Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 4900
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Szczawno-Zdrój: 31–latek dokonywał kradzieży z włamaniami

Poniedziałek, 29 kwietnia 2019, 12:36
Aktualizacja: 12:38
Autor: red
Wałbrzych/Szczawno-Zdrój: 31–latek dokonywał kradzieży z włamaniami
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej w Wałbrzychu zatrzymali w miniony czwartek 31–letniego wałbrzyszanina. Mężczyzna stanie przed sądem za liczne kradzieże z włamaniami do domków jednorodzinnych, mieszkań oraz pomieszczeń gospodarczych, których dokonał w ostatnich miesiącach na terenie Szczawna–Zdroju oraz wałbrzyskiej dzielnicy Biały Kamień.

Prowadząc czynności operacyjne i analizując dokonane na terenie naszego powiatu zgłoszenia na temat kradzieży, wałbrzyscy policjanci kryminalni wytypowali ich potencjalnego sprawcę, a następnie 25 kwietnia nad ranem zatrzymali przy ul. Kopalnianej w Wałbrzychu. Okazał się nim 31-letni wałbrzyszanin, który swój proceder prowadził głównie w Szczawnie-Zdroju, ale również na terenie wałbrzyskiej dzielnicy Biały Kamień.

W trakcie przeprowadzonych przez policjantów kryminalnych oraz funkcjonariuszy piątego komisariatu czynności mężczyzna przyznał się do szeregu przestępstw. Podczas eksperymentu procesowego szczegółowo wyjaśnił przebieg oraz wskazał miejsca, w których dokonywał kradzieży. A były to między innymi włamania do domków jednorodzinnych, mieszkań oraz pomieszczeń gospodarczych. Mężczyzna zabierał wszystko co wpadło mu w ręce. Pokrzywdzeni zgłaszali utratę dokumentów, telefonów komórkowych, pieniędzy, elektronarzędzi, biżuterii, a nawet butelki markowego wina. Straty wyniosły łącznie kilkanaście tysięcy złotych.

31-latkowi grozi, aż 15 lat za kratami więzienia, gdyż przestępstw dokonywał w warunkach recydywy. Mężczyzna po raz kolejny trafi więc teraz przed sąd, który to już teraz zdecydował, iż podejrzany 3 najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

Twoja reakcja na artykuł?

4
80%
Cieszy
1
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group