Sobota, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 3364
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: 35 zarzutów dla 35–latka

Wtorek, 14 czerwca 2022, 6:49
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: 35 zarzutów dla 35–latka
Fot. KMP Wałbrzych
35 zarzutów postawili policjanci Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu 35–letniemu mieszkańcowi Wrocławia, który oferował poprzez internetowy portal aukcyjny podzespoły i akcesoria komputerowe, wiedząc, że nie wywiąże się z umów, gdyż takowych przedmiotów w ogóle nie posiadał.

35-latek dzięki przestępczemu procederowi od kwietnia do maja zeszłego roku wyłudził łącznie 43 tysiące złotych. Oferował on przez internet różnego rodzaju sprzęt komputerowy. Kupujący dokonywali wpłat i czekali na przesyłki. Nigdy jednak paczek się nie doczekali. Popularny portal aukcyjny, który jako podmiot gospodarczy jest pokrzywdzonym w sprawie, przed zgłoszeniem zawiadomienia policji wypłacił swoim użytkownikom odszkodowania w ramach programu ochrony kupujących.

Działania operacyjne i procesowe przeprowadzone w ostatnim czasie przez wałbrzyskich policjantów ostatecznie pozwoliły ustalić tożsamość przestępcy i w miniony piątek postawić mu zarzuty. 35-latek odpowie przed sądem za działania mające na celu osiągnięcie korzyści majątkowej i doprowadzenie portal aukcyjny do niekorzystnego rozporządzania własnym mieniem.

Twoja reakcja na artykuł?

1
9%
Cieszy
1
9%
Hahaha
1
9%
Nudzi
1
9%
Smuci
1
9%
Złości
6
55%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group