Wtorek, 13 kwietnia
Imieniny: Marcina, Przemysława
Czytających: 2100
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: 15–lecie Gwarka

Poniedziałek, 4 września 2017, 8:34
Aktualizacja: 9:59
Autor: red
Wałbrzych: 15–lecie Gwarka
Fot. red
Klub Piłkarski KP Gwarek Wałbrzych powstał w 2002 roku, a założycielami oraz ludźmi, którzy weszli w pierwszy skład Zarządu byli: Sławomir Kaczmarek, Jerzy Krzyżowski, Jan Siuda, Tadeusz Baranowski, Henryk Długoszewski, Leszek oraz Andrzej Centkowscy.

W pierwszym roku działalności KP Gwarek na boiskach piłkarskich reprezentowała grupa młodzika. W następnym roku powstała grupa trampkarza, natomiast w sezonie 2003/2004 grupa juniora starszego oraz seniorów. Juniorzy w pierwszym sezonie awansowali do "okręgówki" (co do tego roku było największym sukcesem drużyn młodzieżowych Gwarka, zmieniło się to dzięki 3 awansom: młodzika starszego, juniora młodszego oraz juniora starszego do klas okręgowych). Seniorzy w sezonie 2004/2005 awansowali do A klasy, gdzie grali z większymi lub mniejszymi sukcesami do sezonu 2014/2015, kiedy to zostali wycofani z rozgrywek z przyczyn finansowych.

Przez te 15 lat Zarząd KP Gwarek Wałbrzych zmieniał się 5 razy. Najdłuższe kadencje pełnili Grzegorz Janik, Paweł Orfin oraz Łukasz Prugar. Przez długi czas w Klubie najważniejszą grupą byli seniorzy, na których szły największe wydatki, dzieci oraz młodzież raczej zawsze były stawiane na drugim planie, a ich ilość liczyła maksymalnie 30 zawodników. Obecnie polityka Klubu wygląda całkiem inaczej. Dziś w KP Gwarek trenuje oraz gra ponad 100 zawodników, którzy są podzieleni na 7 kategorii wiekowych:

Junior Starszy - okręgowa liga juniora.
Junior Młodszy - okręgowa liga juniora młodszego.
Trampkarz - terenowa liga trampkarza.
Młodzik Starszy - okręgowa liga młodzika starszego.
Młodzik Młodszy - terenowa liga młodzika młodszego.
Orlik - rozgrywki zgodnie z regulaminem DZPN.
Żak - rozgrywki zgodnie z regulaminem DZPN..

Dodając do tego Akademię Gwarka" Diament" Wałbrzych, ilość dzieci wzrasta do liczby 140. Oczywiście dzieci z Akademii reprezentują klub w lidze Skrzata, która również odbywa się zgodnie z regulaminem DZPN.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group