Poniedziałek, 20 maja
Imieniny: Aleksandra, Bazylego
Czytających: 4603
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: 23–latek znów zaatakował swoją matkę

Czwartek, 13 kwietnia 2023, 11:38
Aktualizacja: 12:19
Autor: red
Wałbrzych: 23–latek znów zaatakował swoją matkę
Fot. KMP Wałbrzych
Nie poskutkował wcześniejszy prokuratorski zakaz zbliżania się do matki, dlatego tym razem sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 23–latka zatrzymanego w minioną niedzielę przez policjantów pierwszego komisariatu.

W świąteczną niedzielę po godzinie 21:00 policjanci prewencji pierwszego komisariatu zostali poinformowani, że młody agresywny mężczyzna wtargnął do mieszkania swojej matki na Podzamczu, grozi jej i zdążył już zdemolować telewizor oraz uszkodzić futrynę wraz z drzwiami do jednego z pokoi. W swoim przestępczym działaniu 23-latek nie pominął także brata, któremu ukradł kurtkę, powodując straty w łącznej kwocie 1,5 tysiąca złotych. Policjanci ustalili, że mężczyzna miał mieć prokuratorski zakaz zbliżania się do kobiety.

W trakcie podjętej bezpośrednio po zgłoszeniu interwencji mundurowi zatrzymali krewkiego wałbrzyszanina. Wyczuwalna była od niego woń alkoholu. Ostatnie trzy noce mężczyzna spędził w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych wałbrzyskiej komendy. Po wytrzeźwieniu we wtorek 23-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. W środę natomiast Sąd Rejonowy w Wałbrzychu po zapoznaniu się z materiałem dowodowym, podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu wałbrzyszanina na najbliższy miesiąc do sprawy.

Teraz 23-latek stanie na wokandzie. Odpowie za zniszczenie mienia oraz groźby karalne, a także kradzież. W więzieniu może spędzić pięć lat. Po zakończonych czynnościach policjanci przewieźli podejrzanego do Aresztu Śledczego w Dzierżoniowie.

Twoja reakcja na artykuł?

2
13%
Cieszy
1
7%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
6
40%
Złości
6
40%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group