Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 5570
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: 12 "w sieci"

Czwartek, 12 maja 2022, 7:15
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: 12 "w sieci"
Fot. KMP Wałbrzych
Tylko w ciągu ostatniego tygodnia policjanci z Wałbrzycha i powiatu wałbrzyskiego zatrzymali kolejnych dwanaście osób, które posiadały różnego rodzaju środki psychotropowe lub odurzające. Łącznie mundurowi zabezpieczyli blisko 10 tysięcy porcji handlowych narkotyków.

Do pierwszej interwencji doszło w czwartkowe popołudnie. Funkcjonariusze zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy odwiedzili jedno z mieszkań na Białym Kamieniu. To właśnie tam zatrzymali 36-letniego mieszkańca Wałbrzycha, który w jednym z pomieszczeń ukrywał spore ilości narkotyków w postaci metamfetaminy, amfetaminy oraz marihuany. Łącznie z zabezpieczonych środków psychotropowych i odurzających można było wykonać ponad 9300 porcji handlowych tych narkotyków. U podejrzanego policjanci znaleźli także broń wraz z amunicją, na którą mężczyzna nie posiadał zezwolenia.

W piątkowy wieczór funkcjonariusze Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach udali się natomiast do Czarnego Boru, gdzie kontrolowali miejsca zagrożone demoralizacją, w których najczęściej grupuje się młodzież. Przy ul. Słonecznej zauważyli dwie młode kobiety. Okazało się, że 21-latka z powiatu kamiennogórskiego oraz 23-latka z powiatu wałbrzyskiego były w posiadaniu narkotyków w postaci marihuany, dlatego kobiety noc spędziły w policyjnej celi.

W sobotę po południu policjanci zespołu wywiadowców tym razem patrolowali rejon galerii handlowej na Sobięcinie. To właśnie w jej okolicy zauważyli młodego mężczyznę, którego podejrzewali o posiadanie substancji zabronionych prawem. Podczas wykonywanych czynności potwierdziło się, że 18-letni wałbrzyszanin również miał przy sobie marihuanę.

Tego samego dnia po godzinie 17:00 policjanci Posterunku Policji w Mieroszowie podczas patrolu tej miejscowości sprawdzili, czy narkotyków nie posiada 34-letnia mieszkanka tej miejscowości. Kobieta ukrywała przy sobie niewielkie ilości narkotyków w postaci amfetaminy.

Po godzinie 20:00 kolejni policjanci zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy w centrum Wałbrzycha wylegitymowali kolejnego mężczyznę. U 32-latka znaleźli mniejsze ilości metamfetaminy.

To nie był jednak koniec sobotnich zatrzymań. Po godzinie 22:00 policjanci prewencji pierwszego komisariatu zostali wezwani na interwencję domową na Piaskowej Górę. W jednym z mieszkań zatrzymali najpierw 44-latka posiadającego amfetaminę, a w wyniku dalszych czynności 39-latkę z marihuaną.

W poniedziałek po południu funkcjonariusze prewencji patrolowali rejon Białego Kamienia. W podwórku zauważyli znanego im osobiście 33-latka, a przy mężczyźnie znaleźli narkotyki w postaci amfetaminy.

Tego samego dnia przed godziną 20:00 dzielnicowi drugiego komisariatu skontrolowali jadącego jedną z bocznych ulic kierującego samochodem osobowym. Podczas czynności mundurowi ustalili, że 28-latek miał przy sobie narkotyki w postaci amfetaminy, a także znajdował się pod wpływem środków odurzających w postaci marihuany.

We wtorek przed godziną 8:00 funkcjonariusze kryminalni wałbrzyskiej komendy realizując informacje własne udali się na Podgórze. Na terenie jednej z posesji zatrzymali 28-latka. Wałbrzyszanin ukrywał przy sobie narkotyki w postaci amfetaminy, a także był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu celem osadzenia w zakładzie karnym za wcześniej popełnione przestępstwa.

Wczoraj w nocy jeszcze dzielnicowi drugiego komisariatu ujawnili przy legitymowanym na jednej z ulic Podgórza 34-latku środki psychotropowe w postaci amfetaminy.

Pierwszemu z zatrzymanych mężczyzn za posiadanie znacznej ilości środków psychotropowych oraz odurzających, a także posiadanie broni i amunicji grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Pozostałym podejrzanym za popełnione przestępstwa grożą trzy lata za kratami więzienia.

Twoja reakcja na artykuł?

3
33%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
11%
Nudzi
1
11%
Smuci
1
11%
Złości
3
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group