Sobota, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 5304
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Głuszyca: 15–latek z butelką wódki

Środa, 19 października 2022, 11:34
Aktualizacja: 11:36
Autor: red
Wałbrzych/Głuszyca: 15–latek z butelką wódki
Fot. KMP Wałbrzych
15–letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego próbował ukraść z placówki handlowej butelkę wódki. Mocno się zdziwił, kiedy wchodzący do marketu przypadkowy klient, zareagował na kradzież. Nastolatek zaatakował mężczyznę zadając mu ciosy rękoma i nogami, jednak nie udało mu się uciec.

Do zdarzenia doszło w miniony poniedziałek około godziny 21:00 przy ul. Wysockiego w Wałbrzychu. 15-latek zdjął z półki sklepowej butelkę wódki i próbował wyjść ze sklepu. Zdarzenie zauważył wchodzący akurat do placówki handlowej klient i nie pozwolił młodemu mieszkańcowi gminy Głuszyca uciec. Nastolatek, do czasu przyjazdu zaalarmowanych o zdarzeniu policjantów, szarpał się z mężczyzną, a nawet zadawał mu ciosy rękoma i nogami w celu utrzymania się przy skradzionej rzeczy. Pokrzywdzony ostatecznie był silniejszy i ujął nieletniego sprawcę czynu zabronionego, nie pozwalając mu oddalić się z miejsca zdarzenia. Butelka z alkoholem wróciła na półkę sklepową.

Złodziej został ostatecznie zatrzymany przez funkcjonariuszy prewencji wałbrzyskiej komendy. Podczas wykonywanych przez mundurowych czynności, 15-latek znieważył policjantów słowami wulgarnymi. Następne godziny spędził więc w Policyjnej Izbie Dziecka w Legnicy. Nieletni sprawca czynów karalnych następnego dnia podczas przesłuchania przyznał się do kradzieży rozbójniczej oraz znieważenia policjantów.

Przypominamy, że wg Ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne (po ukończeniu lat 13, ale nie ukończeniu lat 17) mogą być stosowane środki wychowawcze, środek leczniczy oraz środek poprawczy. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.

Twoja reakcja na artykuł?

3
14%
Cieszy
3
14%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
5%
Smuci
7
32%
Złości
8
36%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group