Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 1538
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

16–letni włamywacz–wandal

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 27 stycznia 2010, 16:01
Aktualizacja: 16:03
Autor: red
I znów głośno o kolejnym nastolatku, który ma na koncie włamania, kradzieże i zniszczenia mienia. Można powiedzieć, że przestępcza działalność nastolatków w Wałbrzychu staje się codziennością.

Policjanci z V komisariatu w Wałbrzychu zatrzymali w miejscu zamieszkania 16-letniego chłopca, który jest podejrzewany o to, że 22 stycznia bieżącego roku ukradł z jednej z piwnic piłę elektryczną o wartości 400 zł. Chłopak wszedł do piwnicy wykorzystując fakt, że drzwi były otwarte.

W trakcie przesłuchiwania okazało się, że nastolatek ma na koncie więcej przestępstw. Jest prawdopodobnie sprawcą kilkunastu włamań, kradzieży i zniszczeń mienia. Włamywał się najczęściej do piwnic i altan. Pieniądze uzyskiwana z kradzieży przeznaczał głównie na alkohol. Zazwyczaj udawało mu się bez większych problemów sprzedać skradzione przedmioty. Z jego wyjaśnień wynika, że w ten sposób chciał poprawić standard swojego życia.

Upodobał sobie ponadto niszczenie samochodów. Przyznał się do wybijania szyb w zaparkowanych pojazdach. Od czasu do czasu niszczył lusterka lub porysował lakier na całej długości samochodu.

Teraz czeka go spotkanie z sędzią rodzinnym, który zadecyduje o dalszym losie niesfornego 16-latka.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 28-01-2010 7:55
pojdzie do paki ,tylko kwestia czasu

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group