego, tj. za 15 zł. Dotyczy to również atrakcji, która ruszy od 28 października, Ogrodów Światła w Palmiarni, które w tym dniu będzie można obejrzeć w ulgowej cenie 20 zł.

O historii Palmiarni, jej rozwoju i znaczeniu dla rodziny Hochberg von Pless opowie o godzinie 17:00 w ramach spotkania z cyklu O Historii na żywo, Mateusz Mykytyszyn, prezes Fundacja Księżnej Daisy von Pless.

Dodatkowo, od godziny 17:00 zapraszamy Was do wspólnego świętowania w kawiarni w Palmiarni, gdzie będzie można posłuchać muzyki na żywo w wykonaniu DJ Radosław Rakuzy.

W ramach biletu polecamy również odwiedziny u nowych mieszkańców Palmiarni, czyli 10 wesołych lemurów, które od niedawna zamieszkały w wałbrzyskiej Palmiarni. Na uwagę zasługuje również kopuła Palmiarni, która tuż przy wejściu zostanie ozdobiona kwiatową aranżacją przez Macieja Krzusa, który m.in. przygotował w Palmiarni jesienną strefę Dary Jesieni.

W położoną na obrzeżach miasta książęcą Palmiarnię, gmina Wałbrzych zainwestowała już ponad 12 milionów złotych. Wyremontowano połowę z 22, ponad stuletnich szklarni. Całość przeprowadzonych do tej pory prac remontowych objęła ponad 2100 metrów kwadratowych metalowo-szklanych i murowanych konstrukcji i obiektów. Stanowi to 53 procent uratowanego, unikatowego na europejską skalę obiektu.

Największy zimowy ogród w Polsce nazywany także najpiękniejszym bukietem dla księżnej Daisy powstał na początku 20. wieku i stanowi integralną część kompleksu Zamku Książ w Wałbrzychu. Szklane cudo późnej, śląskiej secesji odzyskuje blask z czasów budowy i szczególnie zimą jest doskonałym azylem na rodzinne wypady i romantyczne spotkania.

Od tego tygodnia nasza rodzina wałbrzyskich lemurów składa się z 10 osobników! Z tej okazji ogłaszamy konkurs!
Juliano, Tytus i Olaf, to pierwsze lemury, które przybyły z "Zoo Dvůr Králové" w Czechach do wałbrzyskiej Palmiarni. Ale kolejne siedem lemurów jeszcze nie ma swojego imienia.

Pomóż nam i wymyśl imię dla jednego z nich!

W komentarzu pod postem napisz krótki wiersz/rymowankę, który będzie zawierał propozycję imienia dla lemura. Nagrodzona zostanie najciekawsza lub najbardziej kreatywna rymowanka.

Nagrodą jest pluszowy lemur oraz podwójna wejściówka do Palmiarni.

Na Wasze odpowiedzi czekamy do 31.10.2022r.!

Twoja reakcja na artykuł?

6
33%
Cieszy
3
17%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
6%
Smuci
3
17%
Złości
5
28%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group