Wtorek, 20 kwietnia
Imieniny: Agnieszki, Czesława
Czytających: 2882
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Boguszów-Gorce: 20 lat współpracy

Piątek, 31 stycznia 2020, 8:32
Aktualizacja: Sobota, 1 lutego 2020, 9:41
Autor: red
REGION, Boguszów-Gorce: 20 lat współpracy
Fot. Miasto Boguszów–Gorce/facebook
29 stycznia 2020 roku to dzień dwudziestej rocznicy współpracy Polsko – Czeskiej, Boguszów – Gorce – Smirice.

W związku z tak ważną datą przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu, władz miejskich, dyrektorzy i kierownicy jednostek gminnych, prezesi klubów sportowych, OSP oraz Straż Miejska Boguszowa-Gorc, otrzymali zaproszenie do Domu Kultury Dvorana w Smiricach. W spotkaniu, ze strony czeskiej, udział wzięli Starosta, pracownicy urzędu oraz przedstawiciele instytucji współpracujących ze stroną polską w ramach podpisanej dwadzieścia lat temu współpracy. Tak okrągła rocznica stała się inspiracją do odkurzenia, odświeżenia i poszerzenia istniejącej umowy.

Spotkanie, oprócz strony oficjalnej, opartej na rozmowach, podsumowaniach, wyciąganiu wniosków, pełne było wzruszeń, wspomnień, żartów. Delegacja boguszowska zaproszona została do zwiedzenia lokalnej perełki - Kapliczki Objawienia Pańskiego, zabytku kultury narodowej w barokowym stylu, gdzie oprócz mszy zadusznych, ze względu na znakomitą akustykę, odbywają się okazyjne koncerty. Wesołą atmosferę wprowadził lokalny młodzieżowy Big Band.

Te dwadzieścia lat obfitowało w czas bardzo intensywnej współpracy (szczególnie miło wspominają ją i pielęgnują strażacy), ale i czas, kiedy wspólnych działań było mniej. Wydarzenia, jak turniej tenisa stołowego czy unihokej, do dzisiaj umieszczone są w rocznym kalendarzu imprez, ale wiele niegdyś obowiązkowych wydarzeń wyparła siła wyższa. Krokiem ku odnowieniu i ożywieniu dalszej współpracy jest podpisane przez Zastępcę Burmistrza Miasta Boguszów – Gorce Sebastiana Drapałę oraz Starostę Miasta Smirice Lubosa Tuzara porozumienie na lata 2020 – 2022. Konkretne decyzje zapadną podczas rewizyty przedstawicieli Simir w Boguszowie–Gorcach pod koniec lutego 2020 roku.

Twoja reakcja na artykuł?

3
30%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group