Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 3563
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: 40 wałbrzyszan zrobiło krok w przyszłość

Poniedziałek, 25 lipca 2011, 11:47
Aktualizacja: 16:24
Autor: Karolina
Wałbrzych: 40 wałbrzyszan zrobiło krok w przyszłość
Fot. Sven
Dzisiaj w ratuszu odbyło się spotkanie p.o. prezydenta Wałbrzych Romana Szełemeja z uczestnikami projektu partnerskiego pod nazwą "Krok w przyszłość z nowym zawodem" realizowany w ramach Priorytetu VII "Promocja integracji społecznej”. Projekt stworzono dla osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, finansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt rozpoczął się we wrześniu 2010 roku. Po trwających blisko rok przygotowaniach uczestników dzisiaj w wałbrzyskim magistracie p.o. prezydenta Miasta Roman Szełemej rozdał uczestnikom dyplomy wieńczące koniec pierwszego etapu projektu.

W projekcie wzięły udział szczegółowo wyselekcjonowane osoby z trzech gmin: Wałbrzych, Mieroszów i Boguszów Gorce. Uczestnicy i uczestniczki w trakcie trwania projektu będą mają zapewnione ubezpieczenie, wyżywienie, zwrot kosztów przejazdów oraz opieki nad dziećmi do lat 7 i osobami zależnymi.

Pierwszy etap kursu składał się z warsztatów motywacyjnych, 40 godzin zajęć teoretycznych i 260 godzin szkoleń praktycznych w laboratorium oraz praktyk podczas remontów wskazach mieszkań socjalnych. Po odbytym szkoleniu zostały przeprowadzone egzaminy: teoretyczny i praktyczny. Uczestnikom, którzy pomyślnie przeszli egzamin zostały dzisiaj wręczone dyplomy świadczące o zdobytych przez nich kwalifikacjach i umiejętnościach. W ramach projektu zostało gruntownie wyremontowanych 5 wałbrzyskich lokali mieszkalnych.

1 sierpnia rozpocznie się kolejny etap projektu. Uczestnicy zostaną oddelegowani na trwający 6 miesięcy staż. Podczas odbywania stażu będą pobierać wynagrodzenie w kwocie 1087,50 zł brutto.

Po odbytym stażu, 4 uczestników zostanie zatrudnionych w ramach umowy o pracę przez gminę Wałbrzych, 2 osoby zatrudni Ośrodek Szkolenia Technicznego oraz kolejne 2 osoby znajdą zatrudnienie przy pomocy Stowarzyszenia „Forum Aktywności Lokalnej”.

Dzięki zdobytemu doświadczeniu uczestnicy kursu mają szansę na rozwój, a pozyskane kwalifikacje w zawodzie technolog robót wykończeniowych wnętrz dadzą im szansę na znalezienie pracy.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group