Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 6456
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: 24 miliony dla Wałbrzycha

Czwartek, 25 czerwca 2020, 14:42
Aktualizacja: Sobota, 27 czerwca 2020, 9:11
Autor: JAZ
Wałbrzych: 24 miliony dla Wałbrzycha
Fot. JAZ
Po wczorajszym spotkaniu z Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzatą Jarosińską–Jedynak, dzisiaj sympatycy Prawa i Sprawiedliwości spotkali się z mieszkańcami Wałbrzycha, by przedstawić szczegóły, zainicjowanego przez prezydenta Andrzeja Dudę, programu „Tarcza dla Samorządów”.

Jeszcze wczoraj podczas spotkania z samorządowcami, Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak, przedstawiła swoim gościom informacje dotyczące przekazywanych środków finansowych. Dla subregionu wałbrzyskiego przeznaczono łącznie ponad 91 milionów złotych.

W trakcie dzisiejszego spotkania dowiedzieliśmy się o środkach, jakie otrzyma Wałbrzych i miejscowości w powiecie. Aż 24,5 miliona złotych trafi do wałbrzyskiego budżetu. Dla powiatu przeznaczono nieco ponad 1,2 miliona złotych. Jeżeli przyjrzymy się miejscowościom z naszego regionu, najwięcej przypadnie Głuszycy, która otrzyma ponad 1,3 miliona. Ponad milion trafi również do kas Szczawna-Zdroju i Czarnego Boru. Na nieco mniejsze kwoty, bo oscylujące wokół 800 tysięcy złotych, mogą liczyć Boguszów-Gorce, Mieroszów i Jedlina-Zdrój. Po 500 tysięcy otrzymają Walim i Stare Bogaczowice. Pieniądze mają być przeznaczone między innymi na rozwój regionów, modernizację obiektów czy pomoc w realizacji wielu innych potrzebnych społecznie inwestycji.
Wałbrzych otrzyma środki na dowolny, lokalny cel inwestycyjny. Będzie to ponad 24 miliony złotych.

Nieoficjalnie mówi się, że można by spożytkować te środki na stadion Górnika na Nowym Mieście, który dzięki tym środkom mógłby odzyskać dawny blask.

Twoja reakcja na artykuł?

10
50%
Cieszy
5
25%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
5%
Smuci
1
5%
Złości
3
15%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (16) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group