Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 3080
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: 1000 nowych miejsc pracy w WSSE

Piątek, 26 marca 2021, 8:24
Aktualizacja: 8:24
Autor: JAZ
Wałbrzych: 1000 nowych miejsc pracy w WSSE
Fot. JAZ
1000 nowych miejsc pracy w wałbrzyskiej Faurecii, mają być efektem inwestycji, która zakłada rozbudowę istniejących struktur zakładu. Podstawowym założeniem inwestycji będzie rozszerzenie mocy produkcyjnych oraz wdrożenie kolejnych projektów dla producentów samochodowych klasy premium.

Nowe projekty mają być realizowane dla takich firm jak Daimler i BMW, które doceniają konkurencyjność wałbrzyskich hal produkcyjnych. Najnowsza inwestycja zakłada wykorzystanie technologii opartych o najnowocześniejsze rozwiązania. Jedną z nich będzie wprowadzenie laserowej metody spawania. Ujęte w tym będzie także formowanie elementów na zimno, ale też kucie ich na gorąco.
- Jest to wykonywane najnowocześniejszą i jedyną tego typu maszyną na świecie. Dzięki takiemu rozwiązaniu wytwarzane w Wałbrzychu produkty będą montowane we flagowych modelach samochodów światowych liderów motoryzacji – mówi Marek Płoski, Kierownik Technologii i Industrializacji Nowych Projektów w Faurecii.

Faurecia - francuski koncern motoryzacyjny działający w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „INVEST-PARK” zainwestuje 180 mln zł w rozbudowę zakładu. W wyniku realizacji projektu zatrudnienie ma wzrosnąć o blisko 1000 osób.

Faurecia należy do największych na świecie dostawców części motoryzacyjnych. Specjalizuje się w produkcji foteli samochodowych oraz systemach wyposażeń i technologiach kontroli emisji spalin. W Polsce działa od 25 lat. Na terenie kraju posiada 10 fabryk, w tym zakłady produkcyjne w Wałbrzychu, gdzie inwestor właśnie zdecydował o realizacji kolejnych projektów.
- Właśnie dzięki takim inwestycjom polska gospodarka będzie mogła wrócić na ścieżkę stabilnego wzrostu. Jedną z jego lokomotyw jest branża automotive. Przemysł motoryzacyjny napędza innowacyjność, a ta buduje konkurencyjność polskiej gospodarki i wzmacnia naszą pozycję w globalnych łańcuchach wartości – powiedział Premier Mateusz Morawiecki.

Wałbrzyski zakład jest liderem pod względem technologicznym. Wysokie standardy jakościowe są utrzymywane dzięki wykwalifikowanej kadrze oraz inwestycjom w najnowocześniejsze technologie. Do tej pory fabryka zatrudniała 1000 pracowników. Nowa inwestycja podwoi tę liczbę.
– Nowy projekt inwestycyjny to nie tylko 1000 nowych miejsc pracy. To przede wszystkim potwierdzenie siły polskiej gospodarki. Zgodnie ze Strategią na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, szczególnie premiowane są inwestycje w średnich miastach – na czym zyskują takie miejsca jak Wałbrzych – mówi Michał Dworczyk, Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

- Tak duży projekt inwestycyjny wpłynie również na cały region. To potwierdzenie, że Dolny Śląsk jest jednym z atrakcyjniejszych miejsc dla rozwoju przemysłu motoryzacyjnego w Europie – zaznacza Grzegorz Macko, wicemarszałek województwa dolnośląskiego odpowiedzialny za gospodarkę regionu.

- Jesteśmy dumni, że w Wałbrzychu, dzięki ogromnemu zaangażowaniu oraz wiedzy całego zespołu, z sukcesem mamy szansę zrealizować jedną z największych w naszej historii inwestycji. Faurecia stawia na ludzi i nowe inwestycje, dlatego realizacja tego projektu to ogromne wyzwanie dla całego zakładu, ale też szansa rozwoju Wałbrzycha i regionu – mówi Marek Płoski, Kierownik Technologii i Industrializacji Nowych Projektów w Faurecii.

- Dzięki firmom takim jak Faurecia, Wałbrzych stał się ważnym miejscem na motoryzacyjnej mapie Europy a produkty z Wałbrzycha można spotkać w samochodach marek premium. Takie projekty inwestycyjne, jak prowadzone obecnie przez Faurecie, tworzą przemysłowe serce Wałbrzycha - podkreśla Artur Siennicki, prezes zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”.

Francuska grupy Faurecia obecna jest w 37 krajach, z ponad 300 zakładami produkcyjnymi oraz 35 ośrodkami badawczo-rozwojowymi. W Polsce w 10 zakładach oraz w Centrum Badawczo-Rozwojowym firma zatrudnia ponad 7000 pracowników. Faurecia jest najczęściej wybieranym partnerem największych światowych producentów samochodów. Na Dolnym Śląsku pracuje aż 6 fabryk. Zakłady w Wałbrzychu oraz Jelczu-Laskowicach działają w ramach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST-PARK”.

Twoja reakcja na artykuł?

74
54%
Cieszy
42
31%
Hahaha
5
4%
Nudzi
1
1%
Smuci
4
3%
Złości
11
8%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group