Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 4777
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: 16–latek zatrzymany z narkotykami

Niedziela, 23 grudnia 2018, 6:35
Autor: red
Wałbrzych: 16–latek zatrzymany z narkotykami
Fot. KMP Wałbrzych
16–letniego mieszkańca naszego miasta zatrzymali w minioną środę wieczorem z narkotykami policjanci prewencji Komisariatu Policji I w Wałbrzychu.

W wyniku realizacji informacji własnej funkcjonariusze pierwszego komisariatu 19 grudnia około godziny 22:00 udali się na ul. Wrocławską w Wałbrzychu, gdzie w jednym z mieszkań miał przebywać poszukiwany za ucieczkę z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego 16-latek. W trakcie legitymowania młodego wałbrzyszanina policjanci ujawnili przy nim narkotyki. Było to 29 tabletek ecstasy.

Funkcjonariusze ustalili także, że nieletni miał już wcześniej konflikt z prawem. Między innymi był zatrzymany za kradzież. Po wykonanych w obecności prawnego opiekuna czynnościach procesowych policjanci przewieźli sprawcę czynu karalnego do Policyjnej Izby Dziecka w Legnicy.

16-latek odpowie teraz przed sądem rodzinnym. Przypominamy, że wg Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne (po ukończeniu lat 13, ale nie ukończeniu lat 17), mogą być stosowane środki wychowawcze oraz środek poprawczy w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
11%
Nudzi
1
11%
Smuci
4
44%
Złości
3
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group