Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 2827
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: 19–latek trafił już do zakładu poprawczego, gdyż był poszukiwany przez sąd

Piątek, 21 września 2018, 9:49
Aktualizacja: 12:23
Autor: red
Wałbrzych: 19–latek trafił już do zakładu poprawczego, gdyż był poszukiwany przez sąd
Fot. KMP Wałbrzych
19–letni wałbrzyszanin odpowie za kradzież z włamaniem do budynku plebanii kościoła znajdującego się przy pl. Kościelnym w Wałbrzychu. Działania operacyjne funkcjonariuszy Komisariatu Policji II w Wałbrzychu doprowadziły do zatrzymania sprawcy w miniony wtorek przed południem. Młodociany przestępca był dodatkowo poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu celem osadzenia w zakładzie poprawczym.

Do kradzieży z włamaniem doszło wieczorem 9 sierpnia tego roku. 19-latek po uprzednim zerwaniu kłódki zabezpieczającej strych budynku, wszedł do jego wnętrza i ukradł dwie porcelanowe zastawy oraz maszynę do pisania, powodując straty w łącznej kwocie 1700 złotych.

Prowadzący sprawę policjanci kryminalni drugiego komisariatu realizując informacje własne zatrzymali ukrywającego się sprawcę przestępstwa 18 września przy ul. Skargi w Wałbrzychu. W trakcie czynności procesowych 19-letni wałbrzyszanin przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia.

Młody mieszkaniec naszego miasta po raz kolejny stanie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10. Wcześniej jednak 19-latek został osadzony przez funkcjonariuszy w Zakładzie Poprawczym w Jerzmanicach-Zdroju za popełnione jeszcze jako nieletni czyny karalne.

Twoja reakcja na artykuł?

2
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group