Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 4296
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: 16–letni diler

Czwartek, 14 lipca 2022, 6:39
Autor: red
Wałbrzych: 16–letni diler
Fot. KMP Wałbrzych
16–letniego mieszkańca naszego miasta zatrzymali policjanci zespołu operacyjno–rozpoznawczego drugiego komisariatu. Nieletni w miejscu zamieszkania posiadał spore ilości amfetaminy.

Funkcjonariusze kryminalni drugiego komisariatu udali się do jednego z budynków na Starym Zdroju, gdzie w miejscu zamieszkania zatrzymali 16-latka. Młody wałbrzyszanin miał przy sobie narkotyki w postaci amfetaminy. Można było z nich wykonać ponad 220 porcji handlowych tych środków psychotropowych.

Podczas przesłuchania w obecności prawnego opiekuna, 16-latek przyznał się dodatkowo do zarobkowego udzielania narkotyków rówieśnikom. Po wykonanych czynnościach procesowych policjanci przewieźli sprawcę czynu karalnego do Policyjnej Izby Dziecka w Legnicy. Teraz za swoje czyny nieletni odpowie przed sądem rodzinnym.

Przypominamy, że wg Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich wobec osoby popełniającej czyny karalne (po ukończeniu lat 13, ale nie ukończeniu lat 17), mogą być stosowane środki wychowawcze oraz środek poprawczy w postaci umieszczenia w zakładzie poprawczym. Kara może być orzeczona tylko w wypadkach prawem przewidzianych, jeżeli inne środki nie są w stanie zapewnić resocjalizacji nieletniego.

Twoja reakcja na artykuł?

2
17%
Cieszy
3
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
8%
Smuci
0
0%
Złości
6
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group